Boksduel tussen Tyson (54) en Jones (51) eindigt onbeslist
LOS ANGELES (ANP) - Vijftien jaar nadat hij afscheid nam van de ring heeft bokser Mike Tyson tijdens een demonstratiepartij laten zien dat hij zijn rentree op 54-jarige leeftijd serieus neemt. Tysons gevecht met de drie jaar jongere Roy Jones jr. in Los Angeles eindigde na acht ronden onbeslist. Het duel vond plaats zonder toeschouwers maar was wereldwijd via pay-per-view te volgen.
Die uitkomst was in lijn met een besluit van een atletencommissie in Californië die onder meer had bepaald dat de rondes 2 minuten moesten duren in plaats van de gebruikelijke 3, dat de boksers elkaar niet knock-out mochten slaan en dat er geen jury zou zijn om een winnaar uit te roepen. Zo moest de gezondheid van de 50-plussers worden bewaakt.
"Die 2 minuten leken er soms wel 3", zei Tyson die zich kon vinden in de door een officieuze jury bepaalde uitslag. "Ik ben blij dat dit erop zit en kijk uit naar een volgende partij." Tyson viel 50 kilo af voor de demonstratiepartij die een voorbode moet zijn voor meer gevechten. Met Jones jr. trof hij een tegenstander die sinds januari 2018 niet meer in de ring had gestaan.
Tyson geldt als een van de beste boksers ooit. Hij had de wereldtitels van de WBA, WBC en IBF in bezit en wist ze ook nog te prolongeren. Tyson zat ook jarenlang in de gevangenis vanwege verkrachting. Jones jr. is eveneens meervoudig wereldkampioen, eerst in het licht zwaargewicht en later ook als zwaargewicht. Tyson wil met zijn gevechten ook geld inzamelen voor goede doelen.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
5 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
20 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
1 dag geleden