Boete Bayern-speler Boateng wegens uitstapje zonder toestemming
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Verdediger Jérôme Boateng (31) van Bayern München moet een flinke geldboete betalen voor een uitstapje waarvoor hij geen toestemming van de clubleiding had gevraagd. De Duitse oud-international verliet dinsdag zijn woonplaats en overtrad daarmee de regels van Bayern en van de Beierse autoriteiten om zoveel mogelijk thuis te blijven vanwege de coronacrisis.
"Als speler van Bayern heb je een voorbeeldfunctie", liet de Duitse recordkampioen weten. Over de hoogte van de boete deed Bayern geen mededelingen. Het geldbedrag komt in elk geval ten goede aan een aantal regionale ziekenhuizen.
Het illegale tripje van Boateng lekte eerder op woensdag uit via de Duitse krant Bild. Het boulevardblad wist te melden dat hij dinsdag met de schrik van vrijgekomen tijdens een ongeval met zijn auto. Boateng belandde op de A9 in de buurt van het Duitse Selbitz met zijn Mercedes in een slip en schoot van de rijbaan. Hij bleef 'hangen' op de vangrail. Boateng bleef ongedeerd, maar de schade aan zijn dure auto was aanzienlijk. Daar kwam een dag later ook nog een forse geldboete van zijn werkgever bij.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
2 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
5 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
7 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
13 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
20 uur geleden