Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boksbond benadert Badr Hari voor Olympische Spelen

Boksbond benadert Badr Hari voor Olympische Spelen

AMSTERDAM (ANP) - Coach Mike Passenier van kickbokser Badr Hari denkt niet dat kickboksorganisatie Glory de Amsterdammer vrijgeeft voor de Olympische Spelen van Tokio. "Voordat wij het Glory konden vragen, lag het nieuws al op straat. Ik denk niet dat ze akkoord gaan, ze zullen zich waarschijnlijk op de tweede plaats gesteld voelen", zei hij op Telegraaf.nl.

Passenier bevestigde wel dat de Nederlandse boksbond hem heeft benaderd om de vechter te interesseren voor het olympisch toernooi. "En ik heb het bij Badr neergelegd. We besloten het eerst aan Glory te vragen, omdat zij als werkgever akkoord moeten gaan. Ik wacht nog op een belletje, maar ik reken er niet meer op", aldus Passenier.

De 35-jarige Hari behoort tot een groep kickboksers die volgens voorzitter Boris van der Vorst van de Nederlandse boksbond de potentie hebben om mee te doen aan de Spelen in Tokio (2020) of Parijs (2024). De kickbokser is momenteel nog herstellende van de enkelblessure die hij eind vorig jaar opliep tijdens het wereldtitelgevecht tegen Verhoeven in Arnhem.

Nederlands Kampioenschap

"We zijn in gesprek met een brede groep boksers en kickboksers die de potentie hebben om Nederland te kunnen vertegenwoordigen op de Spelen", aldus Van der Vorst. "We zijn trots op ons huidige boksteam. Maar we kijken ook naar de gewichtsklassen waarin we niet zo goed bezet zijn, zoals bij de zwaargewichten." Hari is daar een van de kandidaten. "Maar er zijn nog zoveel zaken die uitgezocht moeten worden. Niet alleen met Badr, maar ook met andere betrokken partijen zoals Glory en sportkoepel NOC*NSF."

Na de NK, op 1 en 2 februari in Rotterdam, beslist de bond welke boksers namens Nederland mogen proberen olympische tickets te bemachtigen. Het Europese OKT is in maart in Londen. Twee maanden later volgt nog een mondiaal kwalificatietoernooi in Parijs.

Meer uit Sport

Tennisser Alcaraz zonder te spelen naar kwartfinale in Parijs

PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.

49 minuten geleden
Alle 18.000 startbewijzen Marathon Rotterdam vergeven

ROTTERDAM (ANP) - De 18.000 startbewijzen voor de 46e editie van de Marathon Rotterdam zijn vergeven. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. Er hadden zich vooraf 70.000 mensen geregistreerd die in aanmerking wilden komen om te mogen starten op 11 april 2027.

1 uur geleden
Voormalig wereldkampioen Formule 1 Alan Jones overleden

SYDNEY (ANP) - De Australische autocoureur Alan Jones, wereldkampioen Formule 1 in 1980, is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Zijn familie heeft dat laten weten aan Australische media.

6 uur geleden
Djokovic op mastertoernooi van Parijs ten onder tegen Hijikata

PARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.

19 uur geleden
Zverev verliest in Parijs als nummer 1 van Musetti

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.

22 uur geleden
Paul stopt met boksen als hij volgend gevecht verliest

LONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.

1 dag geleden
Advies dartslegende Taylor aan Littler: speel en wen aan publiek

BERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.

1 dag geleden