Boete basketbalvedette Harden voor overtreden coronaregels
HOUSTON (ANP) - Basketbalvedette James Harden van Houston Rockets heeft een boete van 50.000 dollar (ruim 40.000 euro) gekregen voor het overtreden van de coronaregels. Een video waarop de topschutter van de Texaanse NBA-ploeg op een drukbezocht feestje te zien is zonder mondkapje op, leidde tot de straf van de NBA. Het is spelers verboden naar bars of nachtclubs te gaan en naar bijeenkomsten waar meer dan vijftien mensen samenkomen.
Harden zou met de Rockets woensdagavond (plaatselijke tijd) aantreden tegen Oklahoma City Thunder, maar die wedstrijd werd uitgesteld na een reeks van besmettingen met het coronavirus bij de ploeg uit Houston. Er waren daardoor te weinig spelers beschikbaar bij de Rockets om de wedstrijd door te laten gaan volgens de veiligheidsprotocollen van de NBA.
Harden gaf toe dat hij op een feestje was, maar ontkende dat de beelden waren gefilmd in een nachtclub, zoals Amerikaanse media beweerden. "Ik was aanwezig op een feestje van mijn vriendin (niet in een stripclub) om haar mijn liefde te tonen. Zij wordt chef en brengt haar werknemers succes", liet Harden weten op Instagram. "Het is elke dag wel wat. Maar hoe vaak mensen ook proberen mijn naam door het slijk te halen, het zal ze niet lukken. De waarheid komt altijd boven."
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
1 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.
1 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als tweede geëindigd op de 500 meter. De Nederlander, vorige week nog goed voor een nationaal record (33,63), kwam tot een tijd van 34,02. De zege was voor de Zuid-Koreaan Kim Jun-ho in 33,99. De Amerikaan Jordan Stolz, die vrijdag De Boo nog aftroefde op de 1000 meter, eindigde als derde, eveneens in 34,02. Het verschil met De Boo was minder dan een honderdste.
1 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.
3 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
11 uur geleden