Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boerenactiegroepen: regering kan acties stoppen

Boerenactiegroepen: regering kan acties stoppen

DEN HAAG (ANP) - Boerenactiegroepen Farmers Defence Force (FDF) en Agractie zeggen dat de regering de nieuwe boerenacties op en rond snelwegen kan stoppen door de stikstofplannen aan te passen. "Wij vinden de acties ook niet leuk, daarom moet de regering nu gaan bewegen", zo reageert Erik Luiten van Agractie.

FDF-voorzitter Mark van den Oever vindt ook dat het tijd wordt dat de regering actie onderneemt. "Want je merkt dat de boeren het niet meer pikken, en dat de acties verder escaleren. De regering moet per direct de acties beëindigen door de stikstofbrief van tafel te halen."

Op meerdere snelwegen in het land werden afgelopen nacht hooibalen, mesthopen en autobanden gedumpt. Tussen de rommel zit op sommige plekken ook asbest. Op de A7 tussen Groningen en Drachten gebeurde afgelopen nacht door afvaldumping een ongeluk met meerdere voertuigen. Daarbij raakte niemand gewond. "Ongelukken zijn natuurlijk nooit te rechtvaardigen", reageert Van den Oever. "Maar zolang het een beetje blikschade is, vind ik het allemaal niet zo erg."

Frustratie

Overigens zeggen FDF en Agractie niet zelf bij de actie betrokken te zijn geweest. "We begrijpen de frustratie bij veel boeren en dat ze daar uiting aan geven. Maar wij roepen alleen op om te demonstreren binnen de grenzen van de wet", aldus Luiten van Agractie.

Algemeen voorzitter van land- en tuinbouworganisatie LTO Noord, Dirk Bruins, keurt de nieuwe acties op de snelwegen af. "Ook ik ben enorm boos en teleurgesteld in hoe dit kabinet beleid rondom stikstof aanpakt", meldt hij op Twitter. "We spreken de politiek aan en vragen met acties aandacht. Maar wat vandaag is gebeurd kan niet. Diegenen die vandaag rotzooi op de snelweg hebben gedumpt: neem je verantwoordelijkheid!"

De afgelopen tijd zijn er vaker acties tegen het stikstofbeleid van het kabinet. Dat heeft bepaald dat de stikstofuitstoot rond natuurgebieden drastisch omlaag moet. Hoe dat moet gebeuren, moeten de provincies nog gaan uitwerken.

Meer uit Binnenland

De mobiele eenheid ondersteunt onderzoek politie in Overasselt

OVERASSELT (ANP) - De politie krijgt ondersteuning van de mobiele eenheid (ME) in het onderzoek dat zij doet na het geweld in Overasselt dinsdag. In het buitengebied van het Gelderse dorp zijn agenten nog altijd bezig met onderzoek en zoekacties. Ook in het dorp zelf is nog veel politie aanwezig, ziet een ANP-verslaggever.

2 uur geleden
Korpschef: snel handelen redde leven neergeschoten agent

HILVERSUM (ANP) - Een van de twee neergeschoten agenten in het Gelderse Overasselt raakte levensbedreigend gewond. Door snel handelen van andere agenten met onder meer het aanleggen van een drukverband is voorkomen dat diegene is overleden. Dat heeft korpschef Janny Knol gezegd in het programma Eva.

2 uur geleden
Nieuw geval van westnijlvirus in regio Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nieuw geval van het westnijlvirus in de regio Amsterdam. Dat bevestigt de GGD Amsterdam na berichtgeving van AT5.

2 uur geleden
Politiechef: er werd direct geschoten op agenten in Overasselt

MALDEN (ANP) - De eerste agenten die afkwamen op de verdachte situatie bij een woning in Overasselt zijn direct beschoten. Dat zei Jolanda Aalbers, plaatsvervangend politiechef van eenheid Oost-Nederland, tijdens een persconferentie. Twee agenten raakten gewond. Ze verblijven nog in het ziekenhuis, maar zijn buiten levensgevaar.

4 uur geleden
Douane ziet na nieuwe heffing fors minder pakjes uit China komen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal losse pakketjes dat vanuit China Nederland binnenkomt, is met bijna de helft afgenomen sinds op 1 juli een extra invoerheffing werd ingevoerd. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de Douane die staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) tijdens een Kamerdebat heeft bekendgemaakt.

4 uur geleden
Burgemeester overweegt sluiting woning Overasselt

MALDEN (ANP) - Burgemeester Joerie Minses van de gemeente Heumen, waar Overasselt onder valt, overweegt de woning die doelwit was te sluiten. Het huis aan de Ewijkseweg werd in de nacht van maandag op dinsdag belaagd door een groep gewapende mensen. "Ik heb hier nog geen beslissing over genomen", zei de burgemeester tijdens een persconferentie. "Maar dit kan zo niet langer. Ik heb alleen nog geen sluitende oplossing."

4 uur geleden
Verdachten Overasselt komen uit binnen- en buitenland

MALDEN (ANP) - Onder de 34 mensen die zijn aangehouden in verband met de schietpartij in Overasselt zijn Fransen, Belgen, Algerijnen en Nederlanders. Dat zei Monique Vinkesteijn, plaatsvervangend hoofdofficier van het parket Oost-Nederland van het Openbaar Ministerie tijdens een persconferentie. Zij worden verdacht van betrokkenheid bij moord en doodslag, poging tot moord en doodslag en het voorbereiden van een ontvoering. Ze verwacht nog meer aanhoudingen.

5 uur geleden