Boete van 500.000 euro voor invasie publiek op circuit Austin
AUSTIN (ANP) - De mondiale autosportbond FIA heeft de organisatie van de Grote Prijs van de Verenigde Staten een boete van 500.000 euro opgelegd. Het is de straf voor het betreden van de racebaan van het circuit van Austin door toeschouwers.
Ongeveer tweehonderd mensen klommen na afloop van de race over hekken om vanaf de tribunes op het rechte stuk van start en finish te komen. Op dat moment waren de coureurs van de Formule 1 nog bezig aan hun uitrijrondje. Volgens de stewards die het incident beoordeelden was hier sprake van een onveilige situatie.
Een deel van de boete, 350.000 euro, is voorwaardelijk en hoeft niet te worden betaald als er tot eind 2026 geen 'invasies' van het publiek meer voorkomen. De organisatie heeft verder de opdracht gekregen ervoor te zorgen dat toeschouwers voortaan niet meer via klauterpartijen op de racebaan kunnen komen.
Charles Leclerc won de race in Austin in zijn Ferrari. Drievoudig wereldkampioen Max Verstappen eindigde als derde en liep in het kampioenschap van dit jaar enkele punten uit op zijn rivaal Lando Norris. De coureur van McLaren werd vierde.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
16 uur geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
18 uur geleden