Boete van 7500 euro voor Feyenoord voor vuurwerk bij Klassieker
ZEIST (ANP) - Feyenoord moet een geldboete van 7500 euro betalen voor het vuurwerk dat fans afstaken in de Klassieker tegen Ajax op 22 januari. Dat heeft de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bepaald. Volgens de aanklager ging het om het afsteken van 'een niet geringe hoeveelheid vuurwerk'.
Dit duel in de Kuip eindigde in 1-1. Er hingen toen al netten in het stadion om te voorkomen dat fans objecten naar het veld zouden gooien. Dat was ook het geval in de tweede Klassieker van dit seizoen, vorige week in de halve finales van de KNVB-beker. Toen hingen echter niet overal netten. Bij dit duel werd ook vuurwerk afgestoken en vanaf de kant zonder de netten werd een voorwerp gegooid naar Ajacied Davy Klaassen, vermoedelijk een aansteker. Hij liep daarbij een wond op aan zijn hoofd. De wedstrijd werd tijdelijk gestaakt.
Naast Feyenoord kreeg ook Roda JC een boete van 3750 euro, waarvan 1875 voorwaardelijk, omdat fans vuurwerk afstaken bij de wedstrijd tegen PEC Zwolle in januari.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
30 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
16 uur geleden