Boete en schorsing golfers die meedoen aan omstreden LIV Series
LONDEN (ANP) - Golfers van de DP World Tour die meedoen aan de omstreden LIV Golf Invitational Series krijgen een boete van 100.000 pond en een schorsing voor de komende drie toernooien. De Nederlandse golfers Joost Luiten, Wil Besseling, Darius van Driel en Daan Huizing hebben een speelkaart voor de DP World Tour, die voorheen bekendstond als de Europese Tour.
Heel wat topgolfers die normaal uitkomen op de Amerikaanse PGA Tour, hebben gekozen voor een overstap naar de lucratieve LIV Series. Onder anderen Phil Mickelson, Dustin Johnson, Sergio Garcia, Charl Schwartzel en Brooks Koepka kozen voor de omstreden serie toernooien die wordt gefinancierd door investeerders uit Saudi-Arabië. De PGA Tour heeft alle 'dissidenten' geschorst.
De organisatie van de DP World Tour legt golfers die meedoen aan de LIV Series een boete van omgerekend ruim 116.000 euro op. Ze mogen volgende maand ook niet meedoen aan het Schots Open en twee toernooien in de Verenigde Staten.
"Iedere actie die iemand in het leven onderneemt, heeft consequenties", zei directeur Keith Pelley van de DP World Tour. "Dat geldt ook voor de professionele sport, vooral als iemand de regels overtreedt. Dat heeft een aantal van onze leden gedaan. Daarmee ondermijnen ze de Tour en daarom hebben we deze acties ondernomen."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Nederland stelt alles in het werk om Thialf aan te prijzen als locatie voor de Olympische Winterspelen van 2030. De Winterspelen vinden over vier jaar plaats in de Franse Alpen, waar geen geschikt ijsstadion aanwezig is. Het ijsstadion in Heerenveen wordt gezien als één van de twee locaties waar over vier jaar het schaatstoernooi kan worden gehouden. Verschillende betrokken Nederlandse partijen zullen de Franse organisatoren deze week informatie overhandigen waarmee ze hopen af te dwingen dat de keuze op Thialf valt.
12 uur geledenKONYA (ANP) - Hetty van de Wouw is op de EK baanwielrennen in het Turkse Konya verrassend vroeg uitgeschakeld in het sprinttoernooi. De wereldkampioene op dit onderdeel bleek in de kwartfinales niet opgewassen tegen de Duitse Lea Sophie Friedrich. Van de Wouw verloor beide heats.
13 uur geledenZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
14 uur geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
17 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
1 dag geleden