Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bohemian Rhapsody voor 21e keer bovenaan NPO Radio 2 Top 2000

Bohemian Rhapsody voor 21e keer bovenaan NPO Radio 2 Top 2000

HILVERSUM (ANP) - Bohemian Rhapsody van Queen staat ook dit jaar weer bovenaan de NPO Radio 2 Top 2000. Het is de 21e keer dat de eindejaarslijst wordt afgesloten met het nummer van de Britse band. De top 10 van de 26e editie van de hitlijst werd vrijdag onthuld in Beeld & Geluid in Hilversum. Fix You van Coldplay staat op nummer twee en plek drie wordt bezet door Eagles met Hotel California.

Net als in voorgaande jaren is ook nu Roller Coaster van Danny Vera weer het hoogst genoteerde liedje van Nederlandse bodem. De plaat staat dit jaar op de vierde plek. De afgelopen drie jaar stond het nummer op de tweede plaats. Roller Coaster werd in 2019 uitgebracht en kwam dat jaar meteen nieuw binnen op de vierde plaats in de Top 2000. Het jaar erna stootte het nummer koploper Bohemian Rhapsody van de troon, die de lijst de vier jaar ervoor aanvoerde.

Op nummer zes staat dit jaar Better Days uit 2022 van Dermot Kennedy. Het nummer maakt zijn debuut in de lijst en is volgens NPO Radio 2 voor veel stemmers vermoedelijk een eerbetoon aan Eva Hermans-Kroot, bekend van het programma Over Mijn Lijk. De blogster, die een ongeneeslijke vorm van longkanker had, overleed vorig weekend op 26-jarige leeftijd. Het nummer Better Days bood haar houvast tijdens haar ziekteproces.

Vorig jaar was de top 10 van de hitlijst voor het eerst exact hetzelfde als het jaar ervoor. Dat betekende dat naast Bohemian Rhapsody ook titels als Piano Man van Billy Joel (nummer vier), Black van Pearl Jam (nummer zeven) en Love Of My Life van Queen (nummer tien) hun positie in 'de lijst der lijsten' behielden. De complete lijst wordt volgende vrijdag 13 december bekendgemaakt.

Meer uit Binnenland

Aantal opvangplekken asielzoekers Loosdrecht teruggeschroefd

LOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.

2 uur geleden
OM in beroep tegen vonnis brandstichter Arnhemse binnenstad

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.

3 uur geleden
Cel- en taakstraf voor geweld bij protest noodopvang Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.

3 uur geleden
Rutte: als iemand lintje verdient, is het MH17-voorzitter Ploeg

DEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.

3 uur geleden
Lintje voor directeur is erkenning van tomeloze inzet, zegt Pride

AMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.

3 uur geleden
Rotterdam heeft weer de meeste lintjes, daling in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - Net als in voorgaande jaren zijn de meeste lintjes toegekend aan inwoners van Rotterdam. Zestig mensen uit de Maasstad kregen vrijdag een koninklijke onderscheiding tijdens de lintjesregen. Vorig jaar waren het er 50 en een jaar eerder 49.

4 uur geleden
Lintjes voor Van Ammelrooy, Verhoef en Dolly Bellefleur

DEN HAAG (ANP) - Actrice en regisseuse Willeke van Ammelrooy heeft vrijdag een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw vanwege haar "exceptionele verdiensten op het terrein van film en toneel". Bij de lintjesregen werden ook schrijfster Esther Verhoef, muzikant Ton Scherpenzeel en drag queen Dolly Bellefleur geëerd.

4 uur geleden