Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boete voor partij Britse premier om renovatie ambtswoning

Boete voor partij Britse premier om renovatie ambtswoning

LONDEN (ANP/RTR) - De Conservatieve Partij van de Britse premier Boris Johnson krijgt een boete opgelegd van 17.800 pond (ruim 20.000 euro). De Britse kiescommissie verwijt de partij een donatie van tienduizenden ponden maar deels te hebben gemeld. Het geld zou onder meer zijn gebruikt om de ambtswoning van Johnson van een nieuwe inrichting te voorzien.

De commissie meldt dat geldschieter David Brownlow vorig jaar ruim 67.000 pond heeft gedoneerd. De partij zou daar vervolgens maar 15.000 pond van hebben opgegeven. Het resterende bedrag zou zijn gebruikt om rekeningen te betalen die verband houden met de herinrichting van de ambtswoning.

De herinrichting van het appartement in Downing Street leidde eerder al tot veel discussie. Sommige media schatten dat er tonnen aan zijn uitgegeven. Ook de rol van Johnson zelf was al tegen het licht gehouden. Een onafhankelijke onderzoeker concludeerde eerder dit jaar dat de premier de gedragscode voor bewindslieden niet had geschonden.

Nieuwe vragen

Het rapport van de kiescommissie roept echter nieuwe vragen op over wat Johnson precies wist over hoe de herinrichting van zijn ambtswoning was bekostigd. Hij zou via WhatsApp contact hebben gehad met Brownlow over de financiering van de werkzaamheden.

De partij van Johnson overweegt nog in beroep te gaan tegen het oordeel van de kiescommissie. Oppositiepartij Labour heeft volgens de BBC ondertussen al om opheldering gevraagd. Partijprominent Angela Rayner wil dat de premier uitlegt "waarom hij heeft gelogen tegen de Britten" over de werkzaamheden in zijn woning.

De boete komt voor Johnson op een ongelukkig moment. Zijn regering wordt ook al achtervolgd door beschuldigingen dat zijn medewerkers de regels hebben gebroken door vorig jaar feest te vieren in de aanloop naar de kerst. Dat leidde tot veel verontwaardiging omdat het land toen in lockdown zat.

Meer uit Buitenland

Xi: Rusland en China moeten groot plan maken voor nauwe relaties

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Chinese leider Xi Jinping heeft president Vladimir Poetin van Rusland gezegd dat de twee landen een groot plan moeten maken voor de verdere ontwikkeling van hun relaties. De twee hebben een videogesprek gevoerd. Poetin noemde de banden met China "een belangrijke stabiliserende factor in een turbulente wereld".

1 uur geleden
Duitse treinconducteur overleden door aanval zwartrijder

LANDSTUHL (ANP) - Een 36-jarige treinconducteur van de Duitse spoorwegen is doodgeslagen door een zwartrijder. De medewerker van Deutsche Bahn, Serkan, is in het ziekenhuis overleden, melden Duitse media. Hij werd maandagavond in een trein vlak bij Landstuhl in deelstaat Rijnland-Palts door een 26-jarige zwartrijder zo hard geslagen dat hij het bewustzijn verloor.

2 uur geleden
Japan schrapt kersenbloesemfestival om overlast toeristen

TOKIO (ANP) - Een Japans kersenbloesemfestival op een populair uitkijkpunt met zicht op de berg Fuji gaat niet door. Lokale autoriteiten hebben het evenement geschrapt wegens zorgen van bewoners over drukte en overlast van toeristen, meldt persbureau Kyodo.

2 uur geleden
Minister Italië noemt ophef over komst ICE bij Spelen onnodig

ROME (ANP/AFP) - Agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE hebben in Italië geen operationele rol bij de Olympische Spelen. Dat benadrukte minister van Binnenlandse Zaken Matteo Piantedosi, die de ophef over de komst van de Amerikanen onnodig noemde. "ICE kan geen operationele politietaken uitvoeren op ons nationale grondgebied en zal dat ook nooit kunnen."

2 uur geleden
Ex-prins Andrew verhuisd na vrijgeven Epstein-dossiers

LONDEN (ANP) - De voormalige Britse prins Andrew is maandagnacht vertrokken uit Royal Lodge in Windsor en woont nu in Wood Farm Cottage in Sandringham, meldt onder meer de BBC. De verhuizing komt na het vrijgeven van nieuwe documenten waarin hij weer wordt gelinkt aan de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein.

3 uur geleden
Dodental door winterweer in Japan verder opgelopen

TOKIO (ANP/AFP) - Het dodental door de zware sneeuwval in Japan is opgelopen tot 35. Ook raakten de afgelopen tijd zeker 393 mensen gewond, melden de autoriteiten. Die waarschuwen voor nieuwe risico's nu de temperaturen weer stijgen.

4 uur geleden
FT: Russen onderscheppen communicatie Europese satellieten

MOSKOU (ANP) - Europese veiligheidsfunctionarissen vermoeden dat Rusland de communicatie van een aantal belangrijke satellieten heeft onderschept, schrijft The Financial Times. Daardoor bestaat niet alleen het risico dat de Russen gevoelige informatie in handen krijgen, maar mogelijk zouden ze zelfs de koers van de satellieten kunnen aanpassen.

5 uur geleden