Boete geëist tegen Marine Le Pen voor IS-tweets
NANTERRE (ANP/AFP) - Marine Le Pen, het boegbeeld van de Franse rechts-populistische partij Rassemblement National, heeft een boete van 5000 euro tegen zich horen eisen voor het twitteren van beelden van gewelddadige acties van leden van terreurbeweging IS.
Le Pen twitterde in 2015 gruwelijke foto’s van onder meer de door Islamitische Staat onthoofde Amerikaanse reporter James Foley. Ze deed dat na beschuldigingen dat haar partij overeenkomsten heeft met de terreurbeweging. De politica verwijderde de tweets daarna, maar er werd wel een strafonderzoek ingesteld.
In de rechtbank deed Le Pen een beroep op de vrijheid van meningsuiting. "Ik ben duidelijk het slachtoffer van een politiek proces", zei ze tegen journalisten. Ze wees erop dat media die de foto’s hebben getoond nooit zijn vervolgd. Le Pen zei overigens wel dat ze de beelden "vreselijk shockerend" vindt. Ze heeft geweigerd een psychologisch onderzoek te ondergaan.
De rechtszaak komt vijftien maanden voor de presidentsverkiezingen in Frankrijk, waarvoor Marine Le Pen kandidaat is. In de peiling doet ze het goed als uitdager van zittend president Emmanuel Macron
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zal binnenkort Rusland aandoen, meldt een Kremlinverslaggever op gezag van Witkoffs Russische evenknie, Kirill Dmitriev.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.
8 uur geledenBEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
15 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
15 uur geleden