Boete voor Zweedse beurs om gebrekkige controle op aandelenhandel
STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - De Zweedse aandelenbeurs Nasdaq Stockholm heeft een boete gekregen van 100 miljoen Zweedse kronen, omgerekend zo'n 9 miljoen euro. De Zweedse toezichthouder FSA legde de boete op om tekortkomingen in de manier waarop de beursuitbater overtredingen op het gebied van handel met voorkennis bijhoudt.
De tekortkomingen kwamen aan het licht in een onderzoek van de FSA naar de wijze waarop Nasdaq Stockholm de controle uitoefende op de handel in aandelen bij "vier grote bedrijfsspecifieke gebeurtenissen" in 2021 en 2022. Die controles moeten volgens de financiƫle waakhond handel met voorkennis voorkomen, identificeren en rapporteren. Dat is volgens de FSA onvoldoende gebeurd.
Uit het onderzoek bleek ook dat Nasdaq Stockholm in 2022 en 2023 zonder goedkeuring de handel in twee financiƫle instrumenten was begonnen. Dat is in strijd met de regels, aangezien de FSA de prospectussen voor die instrumenten nog niet had goedgekeurd en geregistreerd. De schendingen worden volgens de toezichthouder echter niet ernstig genoeg geacht om de vergunning van de beurs in te trekken.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Rusland is in het eerste kwartaal met 0,2 procent gekrompen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Russische statistiekbureau. Daarmee is de economie van Rusland voor het eerst sinds 2023 gekrompen. Eerder deze week verlaagde het ministerie van Economische Zaken al zijn groeiverwachting voor de economie voor heel dit jaar.
8 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.
55 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.
1 uur geledenMUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.
1 uur geledenVALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.
3 uur geleden