Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boksbond IBA wil Europese Spelen niet als kwalificatie Spelen

Boksbond IBA wil Europese Spelen niet als kwalificatie Spelen

LAUSANNE (ANP) - De internationale boksbond IBA wil dat de Europese Spelen in Polen niet gelden als kwalificatiemoment voor de Olympische Spelen van 2024 in Parijs, omdat boksers uit Rusland en Belarus niet mogen deelnemen. Die oproep heeft de door de Rus Oemar Kremlev geleide bond aan het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gedaan.

Volgens de IBA is de kwalificatie in tegenspraak met de recente aanbeveling van het IOC om Russen en Belarussen weer toe te laten tot internationale competities. "Daarom kunnen de Europese Spelen 2023 niet langer een door IOC erkende kwalificatie voor Parijs 2024 zijn en moeten die worden afgelast", aldus de boksbond.

Het IOC heeft de IBA in 2019 vanwege financiële en bestuurlijke perikelen een schorsing opgelegd en de verantwoordelijkheid voor de kwalificatie- en olympische wedstrijden overgenomen. Het boksen ontbreekt zelfs op het voorgestelde programma voor de Spelen van 2028 in Los Angeles.

Gazprom

De Europese Spelen vinden van 21 juni tot 2 juli plaats in de Poolse stad Krakau. De organisatoren lieten vorige maand al weten dat atleten uit Rusland en Belarus vanwege de Russische invasie in Oekraïne dan niet mogen deelnemen.

Boksbond IBA, dat het Russische energiebedrijf Gazprom als hoofdsponsor heeft, besloot in oktober al om sporters uit Rusland en Belarus niet langer te weren. De internationale federatie laat hen zelfs weer onder hun eigen vlag meedoen en gaat daarmee in tegen de bepalingen van het IOC. De WK van de IBA worden door het IOC niet erkend als kwalificatiemoment voor de Spelen van volgend jaar.

Meer uit Sport

Ronhaar naast het podium op EK veldrijden, tweede titel Aerts

MIDDELKERKE (ANP) - Pim Ronhaar heeft naast de medailles gegrepen op het EK veldrijden. De 24-jarige wielrenner uit Hellendoorn eindigde als vierde in het Belgische Middelkerke. De Belg Toon Aerts greep de zege door titelverdediger Thibau Nys in de sprint te verslaan. Joran Wyseure pakte het brons door Ronhaar in de sprint voor te blijven.

32 minuten geleden
Tennisser Alcaraz begint ATP Finals met zege op De Minaur

TURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de openingswedstrijd bij de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 22-jarige Spanjaard versloeg de mondiale nummer 7 Alex de Minaur in twee sets: 7-6 (5) 6-2.

38 minuten geleden
Verstappen start vanuit pitstraat in Brazilië na vervanging motor

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen begint de Grote Prijs van Brazilië niet vanaf plek 16, maar vanuit de pitstraat. Zijn team Red Bull heeft er na een teleurstellende kwalificatie voor gekozen veel onderdelen van de auto te vervangen, waaronder de motor. Dat bevestigt autosportfederatie FIA.

1 uur geleden
Italiaan Bezzecchi boekt tweede zege van MotoGP-seizoen

PORTIMÃO (ANP) - MotoGP-coureur Marco Bezzecchi heeft in de Grote Prijs van Portugal zijn tweede zege van het seizoen geboekt. De van poleposition vertrokken Italiaan domineerde de race en finishte met enkele seconden voor nummer 2 Álex Márquez uit Spanje. Diens landgenoot Pedro Acosta werd derde.

1 uur geleden
Veijer grijpt in Portugal net naast eerste zege in Moto2

PORTIMÃO (ANP) - Collin Veijer heeft in de Grote Prijs van Portugal net naast zijn eerste zege in de Moto2 gegrepen. De als derde gestarte Nederlander reed lang aan kop, maar werd drie ronden voor het einde ingehaald door kampioenschapsleider Diogo Moreira. Zijn tweede plaats betekende wel zijn eerste podiumplek in de raceklasse.

3 uur geleden
Vingegaard wint Tourcriterium van Saitama

SAITAMA (ANP/BELGA) - Vuelta-winnaar Jonas Vingegaard heeft het Tourcriterium in het Japanse Saitama gewonnen. De Deen van Visma - Lease a Bike versnelde in de slotkilometers en bleef het peloton nipt voor. De Italiaan Jonathan Milan won de sprint om de tweede plaats, de Australiër Kaden Groves werd derde.

7 uur geleden
Norris verovert pole in GP van São Paulo, Verstappen zestiende

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.

19 uur geleden