Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeren willen delen in omzet van supermarkten

Boeren willen delen in omzet van supermarkten

LEIDSCHENDAM (ANP) - Supermarkten zouden 3 procent van hun omzet moeten delen met boeren, stelt de actiegroep Farmers Defence Force (FDF). Die presenteerde dinsdag een keurmerk, FarmerFriendly, waar supermarkten zich bij kunnen aansluiten. De onthulling van het keurmerk gebeurde tijdens een demonstratie bij het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel, de koepel van supermarkten.

"Er wordt veel verdiend aan eten. Het is tijd voor een eerlijker verdeling. Het is tijd voor een beter verdienmodel. En dat begint vandaag", aldus Sieta van Keimpema van de actievoerders. FDF-vicevoorzitter Jos Ubels vergelijkt het boerenkeurmerk met het Max Havelaar-keurmerk. "Maar ik kan niet verkroppen dat we dat wel doen voor boeren in het buitenland maar niet voor Nederlandse boeren."

De boeren willen voor 10 december horen of het CBL zich aansluit bij het keurmerk, zodat het in 2021 ingevoerd kan worden.

Meer uit Binnenland

Mijd snelwegen met tractoren, roept organisatie boerenprotest op

DEN BOSCH (ANP) - De organisatoren van het boerenprotest in Den Bosch roepen boeren op bij de terugreis niet de snelwegen op te gaan met hun tractoren. FDF-leider Mark van den Oever verzocht de honderden aanwezige actievoerders vanaf een podium om binnenwegen te pakken, vanwege het "tragische ongeval" op de A59 eerder op de dag. "Zodat er niet nog een ongeluk gebeurt."

43 minuten geleden
Enkele trekkers rijden door blokkade bij provinciehuis Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - Bij het provinciehuis in Den Bosch zijn enkele boeren met trekkers door een wegblokkade gereden. Door één tractor werd een betonnen blok aan de kant geschoven en daarop reden ongeveer tien trekkers langs de blokkade, zag een ANP-fotograaf. Een verkeersregelaar probeerde de trekkers nog tegen te houden, maar tevergeefs.

44 minuten geleden
Acteur Hans Beijer (78), bekend als boef B100, overleden

DEN HAAG (ANP) - Acteur Hans Beijer is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat staat in een overlijdensadvertentie die vrijdag is gepubliceerd in de Volkskrant. Beijer was bij het grote publiek vooral bekend als boef B100 uit de kinderseries van Bassie en Adriaan.

47 minuten geleden
Handhavingsactie tegen overtreders Merwedebrug begint maandag

GORINCHEM (ANP) - Rijkswaterstaat en de politie houden van maandag tot en met vrijdag een "handhavingsactie" op de Merwedebrug. Daar mogen sinds 18 juli geen zware voertuigen meer overheen rijden, omdat de brug verzwakt is. Lang niet alle vrachtwagens houden zich aan dat verbod. De actie is erop gericht om overtreders te beboeten.

57 minuten geleden
Ingetogen programma bij boerenprotest om dodelijk ongeval op A59

DEN BOSCH (ANP) - Organisatoren van het boerenprotest in Den Bosch vinden het "verschrikkelijk" dat er twee mensen zijn verongelukt bij een file op de A59. Het podiumprogramma met sprekers buiten het provinciehuis gaat door, maar in ingetogen vorm. Er wordt tussendoor geen muziek meer gedraaid en aanwezigen wordt gevraagd respect te betuigen, zegt ZLTO namens de partijen.

1 uur geleden
Minuut stilte bij Brabants debat om dodelijk ongeval A59

DEN BOSCH (ANP) - In de vergadering van de Brabantse provinciale politiek is een minuut stilte gehouden voor de twee mensen die om het leven zijn gekomen door een ongeval op de A59. Commissaris van de Koning Ida Adema noemde het "een afschuwelijke tragedie".

1 uur geleden
Luid applaus bij boerenprotest voor Brabantse pluimveehouders

DEN BOSCH (ANP) - Bij het boerenprotest in Den Bosch hebben de vijf Brabantse pluimveehouders die mogelijk hun vergunning kwijtraken, luid applaus gekregen. Bij het spoeddebat binnen in het provinciehuis namen de ondernemers het woord en riepen ze de provincie onder meer op met hen in gesprek te blijven en hun bedrijf intact te laten. Dat werd buiten door de actievoerders gevolgd op een videoscherm.

2 uur geleden