Bokser Fury behoudt wereldtitel na knock-out Wilder
LAS VEGAS (ANP) - Bokser Tyson Fury heeft zijn wereldtitel bij de bond WBC behouden. De zwaargewicht uit Groot-Brittannië zag de Amerikaan Deontay Wilder in de elfde ronde naar de grond gaan en niet meer opstaan. Daarmee eindigde het veelbesproken gevecht in Las Vegas met een knock-out.
Wilder was het duel agressief gestart, maar belandde in de derde ronde zelf tegen het canvas. Het antwoord volgde in de vierde ronde waarin Fury twee keer na stoten op zijn hoofd gestrekt ging. Maar in de elfde en voorlaatste ronde was de knock-out van Wilder een feit. De Amerikaan werd uit voorzorg afgevoerd naar een ziekenhuis. Het was de derde keer dat beide boksers elkaar troffen. Eenmaal was het onbeslist, de tweede keer was Fury ook al de beste, waarmee hij de bij de wereldtitel behorende gordel overnam van Wilder.
"Het was een geweldig gevecht, Deontay Wilder is een topbokser. Hij heeft me laten werken voor mijn geld", zei Fury. "Ik heb altijd gezegd dat ik de beste bokser van de wereld ben, maar hij komt op de tweede plaats." En over de klap waarmee hij de partij besliste: "Zulke klappen kunnen een einde maken aan een carrière. Ik hoop dat hij oké is."
Het gevecht kon eerder in juli niet doorgaan omdat de Brit een coronabesmetting had opgelopen.
Fury neemt het nu waarschijnlijk op tegen de Oekraïner Oleksandr Oesyk, die de wereldtitel bij de zwaargewichten bij de vier andere bonden in bezit heeft. Oesyk wacht echter mogelijk eerst een gevecht met Anthony Joshua, de Brit die vorige maand verloor van de Oekraïner maar recht zegt te hebben op een revanche.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is op de ATP-ranglijst met 23 plekken gestegen naar plaats 83. De Nederlander bereikte op Roland Garros als qualifier de vierde ronde door onder meer af te rekenen met oud-winnaar Stan Wawrinka. In de vierde ronde bleek de Duitse latere winnaar Alexander Zverev zijn eindstation.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
1 dag geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
1 dag geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
1 dag geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
1 dag geleden