
Boerenorganisaties: nog veel ingewikkelde stappen te gaan
DEN HAAG (ANP) - De boerenorganisaties die zich hebben verenigd in het zogeheten Landbouw Collectief zijn positief over maatregelen die het kabinet neemt om uit de 'stiktofimpasse' te komen, maar ze wijzen er ook op dat "nog veel ingewikkelde stappen moeten worden gezet".
Zo gaan de organisaties in januari met het kabinet overleggen over investeringen die de sector duurzamer maken. Het Landbouw Collectief vindt dat de overheid met forse bijdragen moet komen: tijdens een presentatie van plannen van de sector werd onlangs het bedrag van 2,9 miljard euro genoemd. Van zulke grote investeringen is vooralsnog geen sprake.
Vertegenwoordigers van het collectief, waarin brancheorganisaties samenwerken met actiegroepen, maakten maandag afspraken met premier Mark Rutte en minister van Landbouw Carola Schouten. Zo komt er geen gedwongen krimp van de hele sector en bijvoorbeeld ook geen vergunningsplicht voor beweiden en bemesten.
Verder wil het kabinet het volgens het collectief mogelijk maken om 'stikstofruimte' die boeren op papier over hebben, te verleasen voor activiteiten die leiden tot een afname van stikstof. Bijvoorbeeld de bouw van windmolens.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De problemen met het treinverkeer bij Rotterdam door een storing in een spoortunnel duren nog zeker tot zondag 14.15 uur. Dat meldt NS. Er rijden geen hsl-treinen tussen Rotterdam en Breda en ook tussen Rotterdam en Dordrecht rijden geen treinen.
2 uur geledenBREDA (ANP) - De politie heeft in Breda een 43-jarige man uit Rijsbergen aangehouden, die mogelijk iets te maken heeft met een explosie bij een bedrijf aan de Oosterstraat, aldus de politie op X.
3 uur geledenHORST (ANP) - In de woning in het Limburgse Horst waar mogelijk een gaskraan was opengedraaid is een overleden persoon aangetroffen. Dat meldt de Limburgse politie op Facebook.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij de Milieudienst Rijnmond (DCMR) zijn zaterdagavond tientallen klachten binnengekomen over geluidsoverlast door het dance- en technofestival Boothstock in het Kralingse Bos. De klachten komen uit Rotterdam en Capelle aan den IJssel.
13 uur geledenPERPIGNAN (ANP) - Door het begin van de vakantie was het zaterdag erg druk op de Franse snelwegen. Op het drukste moment stond er 1086 kilometer file in Frankrijk, meldt de ANWB. De toeristenorganisatie zag onder meer bijna twee uur vertraging op de A9 van Montpellier naar Perpignan.
17 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het doet Nienke Wijnhoven "pijn" dat Jeroen Rietbergen definitief niet wordt vervolgd in de zedenzaak rondom The Voice of Holland. Nu de juridische weg is afgesloten, is het tijd alles te verwerken, schrijft de zangeres op Instagram.
18 uur geledenHOLLYWOOD (ANP) - De Nederlandse film Doodgewoon van regisseur Ronald Zuidinga is dit jaar in de race voor een Studenten Oscar. Dat heeft de Academy in Hollywood, die de prijzen uitreikt, bekendgemaakt. De film is een van de vijftien kanshebbers in de categorie beste dramafilm.
21 uur geleden