Boete voor man die ijs op Amsterdamse gracht kapot vaart
AMSTERDAM (ANP) - Een man die donderdagochtend met zijn bootje het laagje ijs op de Prinsengracht in Amsterdam kapot maakte, heeft een boete gekregen. In het gebied bij de Noordermarkt is een vaarverbod van kracht, zodat er binnenkort mogelijk geschaatst kan worden.
De man heeft echter geen bekeuring gekregen voor het vernielen van het ijs, maar omdat hij tegen de richting in voer, aldus de politie.
De schipper ontving van omstanders en op sociale media, waar een filmpje te zien is van zijn actie, niet al te vriendelijke reacties. Toch zijn er ook veel mensen die de boze reacties overdreven vinden. "Gezien de dikte van het ijs en de weersverwachting denk ik niet dat het veel uitmaakt", reageert iemand op Twitter. "Er komt nog genoeg vorst", zegt iemand anders.
Sinds afgelopen zaterdag is in Amsterdam de zogeheten IJsnota van kracht. De sluizen zijn daardoor gesloten en er geldt een vaarverbod in een aantal grachten. Daardoor moet het ijs in de grachten sneller groeien.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib voelde zich onder druk gezet rond de beslissing over hoe de Tweede Kamer haar werkzaamheden moest voortzetten tijdens de coronapandemie. Dat zei ze tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Als de goedkopere treinabonnementen voor de zomer te veel geld dreigen te kosten, wordt de verkoop stopgezet. Het budget van 118 miljoen euro mag niet worden overschreden, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in een brief aan de Tweede Kamer.
3 uur geleden