Bohemian Rhapsody voor 21e keer bovenaan NPO Radio 2 Top 2000
HILVERSUM (ANP) - Bohemian Rhapsody van Queen staat ook dit jaar weer bovenaan de NPO Radio 2 Top 2000. Het is de 21e keer dat de eindejaarslijst wordt afgesloten met het nummer van de Britse band. De top 10 van de 26e editie van de hitlijst werd vrijdag onthuld in Beeld & Geluid in Hilversum. Fix You van Coldplay staat op nummer twee en plek drie wordt bezet door Eagles met Hotel California.
Net als in voorgaande jaren is ook nu Roller Coaster van Danny Vera weer het hoogst genoteerde liedje van Nederlandse bodem. De plaat staat dit jaar op de vierde plek. De afgelopen drie jaar stond het nummer op de tweede plaats. Roller Coaster werd in 2019 uitgebracht en kwam dat jaar meteen nieuw binnen op de vierde plaats in de Top 2000. Het jaar erna stootte het nummer koploper Bohemian Rhapsody van de troon, die de lijst de vier jaar ervoor aanvoerde.
Op nummer zes staat dit jaar Better Days uit 2022 van Dermot Kennedy. Het nummer maakt zijn debuut in de lijst en is volgens NPO Radio 2 voor veel stemmers vermoedelijk een eerbetoon aan Eva Hermans-Kroot, bekend van het programma Over Mijn Lijk. De blogster, die een ongeneeslijke vorm van longkanker had, overleed vorig weekend op 26-jarige leeftijd. Het nummer Better Days bood haar houvast tijdens haar ziekteproces.
Vorig jaar was de top 10 van de hitlijst voor het eerst exact hetzelfde als het jaar ervoor. Dat betekende dat naast Bohemian Rhapsody ook titels als Piano Man van Billy Joel (nummer vier), Black van Pearl Jam (nummer zeven) en Love Of My Life van Queen (nummer tien) hun positie in 'de lijst der lijsten' behielden. De complete lijst wordt volgende vrijdag 13 december bekendgemaakt.
Meer uit Binnenland
BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.
19 uur geleden