Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boete voor kussende wielrenner Bernard in Tour

Boete voor kussende wielrenner Bernard in Tour

SEMUR-EN-AUXOIS (ANP) - De Franse wielrenner Julien Bernard heeft de kus die hij zijn vrouw gaf tijdens de zevende etappe van de Tour de France moeten bekopen met een boete. Bernard stopte even nabij zijn woonplaats tijdens de individuele tijdrit om zijn vrouw en zoon te begroeten, die zich samen met familie en vrienden langs het parcours hadden verzameld.

De internationale wielrenunie kon de actie niet waarderen en legde de renner van Lidl-Trek een boete op van 200 Zwitserse francs, ongeveer 205 euro. De bond vindt het gedrag van Bernard "ongepast en schadelijk voor het imago van de sport".

"Het spijt me dat de UCI zelf het imago van de sport beschadigt", reageerde Bernard op X. "Ik ben bereid elke dag zo'n boete te betalen om dit opnieuw te beleven."

Bernard (32) noemde de begroeting met zijn familie in een tv-interview een uniek moment in zijn loopbaan. "Mijn vrouw heeft dit met vrienden georganiseerd en dat heeft ze geweldig gedaan."

Meer uit Sport

De Jong en Lamens zege verwijderd van hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.

13 uur geleden
Marathonloopster Brinkman maakt comeback op EK trailrunning

ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.

17 uur geleden
Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

1 dag geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

1 dag geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

2 dagen geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

2 dagen geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

2 dagen geleden