Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boete voor partij Britse premier om renovatie ambtswoning

Boete voor partij Britse premier om renovatie ambtswoning

LONDEN (ANP/RTR) - De Conservatieve Partij van de Britse premier Boris Johnson krijgt een boete opgelegd van 17.800 pond (ruim 20.000 euro). De Britse kiescommissie verwijt de partij een donatie van tienduizenden ponden maar deels te hebben gemeld. Het geld zou onder meer zijn gebruikt om de ambtswoning van Johnson van een nieuwe inrichting te voorzien.

De commissie meldt dat geldschieter David Brownlow vorig jaar ruim 67.000 pond heeft gedoneerd. De partij zou daar vervolgens maar 15.000 pond van hebben opgegeven. Het resterende bedrag zou zijn gebruikt om rekeningen te betalen die verband houden met de herinrichting van de ambtswoning.

De herinrichting van het appartement in Downing Street leidde eerder al tot veel discussie. Sommige media schatten dat er tonnen aan zijn uitgegeven. Ook de rol van Johnson zelf was al tegen het licht gehouden. Een onafhankelijke onderzoeker concludeerde eerder dit jaar dat de premier de gedragscode voor bewindslieden niet had geschonden.

Nieuwe vragen

Het rapport van de kiescommissie roept echter nieuwe vragen op over wat Johnson precies wist over hoe de herinrichting van zijn ambtswoning was bekostigd. Hij zou via WhatsApp contact hebben gehad met Brownlow over de financiering van de werkzaamheden.

De partij van Johnson overweegt nog in beroep te gaan tegen het oordeel van de kiescommissie. Oppositiepartij Labour heeft volgens de BBC ondertussen al om opheldering gevraagd. Partijprominent Angela Rayner wil dat de premier uitlegt "waarom hij heeft gelogen tegen de Britten" over de werkzaamheden in zijn woning.

De boete komt voor Johnson op een ongelukkig moment. Zijn regering wordt ook al achtervolgd door beschuldigingen dat zijn medewerkers de regels hebben gebroken door vorig jaar feest te vieren in de aanloop naar de kerst. Dat leidde tot veel verontwaardiging omdat het land toen in lockdown zat.

Meer uit Buitenland

Kyiv: Russische aanvallen 'terroristisch antwoord' op vredesplan

KYIV (ANP/AFP) - Grote Russische aanvallen met raketten en drones zijn volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "het terroristische antwoord" van Rusland op de vredesvoorstellen die de Amerikaanse regering heeft gepresenteerd.

31 minuten geleden
Macron waarschuwt voor zwakte tegenover dreiging Rusland

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft in een vraaggesprek beklemtoond dat er tegenover de dreiging van Rusland geen zwakte mag staan. Hij stelt ook naar aanleiding van het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump voor vrede in Oekraïne dat er "vrede moet komen, geen capitulatie". Alleen Oekraïne kan beslissen over het eigen grondgebied, aldus de Franse president.

52 minuten geleden
Amerikaanse topfiguur spreekt Russen in Abu Dhabi over Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een topman van het Amerikaanse ministerie van Defensie, Dan Driscoll, spreekt in Abu Dhabi met een Russische delegatie over de voortgang van het vredesplan van president Donald Trump voor Oekraïne. Volgens anonieme bronnen in Washington sprak hij maandag met Russen en wordt dinsdag verder gepraat.

2 uur geleden
Taliban: doden door Pakistaanse luchtaanval op Afghanistan

KABUL (ANP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op buurland Afghanistan zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker tien mensen gedood. Dat zegt een woordvoerder van de Taliban dinsdag op X. Onder de doden waren volgens woordvoerder Zabihullah Mujahid negen kinderen. Zij kwamen om het leven bij een luchtaanval op een huis van een burger in de provincie Khost.

5 uur geleden
Slachtoffers door Oekraïense aanvallen op Rusland

TAGANROG (ANP) - Dinsdagochtend vroeg heeft Oekraïne verschillende luchtaanvallen uitgevoerd op Rusland. In de stad Taganrog in de regio Rostov viel een dode en raakten drie anderen gewond. Dat meldt de burgemeester van Taganrog, Svetlana Kambulova.

5 uur geleden
Hoekstra: klimaattop mogelijk op andere manier organiseren

DEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) zou graag zien dat klimaattoppen in de toekomst op een andere manier worden vormgegeven. In een interview met De Telegraaf laat de hoofdonderhandelaar van de EU dinsdag weten dat hij er na de klimaattop in Belém "steeds meer van overtuigd is dat we ons moeten afvragen of we dit op deze manier moeten blijven organiseren".

6 uur geleden
Venezuela wil dat maatschappijen vluchten hervatten

CARACAS (ANP) - Internationale luchtvaartmaatschappijen moeten binnen 48 uur hun vluchten naar Venezuela hervatten, anders riskeren ze hun vliegvergunning te verliezen. Daarvoor waarschuwde Venezuela's luchtvaartinstituut maandag.

6 uur geleden