Boete Noord-Macedonië voor rellen op WK handbal tegen Oranje
VARAZDIN (ANP/DPA) - De handbalbond van Noord-Macedonië heeft een geldboete gekregen voor de rellen tijdens de wedstrijd tegen Nederland op het WK. Ook het Kroatische organisatiecomité wordt bestraft, meldt de internationale handbalbond IHF. Om welke bedragen het gaat, zegt de IHF niet.
Oranje won in Varazdin in Kroatië met 37-32. Fans van Noord-Macedonië gooiden met voorwerpen en zorgden voor een onveilige situatie op de tribunes. Luc Steins werd verkozen tot beste speler van de wedstrijd, maar de aanvoerder kon niet worden gehuldigd. De Nederlandse selectie besloot snel naar de kleedkamer te gaan uit angst dat de situatie met rellende fans van Noord-Macedonië verder uit de hand zou lopen.
Als het dit WK nog eens misgaat bij een duel van Noord-Macedonië, zijn fans van dat land niet meer welkom, meldt de IHF. De wedstrijden in Varazdin vinden bij een volgend incident plaats zonder supporters.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
4 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
8 uur geleden