
Boete AlphaTauri voor 'onveilige' auto Tsunoda in Bakoe
BAKOE (ANP) - Het Formule 1-team van AlphaTauri heeft een boete van 5000 euro gekregen voor de fout die het maakte bij het wisselen van een band bij de auto van Yuki Tsunoda tijdens de sprintrace bij de GP van Azerbeidzjan. De monteurs zagen tijdens de pitstop niet dat de achterwielophanging stuk was en stuurden de Japanner de baan op "met een onveilige auto", aldus de stewards.
Kort nadat Tsunoda het circuit van Bakoe weer was opgereden, was duidelijk te zien dat de band scheef stond. De Japanner moest vervolgens de strijd staken. De stewards oordeelden dat het team beter had moeten controleren of de auto veilig genoeg was om mee verder te rijden.
Teamgenoot Nyck de Vries leidde de bandenwissel in. De Nederlander kwam bij wringen door de bochten in de eerste ronde in aanraking met de auto van zijn teamgenoot bij AlphaTauri. De auto van De Vries had geen schade, maar Tsunoda was een stuk van zijn voorvleugel kwijt. De Japanner kreeg opdracht naar de pitsstraat te rijden, maar onderweg ramde hij een muur en daarbij reed hij zijn rechterachterband aan flarden.
Meer uit Sport
SHENZHEN (ANP) - De Amerikaanse tennissters zijn ten koste van Groot-Brittanniƫ doorgedrongen tot de finale van de Billie Jean King Cup. Jessica Pegula versloeg Katie Boulter met 3-6 6-4 6-2 in de tweede partij in het Chinese Shenzhen. Eerder had Emma Navarro de Verenigde Staten op een 1-0-voorsprong gezet met een zege op Sonay Kartal (3-6 6-4 6-3).
3 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen begint de Grote Prijs van Azerbeidzjan vanaf poleposition. In een door crashes ontsierde kwalificatie in Bakoe was de regerend wereldkampioen in de Red Bull de enige die een eerder neergezette tijd van Carlos Sainz in de Williams kon verslaan.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Jessica Schilder heeft op de WK atletiek in Tokio het goud veroverd bij het kogelstoten. De 26-jarige atlete uit Volendam kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 20,29 meter en troefde daarmee alle concurrenten af. Ze is de eerste Nederlandse wereldkampioene op dit onderdeel.
6 uur geledenTOKIO (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich in navolging van de mannen ook geplaatst voor de finale op de WK in Tokio. Eveline Saalberg, Lieke Klaver, Myrte van der Schoot en Lisanne de Witte renden in de tweede van twee series naar de derde plaats in een tijd van 3.24,03. Die klassering betekende een directe doorgang naar de finale op zondag.
7 uur geledenTOKIO (ANP) - De Nederlandse estafettemannen zijn er op de WK atletiek in Tokio in geslaagd zich te plaatsen voor de finale van de 4x400 meter. Jonas Phijffers, Eugene Omalla, Ramsey Angela en Liemarvin Bonevacia eindigden in de eerste van twee series als derde en dat was goed voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op zondag.
8 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 kwam in zijn Red Bull tot een tijd van 1.41,445. De Brit Lando Norris was in de McLaren ruim twee tienden van een seconde sneller op het stratencircuit van Bakoe. Zijn teamgenoot Oscar Piastri, de leider in het kampioenschap, reed de derde tijd.
9 uur geledenCHENGDU (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld in de tweede ronde van het ATP-toernooi van Chengdu. De beste Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Japanse qualifier Taro Daniel: 6-3 4-6 3-6.
11 uur geleden