Boete van 500.000 euro voor invasie publiek op circuit Austin
AUSTIN (ANP) - De mondiale autosportbond FIA heeft de organisatie van de Grote Prijs van de Verenigde Staten een boete van 500.000 euro opgelegd. Het is de straf voor het betreden van de racebaan van het circuit van Austin door toeschouwers.
Ongeveer tweehonderd mensen klommen na afloop van de race over hekken om vanaf de tribunes op het rechte stuk van start en finish te komen. Op dat moment waren de coureurs van de Formule 1 nog bezig aan hun uitrijrondje. Volgens de stewards die het incident beoordeelden was hier sprake van een onveilige situatie.
Een deel van de boete, 350.000 euro, is voorwaardelijk en hoeft niet te worden betaald als er tot eind 2026 geen 'invasies' van het publiek meer voorkomen. De organisatie heeft verder de opdracht gekregen ervoor te zorgen dat toeschouwers voortaan niet meer via klauterpartijen op de racebaan kunnen komen.
Charles Leclerc won de race in Austin in zijn Ferrari. Drievoudig wereldkampioen Max Verstappen eindigde als derde en liep in het kampioenschap van dit jaar enkele punten uit op zijn rivaal Lando Norris. De coureur van McLaren werd vierde.
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
8 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
9 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
10 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
10 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
11 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
11 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
11 uur geleden