Boerendemonstranten online voorgeleid vanwege veiligheid
ARNHEM (ANP) - De rechter-commissaris in Arnhem hoort zes boerendemonstranten vrijdag via een videoverbinding. Daarvoor is gekozen "gezien alles wat er in de afgelopen week is gebeurd", aldus een woordvoerster van de rechtbank Gelderland. "Het leek de rechtbank beter om de verdachten niet naar Arnhem te vervoeren." De rechter-commissaris bepaalt of de actievoerders langer in de cel moeten blijven zitten.
Alle verdachte boeren zijn in de afgelopen week opgepakt bij verschillende acties in Oost-Nederland. Het Openbaar Ministerie wil vijf actievoerders nog veertien dagen langer vasthouden. Het OM verdenkt ze van poging tot zware mishandeling dan wel bedreiging en vernieling. Een zesde man moet in elk geval nog drie dagen in de cel blijven, zo wil het OM. Hij wordt verdacht van vernieling en openlijke geweldpleging.
De rechter-commissaris hoort de actievoerders en hun advocaten via de videoverbinding op de plaats waar ze op dit moment zitten. Die verhoren hebben achter gesloten deuren plaats. De voorgeleidingen beginnen vrijdag tegen het middaguur. Later vrijdag wordt bekend wat de rechter-commissaris heeft besloten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) en Raad voor de rechtspraak gelekt, melden de demissionaire staatssecretarissen Arno Rutte (Justitie en Veiligheid, VVD) en Eddie van Marum (Binnenlandse Zaken, BBB).
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 150 mensen doen mee aan een demonstratie van Amnesty International in de buurt van de Iraanse ambassade in het Haagse stadsdeel Scheveningen. Ze voeren actie tegen het bloedig neerslaan van demonstraties in Iran door het ayatollahregime.
44 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft twee mannen veroordeeld tot elk zes jaar cel voor een aanslag op een Rotterdamse advocaat in december 2024. Toen ontplofte een explosief onder de auto van de strafpleiter, die stond te wachten voor het stoplicht bij de Maastunnel in Rotterdam. De man bleef ongedeerd; zijn auto raakte wel beschadigd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Kieskompas helpt in 49 gemeenten stemgerechtigden een partijkeuze te maken tijdens de gemeenteraadsverkiezingen in maart. De stellingen zijn lokaal afgestemd en vanaf 17 februari te beantwoorden. In Pijnacker-Nootdorp is de stemhulp maandag al te gebruiken, tegelijk met een lokaal lijsttrekkersdebat.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Ik zit hier als misdadiger, maar ik heb geen enkele schuld. Ik heb geen strafbare feiten begaan. Ik heb fouten gemaakt, maar ik voel me niet schuldig, moreel noch juridisch. Ik heb niets gedaan." Met deze woorden sloot Abderrahim El M., verdacht van het lekken van staatsgeheime stukken aan de Marokkaanse geheime dienst, vrijdag zijn strafproces bij de rechtbank in Rotterdam af. Woensdag eiste het Openbaar Ministerie twaalf jaar cel tegen hem.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie van Corné H., die is veroordeeld voor een gijzeling in Ede in 2024 en onlangs medewerkers in de gevangenis in Vught gijzelde, is niet ernstiger of schrijnender dan die van andere mensen die wachten op een plek in een tbs-kliniek. Dit zegt de Staat vrijdag in het kort geding dat door de advocaten van H. is aangespannen. Daarmee zou H. geen voorrang moeten krijgen en dus niet direct geplaatst moeten worden, volgens de Staat.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Zo'n honderd mensen die werk hebben gedaan voor het Studentensportcentrum van de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) hebben daar te weinig salaris voor gekregen. De universiteit trekt ongeveer 750.000 euro uit om het achterstallige loon over ongeveer zes jaar alsnog uit te betalen, met rente.
4 uur geleden