Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boete en werkstraf na botsing rondvaartboot en watertaxi Rotterdam

Boete en werkstraf na botsing rondvaartboot en watertaxi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag een werkstraf en een boete opgelegd aan de schippers van een rondvaartboot en een watertaxi die op de Nieuwe Maas in Rotterdam tegen elkaar aan zijn gevaren. De schipper van de watertaxi kreeg een werkstraf van tachtig uur, waarvan de helft voorwaardelijk. De bestuurder van de rondvaartboot kreeg een boete van 500 euro. Beide straffen vallen lager uit dan de eis van het Openbaar Ministerie.

Het OM eiste eerder tegen de 75-jarige schipper van de watertaxi een taakstraf van 150 uur en een boete van 1000 euro. Tegen de 51-jarige schipper van de rondvaartboot eiste het OM 120 uur werkstraf en een boete van 1000 euro. De rechtbank sprak de schipper van de rondvaartboot vrij van de zwaarste verdenking omdat niet bewezen kon worden dat hij onvoorzichtig handelde. Voor de schipper van de watertaxi liet de rechter meewegen dat hij nooit eerder veroordeeld is en dat er geen gevaar bestaat voor herhaling omdat de man niet meer actief is als schipper.

De vaartuigen botsten op 21 juli 2022, waarna de watertaxi met zes mensen aan boord kapseisde. Een vrouw raakte gewond. De opvarenden lagen een kwartier in het water, waarvan negen minuten in de omgeslagen watertaxi. Het ging om de kapitein, vier volwassen passagiers en een kind dat net had leren zwemmen. Het ongeval heeft grote impact gehad op de betrokkenen, zei de rechter. "Dat relatief snel hulp werd geboden neemt niet weg dat zij gevreesd moeten hebben voor hun leven."

Marifoon niet gebruikt

De aanvaring vond plaats toen schipper Willem de J. in een schuine lijn onder de Erasmusbrug overstak naar de Leuvehaven. Daarbij werd hij overvaren door de rondvaartboot Marco Polo met tachtig passagiers aan boord. Volgens de rechter had De J. ruim voldoende tijd om het schip te zien aankomen, ondanks dat net een ander schip was gepasseerd. Ook had hij meer in het midden van het water moeten varen.

Schipper van de rondvaartboot Menno V. had volgens de rechter geen rekening hoeven houden met de plotselinge koerswijziging van de watertaxi. Wel neemt de rechter hem kwalijk dat hij de marifoon niet heeft gebruikt, ondanks dat het zijn gewoonte was om het niet te doen. "Dat ziet ook op veiligheid van het overige vaarverkeer."

Meer uit Binnenland

Save the Children aan Nederland: help gewonde kinderen uit Gaza

DE N HAAG (ANP) - Nederland moet kinderen met ernstige verwondingen die uit Gaza zijn geëvacueerd zorg bieden. Egypte kan de zorgdruk niet aan en dus zou het kabinet zorgverleners die kant op moeten sturen. Ook zou het kabinet open moeten staan om kinderen in Nederland te behandelen. Dat stelt Save the Children, die Den Haag vraagt om in actie te komen.

40 minuten geleden
Vrijdag uitspraak over voortbestaan Vitesse

UTRECHT (ANP) - Onder grote belangstelling is donderdagmiddag iets na 13.30 uur het kort geding begonnen over het voortbestaan van voetbalclub Vitesse. De KNVB heeft de proflicentie van de Arnhemse club ingetrokken. Vitesse vecht in een kort geding de gevolgde procedure aan. De uitspraak volgt vrijdagmiddag.

1 uur geleden
12 aanhoudingen rond Feyenoord-Fenerbahçe, onder meer voor geweld

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdagavond een man aangehouden voor openlijke geweldpleging rond de wedstrijd tussen Feyenoord en de Turkse club Fenerbahçe in De Kuip, zegt een woordvoerster na berichtgeving van het AD en omroep Rijnmond. Een groepje mensen gooide een paal op andere mensen. Twee mensen raakten daarbij lichtgewond. De politie hield nog elf anderen aan.

1 uur geleden
Openbaar Ministerie weer bereikbaar per mail na ICT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie is sinds donderdag 12.00 uur weer via e-mail te bereiken. Grote bestanden kunnen niet gemaild worden, meldt het OM donderdag. In een bericht op de website vraagt het OM "externe partijen om terughoudendheid in het aantal e-mails dat ze naar het OM versturen".

2 uur geleden
Straf voor plasticexport naar landen met slechte afvalverwerking

ROTTERDAM (ANP) - Een man uit Uithoorn is veroordeeld tot 240 uur taakstraf omdat hij met zijn bedrijf illegaal plasticafval exporteerde naar landen in Azië en Afrika, vaak met slechte afvalverwerking. Zijn vrouw kreeg een taakstraf van 60 uur voor witwassen, meldde milieuopsporingsdienst ILT-IOD donderdag.

2 uur geleden
Bel van Maarten van Rossem krijgt ereplek in Beeld & Geluid

HILVERSUM (ANP) - De bel die Maarten van Rossem 12,5 jaar heeft gebruikt in kijkcijferhit De Slimste Mens heeft een plek gekregen in de collectie van het Instituut Beeld & Geluid in Hilversum.

2 uur geleden
Veiligheidsregio's moeten zich beter voorbereiden op stroomuitval

DEN HAAG (ANP) - Veiligheidsregio's moeten zich beter voorbereiden op een grote en langdurige stroomuitval. Dat zegt de Inspectie Justitie en Veiligheid.

4 uur geleden