Boksduel tussen Tyson (54) en Jones (51) eindigt onbeslist
LOS ANGELES (ANP) - Vijftien jaar nadat hij afscheid nam van de ring heeft bokser Mike Tyson tijdens een demonstratiepartij laten zien dat hij zijn rentree op 54-jarige leeftijd serieus neemt. Tysons gevecht met de drie jaar jongere Roy Jones jr. in Los Angeles eindigde na acht ronden onbeslist. Het duel vond plaats zonder toeschouwers maar was wereldwijd via pay-per-view te volgen.
Die uitkomst was in lijn met een besluit van een atletencommissie in Californië die onder meer had bepaald dat de rondes 2 minuten moesten duren in plaats van de gebruikelijke 3, dat de boksers elkaar niet knock-out mochten slaan en dat er geen jury zou zijn om een winnaar uit te roepen. Zo moest de gezondheid van de 50-plussers worden bewaakt.
"Die 2 minuten leken er soms wel 3", zei Tyson die zich kon vinden in de door een officieuze jury bepaalde uitslag. "Ik ben blij dat dit erop zit en kijk uit naar een volgende partij." Tyson viel 50 kilo af voor de demonstratiepartij die een voorbode moet zijn voor meer gevechten. Met Jones jr. trof hij een tegenstander die sinds januari 2018 niet meer in de ring had gestaan.
Tyson geldt als een van de beste boksers ooit. Hij had de wereldtitels van de WBA, WBC en IBF in bezit en wist ze ook nog te prolongeren. Tyson zat ook jarenlang in de gevangenis vanwege verkrachting. Jones jr. is eveneens meervoudig wereldkampioen, eerst in het licht zwaargewicht en later ook als zwaargewicht. Tyson wil met zijn gevechten ook geld inzamelen voor goede doelen.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
20 minuten geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
52 minuten geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
15 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
23 uur geleden