Boeren verzamelen zich vrijdagavond bij provinciehuis Utrecht
UTRECHT (ANP) - Een groep boeren heeft aangekondigd vrijdagavond naar het provinciehuis in Utrecht te gaan. Een provinciewoordvoerster laat weten dat de boeren welkom zijn. Ze worden omstreeks 20.30 uur verwacht.
Een woordvoerder van LTO-Noord laat weten dat de Utrechtse voorzitter op de hoogte is van de 'trekkeractie" bij het provinciehuis. Maar LTO Noord is niet betrokken bij de organisatie ervan en kan daarom geen informatie geven over het aantal mensen dat het provinciehuis gaat bezoeken en het doel van het bezoek, aldus de woordvoerder.
Eerder vrijdag bezochten boeren met trekkers de provinciehuizen van Noord-Brabant en Drenthe. Op het provinciehuis in Den Bosch uitten de Brabantse boeren hun zorgen over de stapeling van regels waar ze mee te maken hebben. Corné de Rooij, voorzitter van ZLTO Hart van Brabant vroeg de provincie nog eens goed te kijken naar de Brabantse regels die bovenop de landelijke en Brusselse voorschriften komen.
Meer uit Binnenland
KERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
51 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
10 uur geledenTIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.
13 uur geleden