Boetestop Belgische agenten uit woede over geweld
BRUSSEL (ANP) - Een aantal Belgische agenten wil geen coronaboetes meer uitschrijven. Ze zijn boos over geweld tegen de politie en voelen zich in de steek gelaten door de overheid.
De politiebonden klagen al langer dat sinds het uitbreken van de coronacrisis het uiterste van hen wordt gevraagd zonder dat daar wat tegenover staat, en dat ze de groeiende onvrede over de coronamaatregelen op straat alleen het hoofd moeten bieden. Ze vragen al lange tijd tevergeefs om beschermende maatregelen als bodycams.
Na de mishandeling van drie agenten in Brussel is voor een van de twee grote vakbonden, de NSPV, de maat vol. De politiemensen werden aangevallen toen ze iemand die zich niet aan de coronaregels hield wilden arresteren. De verdachten kwamen meteen weer vrij, al bezweert het Openbaar Ministerie dat dit niet betekent dat ze vrijuit gaan.
"Het is blijkbaar normaal dat de politie zware klappen incasseert van dit krapuul", zegt NSPV-secretaris Thierry Belin. Dan "hebben we geen zin om geld in de kassa te storten van de Staat die ons veracht".
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
11 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
13 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
16 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
1 dag geleden