Boeren voeren woensdag actie bij gouvernement in Maastricht
MAASTRICHT (ANP) - Boeren voeren woensdagmiddag actie bij het gouvernement in Maastricht, laten de Limburgse Land- en Tuinbouwbond (LLTB) en het Limburgs Agrarisch Jongeren Kontakt (LAJK) weten. Ze bieden landbouwgedeputeerde Jasper Kuntzelaers (PvdA) een pamflet aan. De organisaties willen "een krachtig signaal" afgeven.
"Daarom vragen we alle leden woensdag bij de overhandiging in Maastricht aanwezig te zijn, met of zonder trekker", zegt voorzitter van de LLTB Thijs Rompelberg. Hoe veel van de ongeveer 2000 LLTB-leden en leden van de LAJK op de actie afkomen kan een woordvoerder van de organisatie nog niet zeggen.
De Limburgse boeren en tuinders "voelen zich machteloos en gemangeld tussen krachten waar ze geen vat op hebben", aldus Rompelberg. Ze maken zich zorgen over hun eigen toekomst, maar ook over de voedselzekerheid. Overheidsbeleid "leidt tot enorme kostenstijgingen voor de burger, verkwanseling van onze agrarische kennis en kunde en uiteindelijk tot een kaalslag op het platteland".
Petities
Vorige week boden boeren ook al petities aan bij meerdere provinciehuizen. Afgelopen dagen liepen boerenacties uit de hand. Actievoerders blokkeerden verschillende snelwegen met trekkers, waarbij afval en mogelijk asbest in brand werd gestoken. Op de acties kwam vanuit verschillende hoeken kritiek en er zijn inmiddels meerdere mensen aangehouden.
De Limburgse boeren benadrukken dat ze woensdag niet komen voor een protest. De band met het provinciehuis is volgens de organisaties goed. Een woordvoerster van de provincie bevestigt de komst van de boeren. "Ze worden verwelkomd met koffie en thee."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet maakt de komende jaren 22,9 miljoen euro vrij om de veiligheid van lhbti-jongeren in het onderwijs te verbeteren. Het geld komt in 2027, 2028 en 2029 beschikbaar, staat in de voorjaarsnota.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten ziet er weinig in om investeringen die het kabinet wil doen uit te stellen gezien de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten. Het lukt ministeries juist beter dan voorheen om geld uitgegeven te krijgen aan zaken als veiligheid en innovatie, aldus de premier.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
2 uur geleden