Bohemian Rhapsody voor 21e keer bovenaan NPO Radio 2 Top 2000
HILVERSUM (ANP) - Bohemian Rhapsody van Queen staat ook dit jaar weer bovenaan de NPO Radio 2 Top 2000. Het is de 21e keer dat de eindejaarslijst wordt afgesloten met het nummer van de Britse band. De top 10 van de 26e editie van de hitlijst werd vrijdag onthuld in Beeld & Geluid in Hilversum. Fix You van Coldplay staat op nummer twee en plek drie wordt bezet door Eagles met Hotel California.
Net als in voorgaande jaren is ook nu Roller Coaster van Danny Vera weer het hoogst genoteerde liedje van Nederlandse bodem. De plaat staat dit jaar op de vierde plek. De afgelopen drie jaar stond het nummer op de tweede plaats. Roller Coaster werd in 2019 uitgebracht en kwam dat jaar meteen nieuw binnen op de vierde plaats in de Top 2000. Het jaar erna stootte het nummer koploper Bohemian Rhapsody van de troon, die de lijst de vier jaar ervoor aanvoerde.
Op nummer zes staat dit jaar Better Days uit 2022 van Dermot Kennedy. Het nummer maakt zijn debuut in de lijst en is volgens NPO Radio 2 voor veel stemmers vermoedelijk een eerbetoon aan Eva Hermans-Kroot, bekend van het programma Over Mijn Lijk. De blogster, die een ongeneeslijke vorm van longkanker had, overleed vorig weekend op 26-jarige leeftijd. Het nummer Better Days bood haar houvast tijdens haar ziekteproces.
Vorig jaar was de top 10 van de hitlijst voor het eerst exact hetzelfde als het jaar ervoor. Dat betekende dat naast Bohemian Rhapsody ook titels als Piano Man van Billy Joel (nummer vier), Black van Pearl Jam (nummer zeven) en Love Of My Life van Queen (nummer tien) hun positie in 'de lijst der lijsten' behielden. De complete lijst wordt volgende vrijdag 13 december bekendgemaakt.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.
4 uur geledenMARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De klimaatzaak van Milieudefensie tegen Shell nadert zijn ontknoping. De milieuorganisatie en het grote olie- en gasbedrijf treffen elkaar vrijdag voor de Hoge Raad, die het laatste oordeel in de zaak velt. De eisers blijven hopen dat Shell een concreet percentage krijgt opgelegd waarmee het de uitstoot van broeikasgassen die het veroorzaakt moet verminderen.
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - In een aantal filialen van supermarktketen Lidl in Brabant en Limburg zijn maandag verdovende middelen aangetroffen tussen partijen fruit. Dit fruit was verpakt in grote dozen. De dozen zijn allemaal afkomstig uit hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft dinsdag de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh omgezet naar een levenslange celstraf in Nederland. Singh kreeg in 1986 in de Verenigde Staten, waar hij destijds woonde, 56 jaar tot levenslang voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Scholen waar speciaal onderwijs wordt gegeven blijven bestaan. Dat meldt staatssecretaris Judith Tielen (OCW, VVD) in reactie op een enquête van de Algemene Onderwijsbond, waarin naar voren kwam dat meer dan de helft van de leraren negatief is over het samenvoegen van regulier en speciaal onderwijs. Volgens de bewindsvrouw blijkt uit de enquête dat er een misverstand bestaat over hoe ver het kabinet wil gaan qua samenvoeging van onderwijstypes.
7 uur geleden