Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boete voor partij Britse premier om renovatie ambtswoning

Boete voor partij Britse premier om renovatie ambtswoning

LONDEN (ANP/RTR) - De Conservatieve Partij van de Britse premier Boris Johnson krijgt een boete opgelegd van 17.800 pond (ruim 20.000 euro). De Britse kiescommissie verwijt de partij een donatie van tienduizenden ponden maar deels te hebben gemeld. Het geld zou onder meer zijn gebruikt om de ambtswoning van Johnson van een nieuwe inrichting te voorzien.

De commissie meldt dat geldschieter David Brownlow vorig jaar ruim 67.000 pond heeft gedoneerd. De partij zou daar vervolgens maar 15.000 pond van hebben opgegeven. Het resterende bedrag zou zijn gebruikt om rekeningen te betalen die verband houden met de herinrichting van de ambtswoning.

De herinrichting van het appartement in Downing Street leidde eerder al tot veel discussie. Sommige media schatten dat er tonnen aan zijn uitgegeven. Ook de rol van Johnson zelf was al tegen het licht gehouden. Een onafhankelijke onderzoeker concludeerde eerder dit jaar dat de premier de gedragscode voor bewindslieden niet had geschonden.

Nieuwe vragen

Het rapport van de kiescommissie roept echter nieuwe vragen op over wat Johnson precies wist over hoe de herinrichting van zijn ambtswoning was bekostigd. Hij zou via WhatsApp contact hebben gehad met Brownlow over de financiering van de werkzaamheden.

De partij van Johnson overweegt nog in beroep te gaan tegen het oordeel van de kiescommissie. Oppositiepartij Labour heeft volgens de BBC ondertussen al om opheldering gevraagd. Partijprominent Angela Rayner wil dat de premier uitlegt "waarom hij heeft gelogen tegen de Britten" over de werkzaamheden in zijn woning.

De boete komt voor Johnson op een ongelukkig moment. Zijn regering wordt ook al achtervolgd door beschuldigingen dat zijn medewerkers de regels hebben gebroken door vorig jaar feest te vieren in de aanloop naar de kerst. Dat leidde tot veel verontwaardiging omdat het land toen in lockdown zat.

Meer uit Buitenland

Trump vraagt Netanyahu geen vergeldingsaanval uit te voeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.

1 uur geleden
Revolutionaire Garde: aanvallen op Israël waren een waarschuwing

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.

2 uur geleden
Trump tegen Iran: keer terug naar de onderhandelingstafel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een eerste reactie gegeven op de Iraanse raketaanvallen op Israël, die Teheran zei te hebben uitgevoerd ter vergelding van Israëlische aanvallen op Beiroet eerder op zondag. "Wat ik Iran zou willen voorhouden: jullie hebben jullie projectielen afgevuurd, nu is het genoeg", zei hij onder meer tegen de zender Fox News. "Keer terug naar de onderhandelingstafel en sluit een deal."

2 uur geleden
Leger meldt dat Iran raketten richting Israël heeft afgevuurd

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied zijn gevlogen. Het zijn de eerste aanvallen sinds een staakt-het-vuren tussen Israël en Iran inging op 8 april.

3 uur geleden
Britse krant: Trump overweegt aankoop Chagos-eilanden

WASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.

4 uur geleden
Trump loopt weg bij interview na vragen over verkiezingsfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.

5 uur geleden
President Bolivia mag van Congres leger inzetten tegen protesten

LA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.

6 uur geleden