Boetes voor twaalf demonstranten pro-Palestijns protest Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een geldboete opgelegd aan twaalf demonstranten die op 7 oktober in Amsterdam zijn aangehouden tijdens een pro-Palestijnse demonstratie. In totaal hield de politie die dag 26 personen aan op verdenking van onder meer belediging, vernieling en mishandeling. Twee personen moeten naar de politierechter. Het OM heeft de zaken van twaalf anderen nog in onderzoek.
Vanwege ongeregeldheden werd de demonstratie door burgemeester Femke Halsema van Amsterdam ontbonden, daarna weigerde een groot aantal demonstranten te vertrekken. Ruim driehonderd demonstranten zijn vervolgens op grond van de Wet Openbare Manifestaties aangehouden en met bussen verplaatst naar Amsterdam-Noord. Ze mochten gaan zonder dat hun gegevens zijn geregistreerd.
Tijdens de demonstratie werden flyers verspreid. Het OM heeft de afbeelding en de tekst op deze flyer beoordeeld als niet strafbaar. Er is volgens het OM geen sprake van discriminatie, evenmin van opruiing. "Alhoewel veel mensen de op 7 oktober verspreide flyers als afschuwelijk en beangstigend hebben ervaren, wil dat nog niet zeggen dat ze ook strafbaar zijn", aldus het OM donderdag in een verklaring. Op de afbeelding was een paraglider te zien die er op het eerste gezicht gewapend uitziet, met daaronder de tekst 'resist until liberation'. De afbeelding kan in verband worden gebracht met de gebeurtenissen op 7 oktober 2023 in Israël, maar levert volgens het OM geen verdenking van opruiing op.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiële zorgen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.
16 uur geledenGIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.
1 dag geleden