Boksbond benadert Badr Hari voor Olympische Spelen
AMSTERDAM (ANP) - Coach Mike Passenier van kickbokser Badr Hari denkt niet dat kickboksorganisatie Glory de Amsterdammer vrijgeeft voor de Olympische Spelen van Tokio. "Voordat wij het Glory konden vragen, lag het nieuws al op straat. Ik denk niet dat ze akkoord gaan, ze zullen zich waarschijnlijk op de tweede plaats gesteld voelen", zei hij op Telegraaf.nl.
Passenier bevestigde wel dat de Nederlandse boksbond hem heeft benaderd om de vechter te interesseren voor het olympisch toernooi. "En ik heb het bij Badr neergelegd. We besloten het eerst aan Glory te vragen, omdat zij als werkgever akkoord moeten gaan. Ik wacht nog op een belletje, maar ik reken er niet meer op", aldus Passenier.
De 35-jarige Hari behoort tot een groep kickboksers die volgens voorzitter Boris van der Vorst van de Nederlandse boksbond de potentie hebben om mee te doen aan de Spelen in Tokio (2020) of Parijs (2024). De kickbokser is momenteel nog herstellende van de enkelblessure die hij eind vorig jaar opliep tijdens het wereldtitelgevecht tegen Verhoeven in Arnhem.
Nederlands Kampioenschap
"We zijn in gesprek met een brede groep boksers en kickboksers die de potentie hebben om Nederland te kunnen vertegenwoordigen op de Spelen", aldus Van der Vorst. "We zijn trots op ons huidige boksteam. Maar we kijken ook naar de gewichtsklassen waarin we niet zo goed bezet zijn, zoals bij de zwaargewichten." Hari is daar een van de kandidaten. "Maar er zijn nog zoveel zaken die uitgezocht moeten worden. Niet alleen met Badr, maar ook met andere betrokken partijen zoals Glory en sportkoepel NOC*NSF."
Na de NK, op 1 en 2 februari in Rotterdam, beslist de bond welke boksers namens Nederland mogen proberen olympische tickets te bemachtigen. Het Europese OKT is in maart in Londen. Twee maanden later volgt nog een mondiaal kwalificatietoernooi in Parijs.
Meer uit Sport
MEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen ziet de strijd om de tweede plaats in de WK-stand niet als zijn prioriteit. Dat legde de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 van Red Bull uit op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Mexico dit weekend.
19 minuten geledenBAZEL (ANP) - Novak Djokovic is donderdagavond in de achtste finales van het ATP-toernooi van Bazel uitgeschakeld door Jan-Lennard Struff. De Servische 24-voudige grandslamwinnaar verloor in drie sets van de Duitser: 7-6 (4) 5-7 6-7 (5).
9 uur geledenBONDUES (ANP) - Dylan Teuns beëindigt zijn wielercarrière. Dat maakte de 34-jarige Belg donderdag bekend via sociale media. Teuns beleefde in 2022 het hoogtepunt van zijn loopbaan door heuvelklassieker de Waalse Pijl te winnen. Ook won hij twee etappes in de Tour de France en het eindklassement in onder meer de Ronde van Polen.
11 uur geledenWENEN (ANP) - De opmars van tennisser Tallon Griekspoor is ten einde gekomen tegen de Duitser Alexander Zverev. Na zijn toernooizege in Brussel strandde Griekspoor donderdag na twee sets in de achtste finale van het ATP-toernooi van Wenen: 4-6 5-7. Zverev is door zijn overwinning virtueel gestegen naar plek 1 op de wereldranglijst. Als de lijst maandag officieel wordt, zal hij de geblesseerde Italiaan Jannik Sinner voorbijgaan.
12 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft last van een virusinfectie en slaat donderdag de mediaverplichtingen in aanloop naar de GP van Mexico over. Dat meldt zijn team Mercedes. De Italiaanse leider in de WK-stand kan zich bij de race van zondag voor het eerst kronen tot wereldkampioen. Daarvoor heeft hij genoeg aan een negende plaats.
13 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.
19 uur geleden