Boksduel om wereldtitel voor 1000 toeschouwers op Wembley
LONDEN (ANP/RTR) - De imposante Engelse voetbaltempel Wembley in Londen zal op 12 december tijdens het wereldtitelgevecht tussen de boksers Anthony Joshua en Koebrat Poelev toch niet helemaal leeg blijven. De organisatie van het duel in het zwaargewicht heeft toestemming gekregen om onder strikte veiligheidsvoorschriften duizend bezoekers toe te laten.
Het gevecht zou aanvankelijk in de 02 Arena in Londen plaatsvinden. Om logistieke redenen is echter besloten om de tweekamp naar Wembley te verplaatsen.
Joshua (31) en Poelev (39) zouden op 20 juni van dit jaar al tegen elkaar uitkomen. Dat gevecht moest echter worden uitgesteld vanwege de coronacrisis. Drie jaar geleden ging een onderling duel ook al niet door, omdat Poelev zich moest terugtrekken door een schouderblessure.
23 om 28 overwinningen
Joshua behaalde in zijn profcarrière tot dusver 23 overwinningen. Hij verloor alleen anderhalf jaar geleden van de Mexicaan Andy Ruiz. Poelev staat op 28 overwinningen en eveneens één nederlaag.
Voor Joshua is het zijn eerste optreden in eigen land in ruim twee jaar. Hij zet tegen de Bulgaarse uitdager zijn wereldtitels van de IBF, WBA, WBO en IBO op het spel.
Indien Joshua zijn gordels met succes verdedigt, wacht in het nieuwe jaar waarschijnlijk een lucratieve clash met zijn landgenoot Tyson Fury, de wereldkampioen van de WBC. Uit dat ultieme duel zou dan de onbetwiste wereldkampioen in het zwaargewicht naar voren moeten komen.
Meer uit Sport
PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.
11 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
21 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
22 uur geleden