Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeren voeren woensdag actie bij gouvernement in Maastricht

Boeren voeren woensdag actie bij gouvernement in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - Boeren voeren woensdagmiddag actie bij het gouvernement in Maastricht, laten de Limburgse Land- en Tuinbouwbond (LLTB) en het Limburgs Agrarisch Jongeren Kontakt (LAJK) weten. Ze bieden landbouwgedeputeerde Jasper Kuntzelaers (PvdA) een pamflet aan. De organisaties willen "een krachtig signaal" afgeven.

"Daarom vragen we alle leden woensdag bij de overhandiging in Maastricht aanwezig te zijn, met of zonder trekker", zegt voorzitter van de LLTB Thijs Rompelberg. Hoe veel van de ongeveer 2000 LLTB-leden en leden van de LAJK op de actie afkomen kan een woordvoerder van de organisatie nog niet zeggen.

De Limburgse boeren en tuinders "voelen zich machteloos en gemangeld tussen krachten waar ze geen vat op hebben", aldus Rompelberg. Ze maken zich zorgen over hun eigen toekomst, maar ook over de voedselzekerheid. Overheidsbeleid "leidt tot enorme kostenstijgingen voor de burger, verkwanseling van onze agrarische kennis en kunde en uiteindelijk tot een kaalslag op het platteland".

Petities

Vorige week boden boeren ook al petities aan bij meerdere provinciehuizen. Afgelopen dagen liepen boerenacties uit de hand. Actievoerders blokkeerden verschillende snelwegen met trekkers, waarbij afval en mogelijk asbest in brand werd gestoken. Op de acties kwam vanuit verschillende hoeken kritiek en er zijn inmiddels meerdere mensen aangehouden.

De Limburgse boeren benadrukken dat ze woensdag niet komen voor een protest. De band met het provinciehuis is volgens de organisaties goed. Een woordvoerster van de provincie bevestigt de komst van de boeren. "Ze worden verwelkomd met koffie en thee."

Meer uit Binnenland

Opvarenden Hondius in Nederland zes weken in thuisquarantaine

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius gaan nadat zij gerepatrieerd zijn zes weken in thuisquarantaine. Dat meldt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Onder de circa 150 bemanningsleden en passagiers van het schip, dat nu op weg is naar de Canarische Eilanden, zijn op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus. Dat virus heeft al aan drie opvarenden het leven gekost.

4 uur geleden
LAKS ontvangt 26.000 klachten op eerste dag eindexamens

UTRECHT (ANP) - Bij het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) zijn ongeveer 26.000 klachten binnengekomen over de centraal schriftelijke eindexamens die vrijdag zijn begonnen. Dat is meer dan de 21.000 die het LAKS vorig jaar ontving op de eerste examendag. In 2024 waren het nog 35.000 klachten.

5 uur geleden
Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland een wolf gezien

DEN HAAG (ANP) - Als laatste provincie is ook in Zuid-Holland voor het eerst een wolf gezien. Drie weken geleden zag iemand het dier lopen in Barendrecht, een gemeente ten zuiden van Rotterdam. Op basis van filmbeelden daarvan bevestigen experts van de Zoogdiervereniging dat het gaat om een wolf.

8 uur geleden
Peter Gillis in hoger beroep tegen vonnis in belastingfraudezaak

DEN BOSCH (ANP) - Peter Gillis gaat in hoger beroep tegen de gevangenisstraf en de boete die hij donderdag kreeg opgelegd wegens belastingontduiking. Dat laat zijn advocaat vrijdag aan het ANP weten. De rechtbank in Den Bosch veroordeelde de realityster, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, tot een celstraf van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten de ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen.

10 uur geleden
Nederlands vliegtuig naar Tenerife om passagiers op te halen

DEN HAAG (ANP) - Er gaat een Nederlands vliegtuig naar Tenerife om de Nederlandse passagiers van cruiseschip m/v Hondius op te halen. Dat heeft buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van de ministerraad gemeld. Het is nog niet bekend wanneer en waar deze mensen dan terugkeren in Nederland. De Nederlanders aan boord zijn hierover geïnformeerd.

11 uur geleden
Moeder verdacht van doodsteken dochter blijft 90 dagen vastzitten

MAASTRICHT (ANP) - De moeder die verdacht wordt van het doodsteken van haar 14-jarige dochter in haar ouderlijk huis in Blerick blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat meldt een woordvoerder van de rechtbank Limburg.

12 uur geleden
Regioleider: Hondius na vertrek passagiers meteen naar Nederland

SANTA CRUZ (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius moet "als de laatste passagier van boord is" meteen doorvaren naar Nederland. Dat zei de regionale leider van de Canarische Eilanden, Fernando Clavijo, volgens Spaanse media. Volgens de topbestuurder is het niet zinvol om de Hondius nog dagen voor anker te laten liggen bij de eilandengroep.

12 uur geleden