Boeren voeren woensdag actie bij gouvernement in Maastricht
MAASTRICHT (ANP) - Boeren voeren woensdagmiddag actie bij het gouvernement in Maastricht, laten de Limburgse Land- en Tuinbouwbond (LLTB) en het Limburgs Agrarisch Jongeren Kontakt (LAJK) weten. Ze bieden landbouwgedeputeerde Jasper Kuntzelaers (PvdA) een pamflet aan. De organisaties willen "een krachtig signaal" afgeven.
"Daarom vragen we alle leden woensdag bij de overhandiging in Maastricht aanwezig te zijn, met of zonder trekker", zegt voorzitter van de LLTB Thijs Rompelberg. Hoe veel van de ongeveer 2000 LLTB-leden en leden van de LAJK op de actie afkomen kan een woordvoerder van de organisatie nog niet zeggen.
De Limburgse boeren en tuinders "voelen zich machteloos en gemangeld tussen krachten waar ze geen vat op hebben", aldus Rompelberg. Ze maken zich zorgen over hun eigen toekomst, maar ook over de voedselzekerheid. Overheidsbeleid "leidt tot enorme kostenstijgingen voor de burger, verkwanseling van onze agrarische kennis en kunde en uiteindelijk tot een kaalslag op het platteland".
Petities
Vorige week boden boeren ook al petities aan bij meerdere provinciehuizen. Afgelopen dagen liepen boerenacties uit de hand. Actievoerders blokkeerden verschillende snelwegen met trekkers, waarbij afval en mogelijk asbest in brand werd gestoken. Op de acties kwam vanuit verschillende hoeken kritiek en er zijn inmiddels meerdere mensen aangehouden.
De Limburgse boeren benadrukken dat ze woensdag niet komen voor een protest. De band met het provinciehuis is volgens de organisaties goed. Een woordvoerster van de provincie bevestigt de komst van de boeren. "Ze worden verwelkomd met koffie en thee."
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Bohemian Rhapsody van Queen heeft ook dit jaar de meeste stemmen gekregen voor de NPO Radio 2 Top 2000. De klassieker, die dit jaar precies vijftig jaar bestaat, staat voor de 22e keer bovenaan, is maandag bekendgemaakt in het Top 2000 Café in Beeld & Geluid in Hilversum. Piano Man van Billy Joel is in de 27e editie van de populaire eindejaarslijst de nummer 2 en plek 3 wordt bezet door Hotel California van Eagles.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma raadt D66, VVD en CDA aan een akkoord voor te bereiden dat de basis moet worden van een "stabiel kabinet". Dat schrijft hij in zijn eindverslag, dat hij maandag heeft gepresenteerd.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisie CV en Coöperatie Eerste Divisie hebben een oproep gedaan aan de overheid, politie en het Openbaar Ministerie om daders bij ernstige ongeregeldheden strafrechtelijk te vervolgen. De clubs uit het betaald voetbal zijn het er "unaniem" over eens dat er strenger gestraft moet worden. "De huidige sancties zijn niet afschrikwekkend genoeg."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Informateur Sybrand Buma komt maandag aan het eind van de middag al met zijn eindverslag, meldt het Bureau Kabinetsformatie. Hij had tot dinsdag de tijd om het stuk in te leveren. Woensdag debatteert de Tweede Kamer over het verslag.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD schuift in een volgende fase van de kabinetsformatie aan bij D66 en CDA om inhoudelijk te gaan onderhandelen. Dat zegt partijleider Dilan Yeşilgöz nadat ze samen met de fractievoorzitters van die twee partijen en informateur Sybrand Buma heeft gesproken.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA pleit in een concept voor nieuwe partijbeginselen tegen "antidemocratische krachten". De partij plaatst zichzelf net als eerder tegenover "extreemrechtse" politieke stromingen, die de samenleving "hun duistere ideologie van eigen-volk-eerst" zouden willen opleggen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Filmregisseur Frans Weisz is op 87-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt producent Matthijs van Heijningen, die zijn laatste film produceerde en goed bevriend met hem was, aan het ANP na berichtgeving hierover van NRC. Weisz leed aan de ziekte van Alzheimer.
8 uur geleden