Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bokser Fury behoudt wereldtitel na knock-out Wilder

Bokser Fury behoudt wereldtitel na knock-out Wilder

LAS VEGAS (ANP) - Bokser Tyson Fury heeft zijn wereldtitel bij de bond WBC behouden. De zwaargewicht uit Groot-Brittannië zag de Amerikaan Deontay Wilder in de elfde ronde naar de grond gaan en niet meer opstaan. Daarmee eindigde het veelbesproken gevecht in Las Vegas met een knock-out.

Wilder was het duel agressief gestart, maar belandde in de derde ronde zelf tegen het canvas. Het antwoord volgde in de vierde ronde waarin Fury twee keer na stoten op zijn hoofd gestrekt ging. Maar in de elfde en voorlaatste ronde was de knock-out van Wilder een feit. De Amerikaan werd uit voorzorg afgevoerd naar een ziekenhuis. Het was de derde keer dat beide boksers elkaar troffen. Eenmaal was het onbeslist, de tweede keer was Fury ook al de beste, waarmee hij de bij de wereldtitel behorende gordel overnam van Wilder.

"Het was een geweldig gevecht, Deontay Wilder is een topbokser. Hij heeft me laten werken voor mijn geld", zei Fury. "Ik heb altijd gezegd dat ik de beste bokser van de wereld ben, maar hij komt op de tweede plaats." En over de klap waarmee hij de partij besliste: "Zulke klappen kunnen een einde maken aan een carrière. Ik hoop dat hij oké is."

Het gevecht kon eerder in juli niet doorgaan omdat de Brit een coronabesmetting had opgelopen.

Fury neemt het nu waarschijnlijk op tegen de Oekraïner Oleksandr Oesyk, die de wereldtitel bij de zwaargewichten bij de vier andere bonden in bezit heeft. Oesyk wacht echter mogelijk eerst een gevecht met Anthony Joshua, de Brit die vorige maand verloor van de Oekraïner maar recht zegt te hebben op een revanche.

Meer uit Sport

Formule 1 nog zeker tien jaar in Las Vegas

LAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.

4 uur geleden
Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

9 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

10 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

12 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

13 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

16 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

16 uur geleden