Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boete van bijna 8 miljoen voor btw-fraude met nepbelminuten

Boete van bijna 8 miljoen voor btw-fraude met nepbelminuten

DEN HAAG (ANP) - Een Amerikaans bedrijf moet een boete van bijna 8 miljoen euro betalen voor een omvangrijke btw-fraude met nepbelminuten. Justitie ziet af van vervolging omdat het bedrijf, Voip Guardian (VP) inmiddels failliet is. Enkele Nederlandse verdachten krijgen een taakstraf.

Het onderzoek naar de zaak heeft zeven jaar geduurd. De officier van justitie spreekt van een "vernieuwende" vorm van fraude, die behalve in Nederland ook in Engeland, Zweden, Duitsland, Spanje en Italië werd toegepast. Daarbij werden telefoongesprekken via internet uit de VS, na enkele tussenschakels in Nederland doorgeleid naar ander landen. Onderzoek wees uit dat het ging om nepgesprekken die alleen bedoeld waren om elkaar onderling facturen te versturen. De btw die op die facturen in rekening werd gebracht, werd niet afgedragen aan de Belastingdienst, maar wel teruggevraagd.

Voip Guardian kocht de vorderingen tussen de verschillende partijen op. Betalingen verliepen via buitenlandse betaalplatformen zonder overboekingen tussen reguliere bankrekeningen. De zaak kwam aan het licht toen een bonafide telecombedrijf, onderdeel van de carrousel, ontdekte dat het een ongebruikelijk hoog bedrag van de belasting terug kon vragen en bij justitie aangifte deed. De betrokkenheid van een bonafide partij, maakte de fraude volgens justitie extra geraffineerd.

Meer uit Financieel

Rederij Maersk schort containerdiensten via Midden-Oosten op

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De grote Deense rederij Maersk schort twee containerdiensten via het Midden-Oosten tijdelijk op vanwege de oorlog in de regio en de onveilige situatie voor de scheepvaart. Volgens Maersk gaat het om een voorzorgsmaatregel om de veiligheid van bemanningen en schepen te garanderen.

14 minuten geleden
Gasunie investeerde in 2025 ruim 600 miljoen in energiezekerheid

ROTTERDAM (ANP) - Gasunie heeft vorig jaar "fors" geïnvesteerd in de energie-infrastructuur van Nederland. Met investeringen in de gasinfrastructuur en de capaciteit voor vloeibaar gas (LNG) wil het de energiezekerheid en weerbaarheid vergroten. Terwijl investeringen in nieuwe infrastructuur voor waterstof en CO2-transport en -opslag moeten bijdragen aan de energietransitie.

36 minuten geleden
Eurowings gaat Duitsers uit Midden-Oosten terugvliegen

FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Eurowings, onderdeel van Lufthansa, stuurt een vliegtuig naar het Midden-Oosten om gestrande Duitse toeristen terug te vliegen. Het gaat om ongeveer 150 toeristen die worden opgehaald in de Saudische hoofdstad Riyad en dan worden overgebracht naar Keulen.

1 uur geleden
Winstgevender Lufthansa waarschuwt voor onzekerheid Iran-oorlog

KEULEN (ANP) - Lufthansa heeft vorig jaar een recordomzet geboekt en een hogere operationele winst behaald. Over 2026 is het Duitse luchtvaartconcern onzekerder geworden door de oorlog in en rond Iran, die voor een sterke stijging van de olieprijzen heeft gezorgd.

1 uur geleden
Olieprijs koerst af op grootste weekstijging sinds 2022

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is sinds het uitbreken van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran met ongeveer 17 procent gestegen. Dat is de grootste prijsstijging in een week sinds 2022, toen de energiemarkten werden opgeschud door de Russische inval in Oekraïne.

1 uur geleden
Etihad hervat deel van vluchten naar Europa

ABU DHABI (ANP/DPA) - De Emiraatse luchtvaartmaatschappij Etihad Airways pakt een deel van zijn vluchten naar Europa vanaf vrijdag weer op. Dat kondigde de maatschappij aan op haar website.

3 uur geleden
Verliezen op Wall Street na forse toename olieprijzen

NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.

10 uur geleden