Boijmans komt met drive-thrutentoonstelling in hal Ahoy
ROTTERDAM (ANP) - Topstukken uit de collectie van het Rotterdamse Museum Boijmans Van Beuningen zijn in augustus al rijdend vanuit de auto te bezichtigen in een donkere hal van Rotterdam Ahoy. Dat laten het museum en de evenementenlocatie woensdag weten.
Locatie Ahoy stelt voor de coronaproof tentoonstelling een hal ter grootte van anderhalf voetbalveld beschikbaar, waar 750 bezoekers per dag met elektrische auto’s doorheen kunnen rijden. Museum Boijmans levert de ruim veertig kunstwerken uit eigen collectie. Dit zijn behalve wereldberoemde werken ook installaties van hedendaagse kunstenaars zoals Ted Noten en Joep van Lieshout. Onderwerp van de expositie is de complexe relatie tussen mens en natuur.
"Corona heeft ons geleerd dat een stad zonder kunstleven zo dood is als een pier", aldus Museum Boijmans, dat blij is dat het initiatief in korte tijd en met snel bijeengebrachte middelen van fondsen en sponsoren kon worden gerealiseerd. Jolanda Jansen, algemeen directeur van Rotterdam Ahoy, spreekt van een "once in a lifetime-ervaring".
De tentoonstelling is van 1 tot en met 23 augustus zeven dagen per week te bezichtigen. Bezoekers betalen per persoon en voor wie geen elektrische auto heeft, staan er elektrische auto’s klaar om mee door de hal te rijden.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Het cruiseschip Norwegian Epic heeft er woensdag voor gekozen om niet af te meren in Curaçao en door te varen naar Barbados. De kapitein zou hebben gezegd dat hij Curaçao mijdt vanwege marineoefeningen in het gebied, zo melden passagiers op sociale media. Hij zou handelen op verzoek van de leiding van cruisemaatschappij NCL.
39 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Binnen een paar honderd meter van elk huis een speelplek voor kinderen en vanuit elke woning zicht op groen: dit zijn enkele van de 'vuistregels' die het RIVM heeft opgesteld voor de inrichting van de openbare ruimte. Beleidsmakers kunnen de regels gebruiken om de ruimte zo in te richten dat mensen zich prettiger voelen en zich gezonder gaan gedragen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse musea trekken nog altijd minder bezoekers dan voor de coronapandemie. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2024 werden musea bijna 32 miljoen keer bezocht, ongeveer evenveel als een jaar eerder. Daarmee ligt het aantal bezoeken nog 2 miljoen achter op de cijfers van 2019, het jaar voor corona.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een wachtwoord of vinger- en gezichtsscan zijn in Nederland de meest gebruikte maatregelen om apparaten te beveiligen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat keek ook naar welke groepen het vaakst digitale veiligheidsmaatregelen treffen. Dat blijken mannen en mensen met een hbo- of universitaire opleiding te zijn.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS heeft dit jaar meer treinen ingezet en mede daardoor meer mensen vervoerd dan vorig jaar, blijkt uit de eindejaarsprognose van de spoorvervoerder. Verder is de kans op een zitplek voor reizigers gelijk gebleven aan 2024 en reden treinen vaker op tijd, maar hadden mensen wel veel last van verstoringen en werkzaamheden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de pro-Israëlmanifestatie op de Dam zijn woensdagavond vier personen aangehouden, meldt de politie. Ze zijn aangehouden voor het verstoren van de demonstratie en het afsteken van een "rookpot", aldus een woordvoerder. De personen zitten vast.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Choreograaf Hans van Manen is op 93-jarige leeftijd overleden. Dat laat het Nationale Opera & Ballet weten aan het ANP. Van Manen stierf woensdagavond in zijn huis in Amsterdam een natuurlijke dood. De details over de uitvaart worden op een later moment bekendgemaakt.
10 uur geleden