Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bohemian Rhapsody voor 21e keer bovenaan NPO Radio 2 Top 2000

Bohemian Rhapsody voor 21e keer bovenaan NPO Radio 2 Top 2000

HILVERSUM (ANP) - Bohemian Rhapsody van Queen staat ook dit jaar weer bovenaan de NPO Radio 2 Top 2000. Het is de 21e keer dat de eindejaarslijst wordt afgesloten met het nummer van de Britse band. De top 10 van de 26e editie van de hitlijst werd vrijdag onthuld in Beeld & Geluid in Hilversum. Fix You van Coldplay staat op nummer twee en plek drie wordt bezet door Eagles met Hotel California.

Net als in voorgaande jaren is ook nu Roller Coaster van Danny Vera weer het hoogst genoteerde liedje van Nederlandse bodem. De plaat staat dit jaar op de vierde plek. De afgelopen drie jaar stond het nummer op de tweede plaats. Roller Coaster werd in 2019 uitgebracht en kwam dat jaar meteen nieuw binnen op de vierde plaats in de Top 2000. Het jaar erna stootte het nummer koploper Bohemian Rhapsody van de troon, die de lijst de vier jaar ervoor aanvoerde.

Op nummer zes staat dit jaar Better Days uit 2022 van Dermot Kennedy. Het nummer maakt zijn debuut in de lijst en is volgens NPO Radio 2 voor veel stemmers vermoedelijk een eerbetoon aan Eva Hermans-Kroot, bekend van het programma Over Mijn Lijk. De blogster, die een ongeneeslijke vorm van longkanker had, overleed vorig weekend op 26-jarige leeftijd. Het nummer Better Days bood haar houvast tijdens haar ziekteproces.

Vorig jaar was de top 10 van de hitlijst voor het eerst exact hetzelfde als het jaar ervoor. Dat betekende dat naast Bohemian Rhapsody ook titels als Piano Man van Billy Joel (nummer vier), Black van Pearl Jam (nummer zeven) en Love Of My Life van Queen (nummer tien) hun positie in 'de lijst der lijsten' behielden. De complete lijst wordt volgende vrijdag 13 december bekendgemaakt.

Meer uit Binnenland

Nederland verantwoordt zich volgende week over VN-vrouwenverdrag

GENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.

7 minuten geleden
Oud hoofdkantoor Aegon wordt hoofdkwartier cyberveiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.

6 uur geleden
Gemeenten Noord-Veluwe vrezen impact Lelystad Airport op natuur

HATTEM (ANP) - Acht Gelderse gemeenten op en rond de Noord-Veluwe zijn bezorgd over de plannen van de beoogde coalitie voor Lelystad Airport. D66, VVD en CDA willen de luchthaven openstellen voor burgerluchtvaart, met jaarlijks zo'n 10.000 vluchten.

6 uur geleden
VNG vindt coalitieakkoord verantwoord en vooruitstrevend

UTRECHT (ANP) - VNG-voorzitter Sharon Dijksma noemt het vrijdag gepresenteerde coalitieakkoord verantwoord, vooruitstrevend en gericht op grote doorbraken. "In het akkoord zien we duidelijke erkenning, waardering en bereidheid tot samenwerking met gemeenten. Veel van onze bouwstenen zijn terug te vinden, wat vertrouwen geeft dat we samen stappen kunnen zetten", reageert de Utrechtse burgemeester.

14 uur geleden
Politie blij met extra geld voor verbetering en modernisering

DEN HAAG (ANP) - De politie is "blij en opgelucht" dat het nieuwe kabinet 512 miljoen euro per jaar wil investeren in de politie. Met het geld komt er financiële ruimte om de kwaliteit van het politiewerk te verbeteren en de organisatie "bij de tijd te brengen". "Dit draagt direct bij aan de veiligheid in ons land", zegt korpschef Janny Knol.

14 uur geleden
Verdachten ontkennen moordopdracht Vincent Jalink

AMSTERDAM (ANP) - De verdachten in een proces over de moord op Vincent Jalink in 2016 ontkennen dat zij een opdracht hebben gegeven of ontvangen om de 38-jarige man om te brengen. Jalink werd op de avond van 27 mei van dat jaar bij zijn woning in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten voor de ogen van zijn toen 9-jarige zoontje. Schutter Gideon G. is als enige veroordeeld. Hij kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.

15 uur geleden
Flevoland en Lelystad blij met duidelijkheid over vliegveld

LELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland en de gemeente Lelystad zijn "ontzettend blij" dat de nieuwe regeringscoalitie Lelystad Airport ook voor burgervluchten wil openstellen. "Opening van Lelystad Airport voor vakantievluchten is voor Lelystad en de regio van groot belang", stelt burgemeester Mieke Baltus. "Samen met de provincie Flevoland en Lelystad Airport hebben wij ons er altijd hard voor gemaakt en er is flink geïnvesteerd."

15 uur geleden