Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boetes voor online gokken meer dan verdubbeld

Boetes voor online gokken meer dan verdubbeld

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft dit jaar voor 3,5 miljoen euro aan boetes opgelegd aan partijen die onlinegokspellen aanboden. Dat is meer dan een verdubbeling ten opzichte van 2018. Toen legde de toezichthouder nog voor ruim 1,7 miljoen euro aan boetes op.

In totaal werden er in 2020 tien boetes opgelegd. Zo kreeg Trannel International, beter bekend als Unibet, een geldstraf van 470.000 euro. Ook partijen als Royal Panda en LeoVegas liepen tegen de lamp. De verdubbeling van het boetebedrag heeft volgens Ksa-voorzitter René Jansen meerdere oorzaken. "Zo is de basisboete verhoogd, er zat een recidivist bij en er zijn meer grote aanbieders beboet dan voorheen."

Het is in Nederland nog altijd verboden onlinegokspellen aan te bieden. Maar het online aanbod is enorm, aldus Jansen. Bij de handhaving moeten volgens hem daarom keuzes worden gemaakt. Begin dit jaar werd na jaren oponthoud de Wet kansspelen op afstand door de Eerste Kamer goedgekeurd. Waarschijnlijk wordt het daardoor per 2021 mogelijk om legaal online gokken aan te bieden.

Extra leeftijdsverificatie

De Ksa zal ook in 2020 nog doorgaan met het bestrijden van goksites. "Dat blijven wij doen zolang onlineaanbod illegaal is", benadrukt Jansen. Onlangs werd al bekend dat er met ingang van volgend jaar extra op leeftijdsverificatie gelet gaat worden. Illegale aanbieders van onlinegokspellen die de leeftijd van deelnemers niet zichtbaar verifiëren voordat het inschrijvingsproces is voltooid, krijgen te maken met de toezichthouder.

In het verleden werden boetes niet altijd betaald. In november kwam bijvoorbeeld naar buiten dat de Ksa nog voor een kleine 900.000 euro aan boetes had openstaan. "We kunnen nog niet zeggen of de in 2019 opgelegde boetes allemaal worden betaald, want er lopen nog termijnen. Wel zien we dat er steeds vaker wél wordt betaald", aldus Jansen.

Meer uit Financieel

Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.

4 uur geleden
DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

15 uur geleden
Reuters: India verlaagt importheffing op Europese auto's

NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.

16 uur geleden
Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

18 uur geleden
Poolse minister zegt geen haast te maken met invoering euro

LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).

20 uur geleden
Laadpunten elektrische auto's verdrievoudigd in vijf jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal publieke laadpunten voor elektrische auto's is in de afgelopen vijf jaar meer dan verdrievoudigd. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van cijfers van de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

23 uur geleden
Trump dreigt met heffing van 100 procent op Canadese producten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.

1 dag geleden