Boetes voor twaalf demonstranten pro-Palestijns protest Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een geldboete opgelegd aan twaalf demonstranten die op 7 oktober in Amsterdam zijn aangehouden tijdens een pro-Palestijnse demonstratie. In totaal hield de politie die dag 26 personen aan op verdenking van onder meer belediging, vernieling en mishandeling. Twee personen moeten naar de politierechter. Het OM heeft de zaken van twaalf anderen nog in onderzoek.
Vanwege ongeregeldheden werd de demonstratie door burgemeester Femke Halsema van Amsterdam ontbonden, daarna weigerde een groot aantal demonstranten te vertrekken. Ruim driehonderd demonstranten zijn vervolgens op grond van de Wet Openbare Manifestaties aangehouden en met bussen verplaatst naar Amsterdam-Noord. Ze mochten gaan zonder dat hun gegevens zijn geregistreerd.
Tijdens de demonstratie werden flyers verspreid. Het OM heeft de afbeelding en de tekst op deze flyer beoordeeld als niet strafbaar. Er is volgens het OM geen sprake van discriminatie, evenmin van opruiing. "Alhoewel veel mensen de op 7 oktober verspreide flyers als afschuwelijk en beangstigend hebben ervaren, wil dat nog niet zeggen dat ze ook strafbaar zijn", aldus het OM donderdag in een verklaring. Op de afbeelding was een paraglider te zien die er op het eerste gezicht gewapend uitziet, met daaronder de tekst 'resist until liberation'. De afbeelding kan in verband worden gebracht met de gebeurtenissen op 7 oktober 2023 in Israël, maar levert volgens het OM geen verdenking van opruiing op.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.
2 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.
2 uur geledenTENERIFE (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting zondag rond 12.00 uur aan bij de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse omroep RTVE. Het schip vaart van Kaapverdië naar Tenerife en is volgens GPS-gegevens vrijwel halverwege.
3 uur geledenALMERE (ANP) - NorthC, eigenaar van het datacentrum in Almere waar donderdag brand uitbrak, is nog steeds druk bezig om de schade te inventariseren. De brand zelf was donderdagavond onder controle. Volgens een woordvoerder is daarna gestart met een inspectie om de schade in kaart te brengen. Het bedrijf probeert de stroom en de connectiviteit zo snel mogelijk te herstellen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere onderwijsinstellingen hebben maatregelen getroffen na een grootschalige hack bij onderwijssoftware Canvas. Hackers wisten de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten over te nemen.
4 uur geleden