Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boetes voor oud-bestuurders Payvision om witwaskwestie

Boetes voor oud-bestuurders Payvision om witwaskwestie

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie legt twee voormalige bestuurders van betalingsverwerker Payvision boetes van meer dan een ton op omdat zij jarenlang te weinig deden tegen witwassen. Het bedrijf, waarin ING sinds 2018 een meerderheidsbelang had, ging niet goed genoeg na wie zijn cliënten waren. Dat is voor betaaldienstverleners wel verplicht, om zo te voorkomen dat ze criminele geldstromen verwerken.

De oud-bestuurders van het inmiddels opgeheven bedrijf moeten boetes van 150.000 euro en 180.000 euro betalen. Zij gaven volgens het OM "feitelijk leiding" aan structurele overtredingen van antiwitwasregels. Die vonden tussen 2016 en 2020 plaats.

Het OM benadrukt dat betaaldienstverleners een "poortwachter" zijn die het financiële systeem moeten beschermen tegen witwassen of de financiering van terrorisme. "Het OM rekent het de voormalig bestuurders dan ook sterk aan dat Payvision BV onder hun verantwoordelijkheid is tekortgeschoten in haar poortwachtersfunctie."

Geen verdere gevolgen

In 2022 werd bekend dat justitie onderzoek deed naar overtredingen van witwasregels door Payvision. ING liet toen weten geen onderwerp van dat onderzoek te zijn. Een woordvoerder van de bank meldt nu dat er geen verdere gevolgen meer zijn voor ING of Payvision, omdat verder onderzoek is geseponeerd.

De grootbank werd in 2020 volledig eigenaar van Payvision, maar besloot eind 2021 het bedrijf op te heffen. Daarvoor had ING een aantal klanten van Payvision uit de goksector en pornosector overgedragen aan andere betalingsverwerkers.

Meer uit Financieel

Autoverkoop stijgt voor het eerst dit jaar, Tesla nog in het slop

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal verkochte nieuwe auto's in Nederland is in mei gestegen na vier maanden met dalende cijfers. Dat hebben de autobrancheorganisaties RAI Vereniging, BOVAG en RDC zondag gemeld. De verkoop van Tesla's zit echter nog altijd in het slop.

1 uur geleden
Nieuw Duits belastingbeleid moet bedrijven aan stekkerauto helpen

BERLIJN (ANP/DPA) - De regering in Duitsland wil het aantrekkelijker maken voor Duitse bedrijven om over te stappen op een volledig elektrische auto. Het ministerie van Financiën is daarom van plan de belastingregels te wijzigen, meldt dpa op basis van een wetsvoorstel dat het persbureau heeft ingezien.

1 uur geleden
Elon Musk ontkent drugsgebruik na bericht The New York Times

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Elon Musk ontkent extensief drugsgebruik tijdens de verkiezingscampagne van Donald Trump vorig jaar. Hij reageert daarmee op een bericht van The New York Times, waarin werd beweerd dat Musk veelvuldig ketamine en andere soorten drugs zou gebruiken. "Voor de duidelijkheid, ik gebruik GEEN drugs! The New York Times liegt", schreef Musk in een bericht op X.

2 uur geleden
Groot protest in Bulgarije tegen invoering euro

SOFIA (ANP/BLOOMBERG) - In Bulgarije is zaterdag massaal geprotesteerd tegen de invoering van de euro in het Zuidoost-Europese land. Duizenden mensen gingen de straat op in tientallen steden, terwijl de autoriteiten zich voorbereiden op de overstap naar de Europese munt begin volgend jaar.

17 uur geleden
Zakenblad: families Aldi Nord en Aldi Süd praten over fusie

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - Aan de al meer dan een halve eeuw oude breuk binnen de Duitse supermarktketen Aldi komt mogelijk een eind. De families achter organisaties Aldi Nord, waartoe de Nederlandse Aldi's behoren, en Aldi Süd voeren gesprekken over een mogelijke fusie, meldde het Duitse zakenblad WirtschaftsWoche zaterdag op basis van ingewijden.

20 uur geleden
Brussel betreurt staalheffingen Trump, staat klaar om te reageren

BRUSSEL (ANP/RTR/DPA) - De Europese Commissie betreurt de verdere verhoging van Amerikaanse tarieven op staalimport, heeft een woordvoerder uit Brussel zaterdag laten weten. Europa zou klaarstaan om tegenmaatregelen te nemen.

20 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open: prijzen pomp mogelijk omlaag

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het verbond van olie-exporterende landen OPEC+ verhoogt de olieproductie in juli opnieuw flink. Dit wordt de derde maand op rij dat het kartel de productie sterker verhoogt dan oorspronkelijk gepland, waardoor de olieprijzen verder kunnen dalen. Voor automobilisten kan dit gunstig uitpakken bij het tanken.

22 uur geleden