Boete voor partij Britse premier om renovatie ambtswoning
LONDEN (ANP/RTR) - De Conservatieve Partij van de Britse premier Boris Johnson krijgt een boete opgelegd van 17.800 pond (ruim 20.000 euro). De Britse kiescommissie verwijt de partij een donatie van tienduizenden ponden maar deels te hebben gemeld. Het geld zou onder meer zijn gebruikt om de ambtswoning van Johnson van een nieuwe inrichting te voorzien.
De commissie meldt dat geldschieter David Brownlow vorig jaar ruim 67.000 pond heeft gedoneerd. De partij zou daar vervolgens maar 15.000 pond van hebben opgegeven. Het resterende bedrag zou zijn gebruikt om rekeningen te betalen die verband houden met de herinrichting van de ambtswoning.
De herinrichting van het appartement in Downing Street leidde eerder al tot veel discussie. Sommige media schatten dat er tonnen aan zijn uitgegeven. Ook de rol van Johnson zelf was al tegen het licht gehouden. Een onafhankelijke onderzoeker concludeerde eerder dit jaar dat de premier de gedragscode voor bewindslieden niet had geschonden.
Nieuwe vragen
Het rapport van de kiescommissie roept echter nieuwe vragen op over wat Johnson precies wist over hoe de herinrichting van zijn ambtswoning was bekostigd. Hij zou via WhatsApp contact hebben gehad met Brownlow over de financiering van de werkzaamheden.
De partij van Johnson overweegt nog in beroep te gaan tegen het oordeel van de kiescommissie. Oppositiepartij Labour heeft volgens de BBC ondertussen al om opheldering gevraagd. Partijprominent Angela Rayner wil dat de premier uitlegt "waarom hij heeft gelogen tegen de Britten" over de werkzaamheden in zijn woning.
De boete komt voor Johnson op een ongelukkig moment. Zijn regering wordt ook al achtervolgd door beschuldigingen dat zijn medewerkers de regels hebben gebroken door vorig jaar feest te vieren in de aanloop naar de kerst. Dat leidde tot veel verontwaardiging omdat het land toen in lockdown zat.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
54 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
1 uur geledenTOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
2 uur geledenBANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.
5 uur geleden