
Boerenprotest bij Jaarbeurs na CDA-lijsttrekkersdebat
DEN HAAG (ANP) - Een vijftigtal boeren is maandag naar de Jaarbeurs in Utrecht gekomen, waar eerder op de avond het lijsttrekkersdebat van het CDA plaatsvond. Een delegatie van de boeren is in gesprek met vicepremier Hugo de Jonge, staatssecretaris Mona Keijzer en Kamerlid Pieter Omtzigt.
Onder de betogers zijn ook aanhangers van actiegroep Farmers Defence Force. Zoals ook bij eerdere protestacties kwamen de boeren op hun trekkers aan op de plaats van bestemming. Wat ze precies willen van de kandidaat-lijsttrekkers was niet direct duidelijk. Het CDA is van oudsher een partij met veel aanhang op het platteland.
Vorige week vond er nog een boerenprotest plaats bij de Tweede Kamer. Boeren kwamen toen in het geweer tegen een maatregel van minister van Minister Carola Schouten (Landbouw). Die wil dat boeren de hoeveelheid eiwit in het veevoer terugdringen, om zo de stikstofuitstoot te verlagen. Volgens de boeren zou dat nadelige gevolgen hebben voor de gezondheid van de dieren.
Meer uit Binnenland
ENSCHEDE (ANP) - De stroomstoring in Enschede ontstond na een "incident" bij een verdeelstation aan de Vechtstraat in de Twentse stad. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio na berichtgeving hierover door RTV Oost. Bij het voorval raakte een monteur gewond, zegt de woordvoerder. Deze persoon moest naar het ziekenhuis.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een schietpartij in de nacht van dinsdag op woensdag in het centrum van Amsterdam is een man gewond geraakt. De schietpartij was rond 02.10 uur in de Oudebrugsteeg, in de buurt van het Damrak in het centrum.
24 minuten geledenLIVO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zoeken woensdag verder naar de Nederlandse toerist die sinds een paar dagen wordt vermist in de bergen ten noordwesten van het Comomeer. De 31-jarige Nederlander verbleef in de plaats Livo en kwam niet terug van een wandeling. Zijn vrouw sloeg dinsdagochtend alarm.
34 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Woensdagochtend is er een "forse" stroomstoring in Enschede en de naastgelegen dorpen Lonneker en Glanerbrug, bevestigt een woordvoerder van Enexis na berichtgeving van RTV Oost. In totaal zijn 20.597 aansluitingen getroffen sinds 11.00 uur. Over de oorzaak valt "nog niets te zeggen, we onderzoeken wat er is gebeurd".
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De bouw van meerdere windparken kan doorgaan, oordeelde de Raad van State woensdag. Tegenstanders vonden dat plannen en vergunningen moesten worden ingetrokken, na een uitspraak van het Europese Hof van Justitie in Luxemburg in juni 2020. Daar gaat de hoogste bestuursrechter niet in mee.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Tussen Breda en Tilburg rijden woensdagochtend geen treinen, meldt de NS. De reden is een aanrijding op het spoor.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 34.000 jongeren kregen vorig jaar jeugdbescherming. Een rechter vond dat hun veiligheid of hun ontwikkeling in gevaar was. Volgens statistiekdienst CBS is dat het laagste aantal sinds de gemeenten in 2015 verantwoordelijk werden voor jeugdzorg. Het bureau geeft geen verklaring voor de daling.
5 uur geleden