Boete geëist tegen reinigingsdienst om dode in riool
BREDA (ANP) - Een reinigingsdienst uit Goirle moet 60.000 euro boete betalen voor de dood van een medewerker in een riool in Oisterwijk. Het Openbaar Ministerie heeft dat vrijdag geëist voor de rechtbank in Breda. Het bedrijf had volgens het OM onvoldoende maatregelen genomen om de gevaarlijke situatie tijdens de schoonmaak van het riool te voorkomen.
De werknemer kwam in december 2014 om het leven, vermoedelijk door het inademen van rioolgas. Hij had geen gasmeter bij zich en was niet gezekerd. Een aanwezige collega was nog in opleiding en had de werkzaamheden niet eerder uitgevoerd. Het slachtoffer had aangegeven dat hij eerder dan gepland via een ladder naar boven zou komen. Tijdens die klim viel hij echter naar achter en omdat hij niet was aangelijnd kon hij niet tijdig uit het water worden gehaald.
Het reinigingsbedrijf heeft volgens het OM onvoldoende zorg gedragen voor een veilige werkomgeving, waardoor het slachtoffer geen veiligheidsharnas droeg of adembescherming had. Hij had ook geen apparatuur bij zich die hem voor de aanwezigheid van het rioolgas had kunnen waarschuwen.
De uitspraak is op 21 februari.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - Een dakdekker uit Loosdrecht heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden en een taakstraf van 240 uur gekregen voor het veroorzaken van koolmonoxidevergiftiging, waardoor een ouder echtpaar (83 en 87 jaar) overleed.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch op de financiële keuzes van het kabinet-Jetten. De belangrijkste overheidsadviseur ziet in haar jaarlijkse analyse van de voorjaarsnota dat er weliswaar "soms scherpe" beleidskeuzes worden gemaakt, maar dat die onvoldoende zijn om economische problemen van de toekomst het hoofd te bieden. Bovendien worden lastenverzwaringen, zoals de 'vrijheidsbijdrage' die gevraagd wordt om extra defensie-uitgaven mogelijk te maken, vooral afgewenteld op werkenden.
24 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de ingang van de Eerste Kamer in Den Haag hebben enkele tientallen aanhangers van onder meer Extinction Rebellion dinsdag gedemonstreerd. Ze betoogden tegen de voorgenomen asielwetten, waar in de Eerste Kamer weer over wordt gedebatteerd.
26 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Palestijnse activist Amin A. houdt vol dat hij Hamas nooit heeft gefinancierd. Dat bleek tijdens de behandeling van de zaak in de Rotterdamse rechtbank. Naar eigen zeggen had het werk van de 58-jarige A. humanitaire doelen. "Ik wil mijn volk helpen", zei de verdachte tegen de rechter.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft Nederland goedkeuring gegeven voor een staatssteunpakket van ruim 600 miljoen euro voor melkveehouders die vrijwillig hun veestapel willen verminderen. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag. Het geld is beschikbaar voor de komende vijf jaar.
1 uur geledenASSEN (ANP) - "Geef ook de derde armband terug. Pas dan kan voor veel mensen deze vreselijke periode écht worden afgesloten. Het gaat om cultureel erfgoed dat niet van iemand is, maar van iedereen. Toon berouw, aan ons allemaal." Dat zei Robert van Langh, directeur van het Drents Museum in Assen, dinsdag aan het slot van een verklaring namens het museum in het proces tegen drie verdachten die worden verdacht van de roof, in januari vorig jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag een derde verdachte aangehouden in het onderzoek naar het gooien van vuurwerk tijdens een Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen eind november. Het gaat om een 38-jarige man uit Hoofddorp, laat een woordvoerder weten. Hij wordt verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk.
2 uur geleden