Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boete voor Transavia om slechte beveiliging persoonsgegevens

Boete voor Transavia om slechte beveiliging persoonsgegevens

DEN HAAG (ANP) - Transavia krijgt een boete van 400.000 euro omdat de luchtvaartmaatschappij de beveiliging van persoonsgegevens niet op orde had. Twee jaar geleden kon een hacker daardoor de computersystemen in en zo bij de gegevens van ongeveer 83.000 mensen komen. Volgens de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) deugde de beveiliging op drie punten niet en had de digitale inbreker in principe toegang tot de privégegevens van 25 miljoen mensen.

"De hacker drong in september 2019 binnen in de systemen van Transavia, door twee accounts van de IT-afdeling van het bedrijf te gebruiken", aldus de autoriteit vrijdag. Eind november van dat jaar werd het datalek door de maatschappij gedicht. "De beveiliging was op drie punten niet op orde. De toegang van de twee accounts was niet beperkt tot alleen de noodzakelijke systemen, het wachtwoord was gemakkelijk te raden en er was geen zogeheten meerfactorauthenticatie. Daarbij moet een persoon of systeem op minimaal twee verschillende manieren inloggen om toegang te krijgen."

"Je moet er wel vanuit kunnen gaan dat een luchtvaartmaatschappij erg voorzichtig met jouw data omgaat en die uitermate goed beveiligt", zegt AP-bestuurslid Katja Mur. "Dat bleek bij Transavia niet het geval." De persoonsgegevens zijn "ook heel handig voor oplichters, die ze kunnen gebruiken voor identiteitsdiefstal. Of om jou geld afhandig te maken via bijvoorbeeld WhatsApp-fraude."

Meer uit Binnenland

Kamer en kabinet boos over bekladding Nationaal Monument

DEN HAAG (ANP) - Kabinet en Kamerleden reageren boos op de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam op de dag dat Nederland de doden van de Tweede Wereldoorlog en andere oorlogen herdenkt.

23 minuten geleden
BuZa: nog geen hulpverzoeken vanaf cruiseschip bij Kaapverdië

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft nog geen hulpverzoeken ontvangen van Nederlandse opvarenden van cruiseschip MV Hondius. Drie opvarenden van dat schip zijn overleden nadat ze ziek werden op het schip. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker één positief op het hantavirus. Het schip ligt nu voor de kust van Kaapverdië.

37 minuten geleden
Bekladding Nationaal Monument op de Dam schoongespoten

AMSTERDAM (ANP) - Schoonmaakploegen zijn maandagochtend bezig bekladdingen van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam te verwijderen, bevestigt de politie. Het monument is ontsierd met een rode substantie. Onder meer het woord 'genocide' is erop gespoten, ziet een ANP-fotograaf.

45 minuten geleden
Geen treinen tussen Utrecht en Den Haag door seinstoring

UTRECHT (ANP) - Door een seinstoring rijden er maandagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. ProRail kan nog niet inschatten hoe lang de problemen gaan duren, maar voorziet zeker gevolgen voor de ochtendspits.

1 uur geleden
Code geel om dichte mist in groot deel van het land

DE BILT (ANP) - In een groot deel van het land geldt maandagochtend code geel om plaatselijk dichte mist. Met uitzondering van het noorden en noordoosten kan het zicht plaatselijk minder dan 200 meter zijn. Het KNMI heeft de weerwaarschuwing daarom afgegeven voor alle provincies, behalve Groningen, Friesland en Drenthe.

2 uur geleden
Cruisemaatschappij: onderzoek naar herkomst hantavirus aan boord

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions onderzoekt de herkomst en mogelijke verspreiding van het hantavirus aan boord van de MV Hondius. Het bedrijf bevestigt in een persverklaring in de nacht van zondag op maandag dat één opvarende positief is getest op het virus. Het gaat om een patiënt die momenteel is opgenomen op de intensive care in Johannesburg in Zuid-Afrika. De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) meldde dat eerder al.

5 uur geleden
Zwaargewonde in auto na vermoedelijke steekpartij Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft rond 23.45 uur zondagavond aan de Pleinweg in Rotterdam een zwaargewonde man aangetroffen. De man zat in een auto en is mogelijk het slachtoffer geworden van een steekincident dat plaatsvond in de Tarwewijk, maar waar precies is onduidelijk.

6 uur geleden