Boetestop Belgische agenten uit woede over geweld
BRUSSEL (ANP) - Een aantal Belgische agenten wil geen coronaboetes meer uitschrijven. Ze zijn boos over geweld tegen de politie en voelen zich in de steek gelaten door de overheid.
De politiebonden klagen al langer dat sinds het uitbreken van de coronacrisis het uiterste van hen wordt gevraagd zonder dat daar wat tegenover staat, en dat ze de groeiende onvrede over de coronamaatregelen op straat alleen het hoofd moeten bieden. Ze vragen al lange tijd tevergeefs om beschermende maatregelen als bodycams.
Na de mishandeling van drie agenten in Brussel is voor een van de twee grote vakbonden, de NSPV, de maat vol. De politiemensen werden aangevallen toen ze iemand die zich niet aan de coronaregels hield wilden arresteren. De verdachten kwamen meteen weer vrij, al bezweert het Openbaar Ministerie dat dit niet betekent dat ze vrijuit gaan.
"Het is blijkbaar normaal dat de politie zware klappen incasseert van dit krapuul", zegt NSPV-secretaris Thierry Belin. Dan "hebben we geen zin om geld in de kassa te storten van de Staat die ons veracht".
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran was dit weekend "slechts enkele centimeters" verwijderd van een akkoord met de Verenigde Staten, zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. In Pakistan vonden dit weekend onderhandelingen plaats tussen Iraanse en Amerikaanse delegaties.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De leider van de oppositiepartij die aan kop gaat in de Hongaarse parlementsverkiezingen, Péter Magyar, heeft zondagavond de "marionetten" van Viktor Orbán opgeroepen om af te treden. Inmiddels is 96,37 procent van de stemmen geteld en staat Magyars partij Tisza op 138 van de 199 zetels in het parlement. Dat is een tweederde meerderheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse centrale commando CENTCOM heeft bekendgemaakt dat het maandag om 16.00 uur begint met de uitvoering van een blokkade van al het scheepvaartverkeer dat Iraanse havens binnenvaart of verlaat. Dit volgt op de aankondiging van president Donald Trump dat de Amerikaanse marine zou beginnen met het blokkeren van de Straat van Hormuz.
5 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk zal niet deelnemen aan de door de Verenigde Staten voorgestelde blokkade van de Straat van Hormuz. Dat zeiden personen die bekend zijn met het standpunt van de regering tegen persbureau Bloomberg.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De interim-vredesmacht van de Verenigde Naties in Libanon (UNIFIL) heeft verklaard dat een Israëlische tank zondag UNIFIL-voertuigen heeft geramd in het zuiden van het land, waar Israël sinds vorige maand aanvallen uitvoert tegen Hezbollah. Daarbij vallen veel burgerslachtoffers.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Europese leiders hebben verheugd gereageerd op de voorlopige uitslagen van de Hongaarse parlementsverkiezingen van zondag. Daarin is de Tisza-partij van de centrumrechtse uitdager Peter Magyar op weg naar een ruime overwinning op regeringspartij Fidesz van premier Viktor Orbán.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse oppositieleider Péter Magyar heeft de winst geclaimd in de parlementsverkiezingen van zondag. Op Facebook laat hij weten dat premier Viktor Orbán hem gefeliciteerd heeft. Eerste tellingen door het Kiesbureau maakten duidelijk dat Magyars partij Tisza op een grote overwinning afstevent.
7 uur geleden