Boetes voor online gokken meer dan verdubbeld
DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft dit jaar voor 3,5 miljoen euro aan boetes opgelegd aan partijen die onlinegokspellen aanboden. Dat is meer dan een verdubbeling ten opzichte van 2018. Toen legde de toezichthouder nog voor ruim 1,7 miljoen euro aan boetes op.
In totaal werden er in 2020 tien boetes opgelegd. Zo kreeg Trannel International, beter bekend als Unibet, een geldstraf van 470.000 euro. Ook partijen als Royal Panda en LeoVegas liepen tegen de lamp. De verdubbeling van het boetebedrag heeft volgens Ksa-voorzitter René Jansen meerdere oorzaken. "Zo is de basisboete verhoogd, er zat een recidivist bij en er zijn meer grote aanbieders beboet dan voorheen."
Het is in Nederland nog altijd verboden onlinegokspellen aan te bieden. Maar het online aanbod is enorm, aldus Jansen. Bij de handhaving moeten volgens hem daarom keuzes worden gemaakt. Begin dit jaar werd na jaren oponthoud de Wet kansspelen op afstand door de Eerste Kamer goedgekeurd. Waarschijnlijk wordt het daardoor per 2021 mogelijk om legaal online gokken aan te bieden.
Extra leeftijdsverificatie
De Ksa zal ook in 2020 nog doorgaan met het bestrijden van goksites. "Dat blijven wij doen zolang onlineaanbod illegaal is", benadrukt Jansen. Onlangs werd al bekend dat er met ingang van volgend jaar extra op leeftijdsverificatie gelet gaat worden. Illegale aanbieders van onlinegokspellen die de leeftijd van deelnemers niet zichtbaar verifiëren voordat het inschrijvingsproces is voltooid, krijgen te maken met de toezichthouder.
In het verleden werden boetes niet altijd betaald. In november kwam bijvoorbeeld naar buiten dat de Ksa nog voor een kleine 900.000 euro aan boetes had openstaan. "We kunnen nog niet zeggen of de in 2019 opgelegde boetes allemaal worden betaald, want er lopen nog termijnen. Wel zien we dat er steeds vaker wél wordt betaald", aldus Jansen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent gaat op bezoek in Japan en Zuid-Korea in aanloop naar de top tussen president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping in Beijing die komende week plaatsvindt.
10 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Italiaanse modehuis Armani kan mogelijk een minderheidsbelang van 15 procent dat te koop wordt gezet gaan verdelen onder drie beoogde kopers. Dat meldt de krant La Repubblica. Die verkoop maakt deel uit van de wensen van de vorig jaar overleden oprichter Giorgio Armani.
13 uur geledenRIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De wereld heeft door de oorlog in het Midden-Oosten in de afgelopen twee maanden de levering van ongeveer 1 miljard vaten olie misgelopen. Het zal tijd kosten voor de oliemarkt om te stabiliseren zodra de leveringen weer op gang komen. Dat zei topman Amin Nasser van het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco na bekendmaking van kwartaalcijfers.
15 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar is door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens persbureau Bloomberg is dat de eerste lng-tanker uit Qatar die door de belangrijke waterweg is gegaan sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten.
16 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft in het eerste kwartaal meer winst geboekt dankzij de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Wel verstoort de Iranoorlog de export van Saudi Aramco, omdat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olietankers. Saudi Aramco transporteert daarom olie via een pijpleiding naar de Rode Zee om vanuit daar te kunnen exporteren.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
1 dag geleden