Boerenorganisaties: nog veel ingewikkelde stappen te gaan
DEN HAAG (ANP) - De boerenorganisaties die zich hebben verenigd in het zogeheten Landbouw Collectief zijn positief over maatregelen die het kabinet neemt om uit de 'stiktofimpasse' te komen, maar ze wijzen er ook op dat "nog veel ingewikkelde stappen moeten worden gezet".
Zo gaan de organisaties in januari met het kabinet overleggen over investeringen die de sector duurzamer maken. Het Landbouw Collectief vindt dat de overheid met forse bijdragen moet komen: tijdens een presentatie van plannen van de sector werd onlangs het bedrag van 2,9 miljard euro genoemd. Van zulke grote investeringen is vooralsnog geen sprake.
Vertegenwoordigers van het collectief, waarin brancheorganisaties samenwerken met actiegroepen, maakten maandag afspraken met premier Mark Rutte en minister van Landbouw Carola Schouten. Zo komt er geen gedwongen krimp van de hele sector en bijvoorbeeld ook geen vergunningsplicht voor beweiden en bemesten.
Verder wil het kabinet het volgens het collectief mogelijk maken om 'stikstofruimte' die boeren op papier over hebben, te verleasen voor activiteiten die leiden tot een afname van stikstof. Bijvoorbeeld de bouw van windmolens.
Meer uit Binnenland
SOEST (ANP) - Op de Valeriaanstraat in Soest is in de nacht van woensdag op donderdag een flinke brand uitgebroken in een woning. Het huis is zo zwaar beschadigd dat de bewoners "voorlopig niet terug kunnen naar de woning", aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio Utrecht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Vondelpark wordt het eerste gebied in Amsterdam waar niet meer op een fatbike mag worden gereden. Het verbod gaat op 11 mei in. Fatbikebestuurders krijgen twee weken om te wennen. Daarna wordt er gehandhaafd en riskeren ze een boete, meldt de gemeente.
11 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroepen KRO-NCRV, Omroep MAX en Omroep WNL willen samen een omroephuis gaan vormen. Dat laten de omroepen woensdag weten.
12 uur geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - Op de parkeerplaats bij station Nieuw-Vennep heeft de politie woensdag opnieuw onderzoek gedaan naar de dood van de 59-jarige vrouw wier lichaam daar maandagavond werd aangetroffen. Dat komt omdat een burger woensdagochtend "een voorwerp" vond en dat bij de politie meldde, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van het AD.
14 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Vier mannen van 47, 65, 68 en 70 jaar uit Baarlo en Venlo krijgen boetes en taakstraffen voor het bedreigen en beledigen van de burgemeester van Venlo en opvangorgaan COA op sociale media, meldt het Openbaar Ministerie. Dit deden de mannen in aanloop naar een besluit over de komst van een asielzoekerscentrum in een oud klooster in Venlo. Naast hen zijn nog twee verdachten in beeld, zij bedreigden raadsleden, aldus een OM-woordvoerder.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Gedragsdeskundigen van het Pieter Baan Centrum (PBC), de observatiekliniek van justitie, beschouwen Sendric S. (25) als "ten minste sterk verminderd toerekeningsvatbaar". Zij adviseren tbs met dwangverpleging. S. lijdt aan schizofrenie, heeft een verstandelijke beperking en een stoornis op het gebied van cannabisgebruik. Volgens de deskundigen is hij "een ernstig beperkte en in psychiatrisch opzicht kwetsbare man". Zonder intensieve en langdurige behandeling is het gevaar voor herhaling groot.
17 uur geledenNIEUW-VENNEP (ANP) - Er lijkt geen verband te zijn tussen het overlijden van twee vrouwen, in Nieuw-Vennep en in Amsterdam, die beiden bij hetzelfde bedrijf bleken te werken. Twee afzonderlijke rechercheteams onderzoeken de sterfgevallen. Dat meldt de politie. Voor de gewelddadige dood van de vrouw in Nieuw-Vennep is dinsdag iemand opgepakt. In Amsterdam wordt nog onderzocht of de dood van een vrouw aan de Koninginneweg een misdrijf is.
17 uur geleden