Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boete geëist tegen Marine Le Pen voor IS-tweets

Boete geëist tegen Marine Le Pen voor IS-tweets

NANTERRE (ANP/AFP) - Marine Le Pen, het boegbeeld van de Franse rechts-populistische partij Rassemblement National, heeft een boete van 5000 euro tegen zich horen eisen voor het twitteren van beelden van gewelddadige acties van leden van terreurbeweging IS.

Le Pen twitterde in 2015 gruwelijke foto’s van onder meer de door Islamitische Staat onthoofde Amerikaanse reporter James Foley. Ze deed dat na beschuldigingen dat haar partij overeenkomsten heeft met de terreurbeweging. De politica verwijderde de tweets daarna, maar er werd wel een strafonderzoek ingesteld.

In de rechtbank deed Le Pen een beroep op de vrijheid van meningsuiting. "Ik ben duidelijk het slachtoffer van een politiek proces", zei ze tegen journalisten. Ze wees erop dat media die de foto’s hebben getoond nooit zijn vervolgd. Le Pen zei overigens wel dat ze de beelden "vreselijk shockerend" vindt. Ze heeft geweigerd een psychologisch onderzoek te ondergaan.

De rechtszaak komt vijftien maanden voor de presidentsverkiezingen in Frankrijk, waarvoor Marine Le Pen kandidaat is. In de peiling doet ze het goed als uitdager van zittend president Emmanuel Macron

Meer uit Buitenland

EU en India komen ook defensie- en veiligheidspact overeen

NEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.

27 minuten geleden
Aardverschuiving West-Java kost aan 23 militairen het leven

BANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.

1 uur geleden
Dodental door winterstorm VS loopt verder op

NEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.

2 uur geleden
Bessent: Canadese premier krabbelt terug na uitspraken in Davos

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week over Trump en de Verenigde Staten deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.

3 uur geleden
Frans parlement neemt verbod sociale media voor kinderen aan

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.

6 uur geleden
Trump verhoogt importheffingen Zuid-Korea naar 25 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.

6 uur geleden
Bol loopt eerste 800 meter op indoorwedstrijd in Metz

METZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.

6 uur geleden