Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boerenorganisaties openen meldpunt voor intimidatie bij leden

Boerenorganisaties openen meldpunt voor intimidatie bij leden

EDE (ANP) - Boerenorganisaties zijn een meldpunt begonnen voor boeren, veehandelaren en veetransporteurs die te maken krijgen met intimidatie, bedreigingen en treiterijen. Zij kunnen bij dat meldpunt ook terecht voor advies over hoe ze moeten handelen als hen iets overkomt, melden LTO Nederland, Producentenorganisatie Varkenshouderij (POV) en Vee&Logistiek.

Volgens de organisaties hebben veel Nederlandse boeren en andere mensen die werken in de veesector te maken met incidenten zoals bedreiging of intimidatie. Ze hebben eerder een enquête rondgestuurd onder hun leden om navraag te doen. Een derde dacht een toename van incidenten te zien, 83 procent zei te vrezen voor zaken zoals intimidatie en treiterijen. De enquête was ingevuld door slechts 162 respondenten uit de sector.

De boerenorganisaties wijzen als mogelijke oorzaak naar de Wet open overheid (Woo), waardoor informatie over boeren, veehandelaren en veetransporteurs tegenwoordig makkelijker opgevraagd kan worden via de overheid. "Veelal woont het gezin op het eigen bedrijf en daarmee gaat het hier om informatie die direct aan de persoonlijke levenssfeer raakt." Met het meldpunt willen de organisaties de incidenten beter in beeld krijgen.

Activisten

Dreiging is onder andere afkomstig van activisten die zich zorgen maken om dierenwelzijn, zeggen de organisaties. In 2019 drongen bijvoorbeeld zestig dierenactivisten een varkensstal binnen in Boxtel. LTO benadrukte dat de impact van stalinsluiping groot is op boeren en hun gezinnen.

De activisten zijn in december overigens wel vrijgesproken door het gerechtshof. Volgens de rechters gedroegen zij zich vreedzaam en kon niet worden bewezen dat ze de staldeuren hebben geforceerd. Ook moesten ze langer binnen blijven door chaos die buiten was ontstaan. Boeren waren naar de veehouderij gekomen en de politie wilde een confrontatie tussen de twee groepen vermijden.

Ook bij voormalig LTO-voorzitter Sjaak van der Tak thuis stonden in 2022 onverwachts trekkersgroepen op de stoep, die protestacties hielden tegen het stikstofbeleid. Hij was niet te spreken over dit onaangekondigde bezoek.

Meer uit Binnenland

Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

5 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

8 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

11 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

15 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

15 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

16 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

18 uur geleden