Boerenorganisaties: nog veel ingewikkelde stappen te gaan
DEN HAAG (ANP) - De boerenorganisaties die zich hebben verenigd in het zogeheten Landbouw Collectief zijn positief over maatregelen die het kabinet neemt om uit de 'stiktofimpasse' te komen, maar ze wijzen er ook op dat "nog veel ingewikkelde stappen moeten worden gezet".
Zo gaan de organisaties in januari met het kabinet overleggen over investeringen die de sector duurzamer maken. Het Landbouw Collectief vindt dat de overheid met forse bijdragen moet komen: tijdens een presentatie van plannen van de sector werd onlangs het bedrag van 2,9 miljard euro genoemd. Van zulke grote investeringen is vooralsnog geen sprake.
Vertegenwoordigers van het collectief, waarin brancheorganisaties samenwerken met actiegroepen, maakten maandag afspraken met premier Mark Rutte en minister van Landbouw Carola Schouten. Zo komt er geen gedwongen krimp van de hele sector en bijvoorbeeld ook geen vergunningsplicht voor beweiden en bemesten.
Verder wil het kabinet het volgens het collectief mogelijk maken om 'stikstofruimte' die boeren op papier over hebben, te verleasen voor activiteiten die leiden tot een afname van stikstof. Bijvoorbeeld de bouw van windmolens.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
26 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Nederland raadt voetbalfans die voor het WK naar de Verenigde Staten afreizen aan extra reistijd in te plannen en ervoor te zorgen dat alle papieren op orde zijn. Er wordt extra drukte op vliegvelden verwacht, vooral bij de douane. Om alles in goede banen te laten lopen, zet het land extra personeel in, net als snellere verwerkingssystemen.
1 uur geleden2E EXLOËRMOND (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag overnachtten 65 asielzoekers in een sporthal in het Drentse dorp 2e Exloërmond. Die heeft de gemeente Borger-Odoorn vanaf maandag tot en met donderdag aangeboden als nachtopvang voor asielzoekers die niet in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel kunnen overnachten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers om tijdens de avondspits alert te zijn op gevaarlijke situaties en mogelijk lange files door de verwachte slechte weersomstandigheden. Het KNMI heeft voor dinsdag code geel voor vrijwel het hele land uitgeroepen.
2 uur geledenHEERHUGOWAARD (ANP) - Er is dinsdag nog veel onduidelijk over het steekincident bij een bedrijf in Heerhugowaard maandagavond. Daarbij vielen een dode en twee gewonden. De politie kan nog niet melden wat de identiteit is van de slachtoffers. Er is nog niemand aangehouden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers die te weinig betaald krijgen, kunnen straks makkelijker hun achterstallig loon terugkrijgen. Vooral arbeidsmigranten worden onderbetaald. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) wil werkgevers sneller verantwoordelijk maken.
3 uur geleden