Boerenorganisatie positief over Eurocommissaris voor Landbouw
DEN HAAG (ANP) - De boerensector reageert positief op de voordracht van Christophe Hansen als nieuwe Eurocommissaris voor Landbouw. De Land- en Tuinbouworganisatie Nederland (LTO) denkt dat de Luxemburgse christendemocraat bekend is met belangrijke thema's voor boeren in Noordwest-Europa.
"Wij reageren met enthousiasme op zijn naam. Het is een Luxemburger en ook een Noordwest-Europeaan. Hij kent de landbouw in Noordwest-Europa dus goed en weet wat de specifieke uitdagingen zijn waar we tegenaan lopen", zegt een woordvoerder. "Wij denken dat hij goed invulling kan geven aan de strategische dialoog die Ursula von der Leyen enkele weken geleden bekendmaakte", vervolgt hij.
Ursula von der Leyen presenteerde eerder deze maand de resultaten van haar 'Strategische Dialoog' over de toekomst van de landbouw in de EU, die volgde op felle boerenprotesten in verschillende lidstaten. Ze verklaarde dat de agrarische sector duurzamer moet worden, maar boeren ook voldoende moeten kunnen verdienen. Lobbyorganisatie LTO zag in het rapport aanknopingspunten om de invoering van Europese richtlijnen voor natuur en klimaat op nationaal niveau gemakkelijker aan te passen. Dat betekent dat Brussel ook meer oog heeft voor de uitwerking van mest- en natuurbeleid in lidstaten, waar Nederlandse veehouders nu grote problemen mee hebben.
"Von der Leyen heeft echt een duidelijk routeboek op tafel gelegd over de richting die zij wil inslaan. Eurocommissarissen die nu tekenen, kennen die Strategische Dialoog ook goed", verwacht de LTO-woordvoerder.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.
5 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.
7 uur geleden