Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boete en schorsing golfers die meedoen aan omstreden LIV Series

Boete en schorsing golfers die meedoen aan omstreden LIV Series

LONDEN (ANP) - Golfers van de DP World Tour die meedoen aan de omstreden LIV Golf Invitational Series krijgen een boete van 100.000 pond en een schorsing voor de komende drie toernooien. De Nederlandse golfers Joost Luiten, Wil Besseling, Darius van Driel en Daan Huizing hebben een speelkaart voor de DP World Tour, die voorheen bekendstond als de Europese Tour.

Heel wat topgolfers die normaal uitkomen op de Amerikaanse PGA Tour, hebben gekozen voor een overstap naar de lucratieve LIV Series. Onder anderen Phil Mickelson, Dustin Johnson, Sergio Garcia, Charl Schwartzel en Brooks Koepka kozen voor de omstreden serie toernooien die wordt gefinancierd door investeerders uit Saudi-Arabiƫ. De PGA Tour heeft alle 'dissidenten' geschorst.

De organisatie van de DP World Tour legt golfers die meedoen aan de LIV Series een boete van omgerekend ruim 116.000 euro op. Ze mogen volgende maand ook niet meedoen aan het Schots Open en twee toernooien in de Verenigde Staten.

"Iedere actie die iemand in het leven onderneemt, heeft consequenties", zei directeur Keith Pelley van de DP World Tour. "Dat geldt ook voor de professionele sport, vooral als iemand de regels overtreedt. Dat heeft een aantal van onze leden gedaan. Daarmee ondermijnen ze de Tour en daarom hebben we deze acties ondernomen."

Meer uit Sport

Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

6 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

7 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

9 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

11 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

11 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

14 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 dag geleden