
Boetes voor online gokken meer dan verdubbeld
DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft dit jaar voor 3,5 miljoen euro aan boetes opgelegd aan partijen die onlinegokspellen aanboden. Dat is meer dan een verdubbeling ten opzichte van 2018. Toen legde de toezichthouder nog voor ruim 1,7 miljoen euro aan boetes op.
In totaal werden er in 2020 tien boetes opgelegd. Zo kreeg Trannel International, beter bekend als Unibet, een geldstraf van 470.000 euro. Ook partijen als Royal Panda en LeoVegas liepen tegen de lamp. De verdubbeling van het boetebedrag heeft volgens Ksa-voorzitter René Jansen meerdere oorzaken. "Zo is de basisboete verhoogd, er zat een recidivist bij en er zijn meer grote aanbieders beboet dan voorheen."
Het is in Nederland nog altijd verboden onlinegokspellen aan te bieden. Maar het online aanbod is enorm, aldus Jansen. Bij de handhaving moeten volgens hem daarom keuzes worden gemaakt. Begin dit jaar werd na jaren oponthoud de Wet kansspelen op afstand door de Eerste Kamer goedgekeurd. Waarschijnlijk wordt het daardoor per 2021 mogelijk om legaal online gokken aan te bieden.
Extra leeftijdsverificatie
De Ksa zal ook in 2020 nog doorgaan met het bestrijden van goksites. "Dat blijven wij doen zolang onlineaanbod illegaal is", benadrukt Jansen. Onlangs werd al bekend dat er met ingang van volgend jaar extra op leeftijdsverificatie gelet gaat worden. Illegale aanbieders van onlinegokspellen die de leeftijd van deelnemers niet zichtbaar verifiëren voordat het inschrijvingsproces is voltooid, krijgen te maken met de toezichthouder.
In het verleden werden boetes niet altijd betaald. In november kwam bijvoorbeeld naar buiten dat de Ksa nog voor een kleine 900.000 euro aan boetes had openstaan. "We kunnen nog niet zeggen of de in 2019 opgelegde boetes allemaal worden betaald, want er lopen nog termijnen. Wel zien we dat er steeds vaker wél wordt betaald", aldus Jansen.
Meer uit Financieel
PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
5 uur geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
7 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.
7 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.
8 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.
9 uur geleden