Boerenprotesten in Griekenland om vertraagde Europese subsidies
ATHENE (ANP/RTR) - Griekse boeren zijn zondag slaags geraakt met de politie tijdens protesten in delen van het Zuidoost-Europese land. Ze zijn boos over de vertraagde uitbetaling van Europese subsidies, veroorzaakt door onderzoeken naar een groot corruptieschandaal in Griekenland.
Honderden boeren gingen de straat op en blokkeerden wegen met hun tractoren om te protesteren tegen de regering over een geschat uitblijven van 600 miljoen euro aan EU-steun en andere betalingen. In de omgeving van Athene vuurde de politie traangas af op de demonstranten die probeerden barricades te doorbreken.
Er lopen meerdere onderzoeken naar een schandaal waarbij sommige boeren mogelijk eigendomsdocumentatie van land en vee hebben vervalst om EU-landbouwsubsidies te ontvangen. Het Europees Openbaar Ministerie (EPPO), dat dit soort misdrijven onderzoekt, zei dit jaar bewijs te hebben gevonden dat Griekse boeren EU-fondsen hebben misbruikt. Vervolgens zijn Griekse autoriteiten afzonderlijke onderzoeken gestart.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
7 minuten geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
2 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - AI-systemen van ChatGPT-maker OpenAI hebben al in mei honderden schadelijke softwarepakketten geüpload naar het platform RubyGems. Dat zeggen AI-onderzoekers. Het incident gebeurde twee maanden voordat AI-systemen van OpenAI tijdens veiligheidstests inbraken bij het programmeursplatform Hugging Face.
6 uur geleden