Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boerenprotesten in aanloop naar 'blokkade Parijs'

Boerenprotesten in aanloop naar 'blokkade Parijs'

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - In heel Frankrijk zijn boeren weer de straat op gegaan om te protesteren tegen het landbouwbeleid van de regering. Meestal gaat het om blokkades van snelwegen of verbindingswegen. In de morgen zijn er rond de veertig geteld melden Franse media. In de middag willen de boeren de hoofdstad blokkeren door de voornaamste autosnelwegen van of naar Parijs te versperren. Ze willen dat een week volhouden.

De mensen in en rond Parijs kunnen maandag daarom maar beter niet met de auto op pad gaan volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken en de Parijse politie. Volgens de planning van de boerenorganisaties worden rond de hoofdstad acht autosnelwegen geblokkeerd, inclusief de A1 naar het noorden, de A4 naar de Elzas, de A5 richting Bourgondië, de A6 naar Lyon en de A13 richting Normandië in beide richtingen. De politie heeft 15.000 man op de been gebracht, vooral om te voorkomen dat de betogende boeren naar de hoofdstad zelf trekken, melden Franse media.

De Franse regering heeft afgelopen week de boerenprotesten trachten te smoren. Zo werd de geplande hogere belasting op diesel voor de sector geschrapt. Maar de grootste boerenbonden noemen dat bij lange na niet voldoende. Premier Gabriel Attal reisde vrijdag speciaal naar een dorp in het zuiden om te verklaren dat de regering "de boodschap heeft begrepen en dat de landbouw boven alles zal worden geplaatst". Attal ontvangt maandag de leider van verreweg de grootste boerenorganisatie, Arnaud Rousseau van de Nationale Federatie van Bonden van Landbouwondernemers (FNSEA).

Ziekenvervoer

De boeren vinden dat de prijzen voor hun producten onaanvaardbaar laag worden, dat de energie en de milieumaatregelen beide te duur zijn en ze vinden dat er te veel bureaucratie is, onder meer met regels van de EU. De Franse minister van Landbouw Marc Fesneau heeft maandag gezegd dat hij deze week nog een besluit van de EU wil zien, waarmee regels ten aanzien van braakland (tijdelijk onbebouwde akkers) worden aangepast om de Franse boeren te helpen.

Ook taxichauffeurs blokkeren op veel plaatsen verbindingswegen. Zo is bijvoorbeeld de luchthaven van Toulouse onbereikbaar geworden met de auto. Het gaat om een conflict over nieuwe regels voor de sector die volgens de taxichauffeurs hun bestaan bedreigt. Ze hekelen vooral de in hun ogen dure en onduidelijke regels ten aanzien van het ziekenvervoer. Als ze er niet mee akkoord gaan, mogen ze tot hun woede geen patiënten meer vervoeren.

Meer uit Buitenland

Meer dan tachtig gewonden door treinongeval Spanje

MADRID (ANP) - Bij het treinongeval in Spanje zijn meer dan tachtig gewonden gevallen, zegt de regiopresident van Castilla-La Mancha, Emiliano García-Page. Vijftig mensen raakten zwaargewond, en nog eens dertig mensen liepen lichte verwondingen op, schrijft El País.

15 minuten geleden
Leider Arabische alliantie: Netanyahu wegkrijgen met samenwerking

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De voorman van de Arabische Gezamenlijke Lijst, Yousef Jabareen, pleit voor een "oprecht Joods-Arabisch partnerschap" om premier Benjamin Netanyahu weg te krijgen. De Arabische partijen stevenen af op een recordaantal zetels, waarmee ze mogelijk een beslissende rol bij de coalitievorming kunnen spelen.

1 uur geleden
Blok Netanyahu blijft na tellen 85 procent van de stemmen aan kop

JERUZALEM (ANP) - Het blok van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaat na het tellen van 84,5 procent van de stemmen nog altijd aan kop, aldus nieuwssite Times of Israel. Maar de regeringspartijen lijken niet af te stevenen op een meerderheid.

1 uur geleden
Vermoedelijk vliegtuig Bolsonaro verlaat Ecuador na tussenstop

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - Het vliegtuig dat de Braziliaanse senator en oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro en zijn gezin zou vervoeren, heeft een korte tussenstop gemaakt in Guayaquil in Ecuador. De eindbestemming is niet bekend.

2 uur geleden
Tientallen doden door treinongeluk in Spanje

MADRID (ANP) - Bij een treinongeval in Spanje zijn woensdag tientallen doden gevallen. Het regiobestuur van Castilië-La Mancha zegt dat zeker dertig mensen zijn omgekomen. Verschillende media, waaronder dagblad La Vanguardia en de krant ABC, meldden eerder al zeker 46 doden.

3 uur geleden
Linkse oppositieleider voor samenwerking met Arabische partijen

TEL AVIV (ANP/AFP) - De leider van de grootste linkse partij in Israël, Yair Golan, heeft zijn bondgenoten in het oppositieblok opgeroepen tot samenwerking met Arabische partijen om premier Benjamin Netanyahu af te zetten. De steun van Arabische partijen is mogelijk cruciaal voor de vorming van een regeringscoalitie.

4 uur geleden
Argentinië: Bolsonaro op weg naar Ecuador

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Senator Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor, is via Argentinië naar Ecuador gereisd, meldden Argentijnse autoriteiten. Eerder hadden bronnen gemeld dat hij onderweg was naar de VS, waar hij op een visum kan rekenen.

5 uur geleden