Boete voor Zweedse beurs om gebrekkige controle op aandelenhandel
STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - De Zweedse aandelenbeurs Nasdaq Stockholm heeft een boete gekregen van 100 miljoen Zweedse kronen, omgerekend zo'n 9 miljoen euro. De Zweedse toezichthouder FSA legde de boete op om tekortkomingen in de manier waarop de beursuitbater overtredingen op het gebied van handel met voorkennis bijhoudt.
De tekortkomingen kwamen aan het licht in een onderzoek van de FSA naar de wijze waarop Nasdaq Stockholm de controle uitoefende op de handel in aandelen bij "vier grote bedrijfsspecifieke gebeurtenissen" in 2021 en 2022. Die controles moeten volgens de financiële waakhond handel met voorkennis voorkomen, identificeren en rapporteren. Dat is volgens de FSA onvoldoende gebeurd.
Uit het onderzoek bleek ook dat Nasdaq Stockholm in 2022 en 2023 zonder goedkeuring de handel in twee financiële instrumenten was begonnen. Dat is in strijd met de regels, aangezien de FSA de prospectussen voor die instrumenten nog niet had goedgekeurd en geregistreerd. De schendingen worden volgens de toezichthouder echter niet ernstig genoeg geacht om de vergunning van de beurs in te trekken.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
12 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
13 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
13 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
16 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
17 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
18 uur geleden