Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boetes voor twaalf demonstranten pro-Palestijns protest Amsterdam

Boetes voor twaalf demonstranten pro-Palestijns protest Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een geldboete opgelegd aan twaalf demonstranten die op 7 oktober in Amsterdam zijn aangehouden tijdens een pro-Palestijnse demonstratie. In totaal hield de politie die dag 26 personen aan op verdenking van onder meer belediging, vernieling en mishandeling. Twee personen moeten naar de politierechter. Het OM heeft de zaken van twaalf anderen nog in onderzoek.

Vanwege ongeregeldheden werd de demonstratie door burgemeester Femke Halsema van Amsterdam ontbonden, daarna weigerde een groot aantal demonstranten te vertrekken. Ruim driehonderd demonstranten zijn vervolgens op grond van de Wet Openbare Manifestaties aangehouden en met bussen verplaatst naar Amsterdam-Noord. Ze mochten gaan zonder dat hun gegevens zijn geregistreerd.

Tijdens de demonstratie werden flyers verspreid. Het OM heeft de afbeelding en de tekst op deze flyer beoordeeld als niet strafbaar. Er is volgens het OM geen sprake van discriminatie, evenmin van opruiing. "Alhoewel veel mensen de op 7 oktober verspreide flyers als afschuwelijk en beangstigend hebben ervaren, wil dat nog niet zeggen dat ze ook strafbaar zijn", aldus het OM donderdag in een verklaring. Op de afbeelding was een paraglider te zien die er op het eerste gezicht gewapend uitziet, met daaronder de tekst 'resist until liberation'. De afbeelding kan in verband worden gebracht met de gebeurtenissen op 7 oktober 2023 in Israël, maar levert volgens het OM geen verdenking van opruiing op.

Meer uit Binnenland

Herman Deinum (79), bassist Cuby & the Blizzards, overleden

NIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.

6 uur geleden
DJI: focus ligt op terugkeren van rust in de gevangenis

VUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".

8 uur geleden
Premier Aruba niet naar Nederland om 'spanning in eigen regio'

ORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.

9 uur geleden
Gijzeling in gevangenis Vught voorbij, medewerkers in veiligheid

VUGHT (ANP) - De gijzeling in de psychiatrische afdeling van de gevangenis in het Brabantse Vught is voorbij. Een gedetineerde hield daar twee medewerkers vast tegen hun wil. Aan het begin van de avond werden zij in veiligheid gebracht. "De gedetineerde is onder controle", laat de Dienst Justitiële Inrichtingen weten.

9 uur geleden
Gegijzelden PI Vught zijn twee medewerkers

DEN HAAG (ANP) - De gegijzelden die op de psychiatrische afdeling van de gevangenis in Vught worden vastgehouden, zijn twee medewerkers. Dat laat het ministerie van Justitie en Veiligheid weten. Eerder was nog onbekend om hoeveel mensen het ging, en of het gedetineerden of medewerkers zijn.

10 uur geleden
Gijzeling gaande op psychiatrische afdeling gevangenis Vught

VUGHT (ANP) - Op de psychiatrische afdeling van de penitentiaire inrichting in Vught is een gijzeling gaande, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). De politie is ter plaatse en doet er alles aan om de situatie zo snel mogelijk onder controle te krijgen. De families van de betrokkenen zijn ingelicht, meldt de dienst.

11 uur geleden
JenV: incident Vught niet in zwaar beveiligde EBI

DEN HAAG (ANP) - Het gemelde incident in de gevangenis in Vught vindt niet plaats in de Extra Beveiligde Inrichting (EBI), meldt het ministerie van Justitie en Veiligheid. In de EBI zit onder meer Ridouan Taghi opgesloten. Verdere informatie over het incident had de woordvoerder niet.

11 uur geleden