Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boksbond benadert Badr Hari voor Olympische Spelen

Boksbond benadert Badr Hari voor Olympische Spelen

AMSTERDAM (ANP) - Coach Mike Passenier van kickbokser Badr Hari denkt niet dat kickboksorganisatie Glory de Amsterdammer vrijgeeft voor de Olympische Spelen van Tokio. "Voordat wij het Glory konden vragen, lag het nieuws al op straat. Ik denk niet dat ze akkoord gaan, ze zullen zich waarschijnlijk op de tweede plaats gesteld voelen", zei hij op Telegraaf.nl.

Passenier bevestigde wel dat de Nederlandse boksbond hem heeft benaderd om de vechter te interesseren voor het olympisch toernooi. "En ik heb het bij Badr neergelegd. We besloten het eerst aan Glory te vragen, omdat zij als werkgever akkoord moeten gaan. Ik wacht nog op een belletje, maar ik reken er niet meer op", aldus Passenier.

De 35-jarige Hari behoort tot een groep kickboksers die volgens voorzitter Boris van der Vorst van de Nederlandse boksbond de potentie hebben om mee te doen aan de Spelen in Tokio (2020) of Parijs (2024). De kickbokser is momenteel nog herstellende van de enkelblessure die hij eind vorig jaar opliep tijdens het wereldtitelgevecht tegen Verhoeven in Arnhem.

Nederlands Kampioenschap

"We zijn in gesprek met een brede groep boksers en kickboksers die de potentie hebben om Nederland te kunnen vertegenwoordigen op de Spelen", aldus Van der Vorst. "We zijn trots op ons huidige boksteam. Maar we kijken ook naar de gewichtsklassen waarin we niet zo goed bezet zijn, zoals bij de zwaargewichten." Hari is daar een van de kandidaten. "Maar er zijn nog zoveel zaken die uitgezocht moeten worden. Niet alleen met Badr, maar ook met andere betrokken partijen zoals Glory en sportkoepel NOC*NSF."

Na de NK, op 1 en 2 februari in Rotterdam, beslist de bond welke boksers namens Nederland mogen proberen olympische tickets te bemachtigen. Het Europese OKT is in maart in Londen. Twee maanden later volgt nog een mondiaal kwalificatietoernooi in Parijs.

Meer uit Sport

Djokovic wint voor de zevende keer China Open na opgave De Minaur

BEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft dinsdag voor de zevende keer de China Open gewonnen. De 39-jarige Serviër zag zijn Australische tegenstander Alex De Minaur aan het begin van de tweede set opgeven. Djokovic stond met 7-6 (3) 0-1 voor.

21 minuten geleden
IOC bevestigt kandidatuur zeven landen voor Zomerspelen 2036

LAUSANNE (ANP) - Zeven landen zijn in de race voor de organisatie van de Olympische Zomerspelen van 2036. Dat heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) dinsdag bevestigd. Het gaat om Duitsland, Hongarije, India, Qatar, Zuid-Korea, Zuid-Afrika en Turkije. Andere kandidaten hebben nog tot 31 oktober om hun interesse kenbaar te maken.

52 minuten geleden
Alcaraz wint in Tokio eerste ATP-toernooi na blessure

TOKIO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft dinsdag voor het eerst sinds februari een ATP-toernooi gewonnen. In Tokio versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld, die dit jaar lang geblesseerd was, de Tsjech Jiří Lehečka in twee sets: 7-6 (4) 6-4.

2 uur geleden
Nummer 1 Sinner komt dit tennisseizoen niet meer in actie

TURIJN (ANP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner komt dit seizoen niet meer in actie. De 25-jarige nummer 1 van de wereld heeft nog te veel problemen met zijn knie. Dat heeft Sinner dinsdag via zijn sociale media bekendgemaakt. "Ik heb samen met mijn artsen besloten dat ik een behandeling voor mijn knie moet ondergaan. Dat betekent dat het seizoen 2026 officieel voorbij is", zo zei Sinner in een video.

4 uur geleden
Tennisser Medvedev mist na diskwalificatie geld en ATP-punten

BEIJING (ANP) - De diskwalificatie van Daniil Medvedev in de halve finale van het toernooi van Beijing heeft ook financiële consequenties. De 30-jarige Russische tennisser loopt zijn prijzengeld van 195.000 euro mis. Hij krijgt ook geen 200 punten voor de wereldranglijst toegekend.

4 uur geleden
Gauff hekelt onlineracisme na overspelen punt tegen Chinese Sun

BEIJING (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff heeft onlineracisme aan de kaak gesteld na haar zege op de Chinese tiener Sun Xinran op het WTA-toernooi van Beijing. De Amerikaanse grandslamwinnares stelt dat het aantal racistische reacties "niet normaal" was na de partij waarover ophef ontstond na het overspelen van een belangrijk punt.

4 uur geleden
Turnsters Wevers (35) en Van Pol (32) in WK-ploeg

ROTTERDAM (ANP) - Turnsters Sanne Wevers (35) en Vera van Pol (32) zijn opgenomen in de selectie voor de WK in Rotterdam. Voor beiden is het hun eerste WK sinds 2023.

7 uur geleden