Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bohemian Rhapsody voor 21e keer bovenaan NPO Radio 2 Top 2000

Bohemian Rhapsody voor 21e keer bovenaan NPO Radio 2 Top 2000

HILVERSUM (ANP) - Bohemian Rhapsody van Queen staat ook dit jaar weer bovenaan de NPO Radio 2 Top 2000. Het is de 21e keer dat de eindejaarslijst wordt afgesloten met het nummer van de Britse band. De top 10 van de 26e editie van de hitlijst werd vrijdag onthuld in Beeld & Geluid in Hilversum. Fix You van Coldplay staat op nummer twee en plek drie wordt bezet door Eagles met Hotel California.

Net als in voorgaande jaren is ook nu Roller Coaster van Danny Vera weer het hoogst genoteerde liedje van Nederlandse bodem. De plaat staat dit jaar op de vierde plek. De afgelopen drie jaar stond het nummer op de tweede plaats. Roller Coaster werd in 2019 uitgebracht en kwam dat jaar meteen nieuw binnen op de vierde plaats in de Top 2000. Het jaar erna stootte het nummer koploper Bohemian Rhapsody van de troon, die de lijst de vier jaar ervoor aanvoerde.

Op nummer zes staat dit jaar Better Days uit 2022 van Dermot Kennedy. Het nummer maakt zijn debuut in de lijst en is volgens NPO Radio 2 voor veel stemmers vermoedelijk een eerbetoon aan Eva Hermans-Kroot, bekend van het programma Over Mijn Lijk. De blogster, die een ongeneeslijke vorm van longkanker had, overleed vorig weekend op 26-jarige leeftijd. Het nummer Better Days bood haar houvast tijdens haar ziekteproces.

Vorig jaar was de top 10 van de hitlijst voor het eerst exact hetzelfde als het jaar ervoor. Dat betekende dat naast Bohemian Rhapsody ook titels als Piano Man van Billy Joel (nummer vier), Black van Pearl Jam (nummer zeven) en Love Of My Life van Queen (nummer tien) hun positie in 'de lijst der lijsten' behielden. De complete lijst wordt volgende vrijdag 13 december bekendgemaakt.

Meer uit Binnenland

België eist stemming over songfestival, anders geen deelname

WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.

3 minuten geleden
Canadese opvarende Hondius test positief op hantavirus

VICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.

1 uur geleden
Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

5 uur geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

8 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

8 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

8 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

11 uur geleden