Boetes voor apotheken om illegale handel
UTRECHT (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft elf apotheken en een farmaceutische groothandel beboet om illegale handel in geneesmiddelen. Het ging om verschillende geneesmiddelen, met een gezamenlijke omzetwaarde van 2,2 miljoen euro. De betrokken apotheken en groothandel moeten tot 22.500 euro aan boetes betalen.
De illegale handel had grotendeels plaats in de periode 2019-2021. "De apotheken kochten geneesmiddelen in bij Nederlandse farmaceutische groothandels. In plaats van ze aan hun patiënten te verstrekken, verkochten zij deze door aan een andere groothandel. Die groothandel verkocht de geneesmiddelen vervolgens weer aan een andere groothandel, waarna ze naar Duitsland en Engeland gingen", vertelt de IGJ.
Het waren dure geneesmiddelen, die in Duitsland en Engeland nog veel duurder zijn. "Apotheken en groothandel maakten met deze illegale doorverkoop grote winsten", constateerde de inspectie.
Over de jaren 2021 en 2022 werd eerder onderzoek gedaan. Toen kregen dertien apotheken en een groothandel een boete.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De organisatoren van de NAVO-top in Den Haag hebben op het laatste moment nog allerlei problemen opgelost, blijkt uit een documentaire over hun werk. Hoofdgast Donald Trump kwam veel te laat en bracht de cateraar in het nauw. Een losse drempel werd nog gauw vastgeschroefd om te voorkomen dat een wereldleider zou struikelen. En het eten en drinken voor journalisten werd beschermd tegen beveiligers die trek hadden.
11 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Een nieuwe behandelmethode voor oorsuizen, ook bekend als tinnitus, heeft veelbelovende resultaten opgeleverd. Hoewel de testgroep klein is, zijn wetenschappers van het Maastricht Universitair Medisch Centrum hoopvol.
20 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - De vele treinstoringen van de afgelopen tijd zijn slecht voor het hele ov, omdat meer mensen besluiten "dan maar thuis te werken of voor ander vervoer te zorgen". Dat stelde reizigersvereniging Rover, nadat ProRail had gemeld dat er dit jaar 530 grote incidenten zijn geweest.
29 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim noemt zorgen over Curaçao begrijpelijk in het licht van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Venezuela. Dat zei hij maandagavond in een opname van de podcast College Tour van Twan Huys en studenten van de Universiteit Leiden. "De Amerikanen hebben een gevechtskracht opgebouwd die meer is dan wat je nodig hebt voor drugsbestrijding. Dat doen ze niet voor niks."
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep van 46 strafadvocaten heeft aangekondigd bezoeken aan cliënten in de zwaarste gevangenisregimes op te schorten. Dat schrijven ze in een brief aan de presidenten van rechtbanken en gerechtshoven en de hoofdofficieren van justitie. Zij protesteren tegen het feit dat het door de invoering van aangescherpte wetgeving in bijvoorbeeld de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught onmogelijk is geworden vertrouwelijk met hun cliënten te communiceren. Die communicatie is volgens hen "een hoeksteen in de rechtsbijstand". Strafprocessen en voorbereidingen daarvan dreigen door het protest stil te vallen.
31 minuten geledenTER APEL (ANP) - De dwangsommen die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) moet betalen aan de gemeente Westerwolde, zijn sinds september dit jaar opgelopen tot 2 miljoen euro. Nog steeds verblijven te veel asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdagochtend in Amsterdam een 17-jarige jongen aangehouden in het onderzoek naar explosies bij locaties van De Pizzabakkers in de hoofdstad. De tiener wordt verdacht van betrokkenheid bij een poging tot explosie bij een vestiging van de pizzaketen aan de Plantage Kerklaan in de nacht van 2 op 3 september. Zijn precieze rol wordt nog onderzocht.
34 minuten geleden