Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boete dreigt voor Microsoft rond bankroet Amsterdam Trade Bank

Boete dreigt voor Microsoft rond bankroet Amsterdam Trade Bank

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Microsoft moet de curatoren van de failliet gegane Amsterdam Trade Bank (ATB) toegang geven tot de e-mailsystemen en andere gegevens. Doet het Amerikaanse bedrijf dat niet, dan moet het 10 miljoen euro per dag betalen, bepaalde de rechtbank in Amsterdam. De maximale boete bedraagt 100 miljoen euro, liet curator Job van Hooff weten.

Microsoft sloot de IT-systemen die ATB afnam af vanwege de Amerikaanse sancties tegen Petr Aven en Michail Fridman. Die Russen zijn de oprichters van Alfa Bank, het moederbedrijf van ATB. Fridman had tot het faillissement een belang tussen de 25 en 50 procent in ATB, stond in een register van de Kamer van Koophandel.

De curatoren hebben nu geen inzicht in belangrijke zaken als e-mails, maar ook interne documenten die in de cloud waren opgeslagen. Een woordvoerster van Microsoft laat weten "mogelijke oplossingen te bekijken waarmee het bedrijf toch aan de internationale sancties voldoet". Volgens Van Hooff gebruikte ATB ook clouddiensten van Amazon. Dat bedrijf gaf de curatoren wel al toegang.

Meer uit Financieel

EU-parlement gaat weer door met stemming over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat weer verder met de handelsdeal tussen de VS en de EU, meldt Europarlementariër en rapporteur namens de handelscommissie Bernd Lange. Enkele weken eerder was de stemming hierover op pauze gezet vanwege de dreigingen van de VS richting Groenland.

17 minuten geleden
Chipbedrijf AMD lager in New York na tegenvallende verwachtingen

NEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) ging woensdag flink omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Het chipbedrijf kwam met beter dan verwachte kwartaalresultaten, maar de vooruitzichten voor de omzet in het huidige kwartaal vielen lager uit dan waarop sommige analisten rekenden.

48 minuten geleden
Duitse verkoop BYD vertienvoudigd, laat Tesla ver achter zich

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van de Chinese elektrische autofabrikant BYD is in Duitsland vorige maand meer dan vertienvoudigd tot 2629 stuks. Dat is ruim het dubbele vergeleken met de verkopen van het Amerikaanse Tesla, werd woensdag bekend.

49 minuten geleden
Chevron gaat naar olie en gas zoeken voor de kust van Syrië

DAMASCUS (ANP/RTR) - Het grote Amerikaanse oliebedrijf Chevron heeft een voorlopige deal getekend voor het zoeken naar olie en gas in de wateren voor de kust van Syrië. De exploratieovereenkomst werd getekend met staatsoliemaatschappij Syrian Petroleum Company en het bedrijf UCC Holding uit Qatar, aldus een woordvoerder van Chevron.

1 uur geleden
Nestlé roept meer babyvoeding terug in Frankrijk

PARIJS (ANP/RTR) - Nestlé breidt in Frankrijk de terugroepactie van babyvoeding uit. Het voedingsconcern roept een partij van het merk Guigoz terug. Dat gebeurt na een verlaging van de toegestane hoeveelheid van de giftige stof cereulide, dat misselijkheid en braken kan veroorzaken.

2 uur geleden
Uber groeit dankzij aanwas nieuwe klanten

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard doorgegroeid. Volgens topman Dara Khosrowshahi was dat voor een groot deel te danken aan nieuwe gebruikers van de app voor het bestellen van taxiritten en maaltijden. Klanten maakten ook vaker gebruik van de Uber-diensten, zei Khosrowshahi.

2 uur geleden
Russische olie- en gasinkomsten helft lager in januari

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische staat heeft in januari veel minder verdiend aan olie en gas. Het land ontving 393,3 roebel (4,3 miljard euro) dankzij de verkoop van de fossiele brandstoffen. Dat is een halvering in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar en het laagste bedrag sinds juli 2020.

3 uur geleden