Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boete voor betonpompbedrijf voor dodelijk ongeval

Boete voor betonpompbedrijf voor dodelijk ongeval

ZWOLLE (ANP) - Een betonpompbedrijf uit Zoeterwoude is maandag door de rechtbank in Zwolle veroordeeld tot een geldboete van 60.000 euro, waarvan 20.000 euro voorwaardelijk voor een dodelijk ongeval in het Overijsselse Heeten. De rechtbank oordeelt dat het bedrijf de veiligheidsnormen bewust negeerde.

Het bedrijf was ingehuurd door een bouwbedrijf voor het storten van een betonfundering van een stal in oktober 2016. Toen de betonpompwagen plotseling wegzakte, werd een medewerker van het bouwbedrijf dodelijk geraakt door de 45 meter lange mast.

De betonpompwagen was niet op de voorgeschreven wijze ondersteund. Daarmee handelde het bedrijf onvoorzichtig en nalatig, oordeelt de rechtbank. Het bedrijf zou altijd zo hebben gewerkt "omdat de praktijk nu eenmaal anders is dan de theorie".

Naast de geldboete legt de rechtbank een bijzondere voorwaarde op als straf. Het bedrijf moet het vonnis aan de orde stellen tijdens een vergadering van de Branchevereniging Betonpomp Bedrijven, want de rechtbank is van oordeel dat het bedrijf zijn werkwijze niet heeft veranderd. Met een branchebrede aanpak hoopt de rechtbank dat het bedrijf alsnog zijn verantwoordelijkheid neemt en ongelukken voorkomen worden.

Meer uit Binnenland

Boete van 20 miljoen euro dreigt voor Chemours om broeikasgassen

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf Chemours uit Dordrecht moet een boete van maximaal bijna 20 miljoen euro betalen als het de regels voor zogeheten F-gassen blijft overtreden. Deze fluorkoolwaterstoffen zijn zeer krachtige broeikasgassen, die versneld zorgen voor klimaatverandering en opwarming van de aarde.

13 minuten geleden
Schoonmaak voormalige drugsafvalput bij Halsteren stopt

HALSTEREN (ANP) - De sanering van de met chemische stoffen verontreinigde drugsafvalput bij het Brabantse Halsteren stopt. De bodem is nog niet helemaal schoon, daar moet de natuur de komende jaren voor zorgen. De provincie Noord-Brabant volgt via speciale technieken nog een jaar of organismen in de bodem de rest van de vervuiling afbreken. Het zal nog tientallen jaren duren voordat het bos op deze plek in het beschermde natuurgebied de Brabantse Wal weer vol leven staat zoals het was voor de lozingen van het drugsafval, aldus gedeputeerde Hagar Roijackers (natuur en milieu).

16 minuten geleden
Monumentale gewelven na brand in Arnhem 'illegaal' gesloopt

ARNHEM (ANP) - In Arnhem zijn monumentale keldergewelven gesloopt terwijl dit niet had mogen gebeuren, zo laat de gemeente weten. Na de grote brand in het centrum van de stad vorig jaar is juist geprobeerd om de restanten van de historische panden zoveel mogelijk te bewaren. De gemeente noemt de sloop illegaal, pijnlijk en tot nu toe ook onbegrijpelijk.

1 uur geleden
Hoofd vliegdienst KLM kijkt terug op goede vlucht uit Oman

SCHIPHOL (ANP) - De KLM-vlucht met gestrande Nederlandse reizigers vanuit Oman is "heel goed gegaan", zegt Eimerd Bult, hoofd vliegdienst van de luchtvaartmaatschappij. Het toestel landde woensdagochtend met vertraging op Schiphol. Volgens Bult was het een uitdaging om Muscat op tijd te verlaten. KLM vliegt normaal gesproken niet op het land, waardoor alles met de hand moest worden gedaan.

2 uur geleden
Amsterdam bouwde opnieuw minder woningen dan de bedoeling is

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.

3 uur geleden
KLM-vlucht met gestrande reizigers uit Midden-Oosten op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.

4 uur geleden
Eerste KLM-vlucht met Nederlanders uit Oman vertrokken

MUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriƫren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.

10 uur geleden