Boerenorganisatie positief over Eurocommissaris voor Landbouw
DEN HAAG (ANP) - De boerensector reageert positief op de voordracht van Christophe Hansen als nieuwe Eurocommissaris voor Landbouw. De Land- en Tuinbouworganisatie Nederland (LTO) denkt dat de Luxemburgse christendemocraat bekend is met belangrijke thema's voor boeren in Noordwest-Europa.
"Wij reageren met enthousiasme op zijn naam. Het is een Luxemburger en ook een Noordwest-Europeaan. Hij kent de landbouw in Noordwest-Europa dus goed en weet wat de specifieke uitdagingen zijn waar we tegenaan lopen", zegt een woordvoerder. "Wij denken dat hij goed invulling kan geven aan de strategische dialoog die Ursula von der Leyen enkele weken geleden bekendmaakte", vervolgt hij.
Ursula von der Leyen presenteerde eerder deze maand de resultaten van haar 'Strategische Dialoog' over de toekomst van de landbouw in de EU, die volgde op felle boerenprotesten in verschillende lidstaten. Ze verklaarde dat de agrarische sector duurzamer moet worden, maar boeren ook voldoende moeten kunnen verdienen. Lobbyorganisatie LTO zag in het rapport aanknopingspunten om de invoering van Europese richtlijnen voor natuur en klimaat op nationaal niveau gemakkelijker aan te passen. Dat betekent dat Brussel ook meer oog heeft voor de uitwerking van mest- en natuurbeleid in lidstaten, waar Nederlandse veehouders nu grote problemen mee hebben.
"Von der Leyen heeft echt een duidelijk routeboek op tafel gelegd over de richting die zij wil inslaan. Eurocommissarissen die nu tekenen, kennen die Strategische Dialoog ook goed", verwacht de LTO-woordvoerder.
Meer uit Financieel
DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
2 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlanders blijven voorzichtig met het boeken van hun zomervakantie. Reisbranchevereniging ANVR ziet dat mensen wel op vakantie willen, maar door wat onrust rondom vliegen meer voor zekerheid gaan.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
12 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
15 uur geleden