Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boko Haram doodt 19 herders in Nigeria

Boko Haram doodt 19 herders in Nigeria

LAGOS (ANP/AFP) - In Nigeria heeft de islamitische terreurorganisatie Boko Haram negentien herders gedood. Dat melden bewoners van een dorp uit de omgeving die getuige waren van de moordpartij. De terroristen hebben het de laatste tijd steeds vaker gemunt op herders, boeren en houthakkers. Ze worden door de terreurorganisatie gezien als spionnen van de regering van Nigeria.

In eerste instantie wisten de herders, die leven langs de grens van Nigeria en Kameroen, de aanval af te slaan. Daarbij brachten ze een lid van Boko Haram om het leven. Later kwamen de terroristen beter bewapend terug en wisten ze de herders te doden. Ook staken ze huizen in brand en vernielden omheiningen waar dieren achter stonden.

Het conflict dat al tien jaar duurt, heeft aan 35.000 mensen het leven gekost en ongeveer twee miljoen mensen uit hun huizen verdreven. Het geweld heeft zich verspreid naar de buurlanden Niger, Tsjaad en Kameroen en heeft geleid tot de vorming van een regionale militaire coalitie om de jihadisten te bestrijden.

Meer uit Buitenland

Israël: grensovergang Rafah opent mogelijk zondag

RAFAH (ANP) - De grensovergang in het zuiden van Gaza bij Rafah opent vermoedelijk zondag. Dat melden onder meer Al Jazeera en het Italiaanse persbureau ANSA, die zich baseren op uitspraken van de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar. De minister zei er niet bij of de grens opent voor alleen mensen, of ook noodhulp vanaf dat moment bij Rafah de grens over mag.

20 minuten geleden
Turkije stuurt reddingswerkers naar Gaza om lichamen te vinden

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Turkije heeft een team van 81 reddingswerkers naar de Gazastrook gestuurd. Een deel van hen moet gaan helpen met het vinden van de lichamen van gijzelaars die nog onder het puin van de door Israël gebombardeerde gebouwen liggen.

23 minuten geleden
Houthi-opperbevelhebber al-Ghamari overleden aan verwondingen

SANAA (ANP/RTR/AFP) - Een van de hoogste Houthi-militairen, Muhammad al-Ghamari, is overleden. Dat meldt de Jemenitische groepering. Al-Ghamari, de opperbevelhebber van de militaire tak van de rebellengroep, zou zijn overleden aan verwondingen die hij opliep bij Israëlische luchtaanvallen in juni of augustus, aldus de Israëlische minister van Defensie Israel Katz in reactie op de bekendmaking.

2 uur geleden
VN-comité: Frankrijk schendt systematisch kinderrechten

GENÈVE (ANP) - Frankrijk maakt zich schuldig aan "ernstige en systematische schendingen" van de rechten van niet-begeleide migrantenkinderen, oordeelt het Comité voor de Rechten van het Kind (CRC) van de Verenigde Naties. Velen van hen zijn dakloos, hebben geen toegang tot basiszorg en leven in vernederende omstandigheden, aldus het VN-comité, dat eraan toevoegt dat dit "in strijd is met de menselijke waardigheid".

2 uur geleden
Trump hevelt antiterrorismefondsen over naar Republikeinse staten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump wil geld bestemd voor terrorismepreventie weghalen bij zogeheten Democratische staten en onderbrengen bij Republikeinse staten. Dat meldt Reuters op basis van overheidsdocumenten die het persbureau inzag. Twaalf staten waarin de Democraten de zeggenschap hebben, zien de stap als afstraffing voor hun onwil om mee te werken met de arrestatiecampagnes van landelijke immigratiediensten en spanden zaken aan tegen de beslissing.

3 uur geleden
Kallas: eind 2027 moet EU werkende dronemuur hebben

BRUSSEL (ANP) - De EU moet tegen eind 2027 over functionele verdedigingssystemen tegen drones beschikken, vindt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Dat zal "uiteraard in nauwe samenwerking met de NAVO gebeuren", voegde ze er donderdag op een persconferentie aan toe. "Drones zijn nu al bezig oorlogsvoering opnieuw te definiëren. Het hebben van droneafweer is voor niemand meer optioneel", zei Kallas.

3 uur geleden
Duitse muziekproducent Jack White op 85-jarige leeftijd overleden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse muziekproducent en oud-voetballer Jack White is op 85-jarige leeftijd overleden in Berlijn. Dat meldt het Duitse persbureau dpa. Het is nog niet duidelijk waaraan de muziekproducent is overleden. De politie is een onderzoek gestart.

3 uur geleden