Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boete voor betonpompbedrijf voor dodelijk ongeval

Boete voor betonpompbedrijf voor dodelijk ongeval

ZWOLLE (ANP) - Een betonpompbedrijf uit Zoeterwoude is maandag door de rechtbank in Zwolle veroordeeld tot een geldboete van 60.000 euro, waarvan 20.000 euro voorwaardelijk voor een dodelijk ongeval in het Overijsselse Heeten. De rechtbank oordeelt dat het bedrijf de veiligheidsnormen bewust negeerde.

Het bedrijf was ingehuurd door een bouwbedrijf voor het storten van een betonfundering van een stal in oktober 2016. Toen de betonpompwagen plotseling wegzakte, werd een medewerker van het bouwbedrijf dodelijk geraakt door de 45 meter lange mast.

De betonpompwagen was niet op de voorgeschreven wijze ondersteund. Daarmee handelde het bedrijf onvoorzichtig en nalatig, oordeelt de rechtbank. Het bedrijf zou altijd zo hebben gewerkt "omdat de praktijk nu eenmaal anders is dan de theorie".

Naast de geldboete legt de rechtbank een bijzondere voorwaarde op als straf. Het bedrijf moet het vonnis aan de orde stellen tijdens een vergadering van de Branchevereniging Betonpomp Bedrijven, want de rechtbank is van oordeel dat het bedrijf zijn werkwijze niet heeft veranderd. Met een branchebrede aanpak hoopt de rechtbank dat het bedrijf alsnog zijn verantwoordelijkheid neemt en ongelukken voorkomen worden.

Meer uit Binnenland

Ook in 2025 tientallen fatale stalbranden, verzekeraars bezorgd

DEN HAAG (ANP) - Alle aandacht voor branden in stallen heeft vooralsnog niet veel vooruitgang opgeleverd. Volgens cijfers van het Verbond van Verzekeraars kwamen vorig jaar ruim 60.000 dieren om door stalbranden. Een jaar eerder lag het aantal slachtoffers met circa 60.000 in dezelfde orde van grootte.

1 uur geleden
Bewoners aardbevingsgebied Groningen blijven kritisch op herstel

GRONINGEN (ANP) - Bewoners van het aardbevingsgebied in Groningen zijn nog steeds erg kritisch op de langdurige operatie om hun huizen te herstellen of versterken. Door de complexiteit en onzekerheid van het jarenlange proces ervaren mensen stress en frustratie, waardoor ze onder meer fysieke en mentale gezondheidsklachten hebben. Ook het vertrouwen in de overheid neemt niet echt toe.

2 uur geleden
Dode bij steekpartij Hoofddorp

HOOFDDORP (ANP) - Bij een steekpartij in Hoofddorp is woensdagavond een dode gevallen, meldt de politie in een bericht op X. Volgens de politie hebben hulpdiensten nog geprobeerd het slachtoffer te redden, "maar dit mocht helaas niet meer baten".

8 uur geleden
Kabinet kijkt naar stapsgewijze toetreding nieuwe EU-lidstaten

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is "graag bereid" om te kijken naar de mogelijkheid om landen stapsgewijs lid te laten worden van de Europese Unie. De buitenlandminister wil hiervoor optrekken met Duitsland en Frankrijk. "Het moet wel realistisch en uitvoerbaar zijn", voegt de CDA-bewindsman toe in een debat in de Tweede Kamer.

12 uur geleden
Koning: Trump duidelijk gemaakt dat we het oneens zijn

MIAMI (ANP) - Koning Willem-Alexander zegt dat hij de Amerikaanse president Donald Trump duidelijk heeft gemaakt "dat we het op fundamentele punten oneens zijn". Het gesprek tijdens het diner in het Witte Huis was volgens Willem-Alexander "open, eerlijk en met respect". De koning beklemtoonde ook dat "je niet verder in de wereld komt als je alleen praat met mensen met wie je het eens bent."

12 uur geleden
Belastingdienst vindt mogelijk relevante data enquête toeslagen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst is recent gestuit op een datakluis met 64 miljoen bestanden die niet zijn onderzocht toen de parlementaire enquêtecommissie in het kader van de toeslagenaffaire verzocht om informatie. Dat meldden staatssecretarissen Eelco Eerenberg (Financiën, D66) en Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos). De dataverzameling is in 2019 apart gezet en wordt nu onderzocht.

14 uur geleden
AP: 66 meldingen datalek na ChipSoft-hack, ook van bedrijf zelf

DEN HAAG (ANP) - Het aantal datalekmeldingen bij de Autoriteit Persoonsgegevens naar aanleiding van de cyberaanval bij ChipSoft is opgelopen naar 66. Een van die meldingen is van ChipSoft zelf, laat een woordvoerder van de AP weten.

15 uur geleden