Boeren verzamelen zich vrijdagavond bij provinciehuis Utrecht
UTRECHT (ANP) - Een groep boeren heeft aangekondigd vrijdagavond naar het provinciehuis in Utrecht te gaan. Een provinciewoordvoerster laat weten dat de boeren welkom zijn. Ze worden omstreeks 20.30 uur verwacht.
Een woordvoerder van LTO-Noord laat weten dat de Utrechtse voorzitter op de hoogte is van de 'trekkeractie" bij het provinciehuis. Maar LTO Noord is niet betrokken bij de organisatie ervan en kan daarom geen informatie geven over het aantal mensen dat het provinciehuis gaat bezoeken en het doel van het bezoek, aldus de woordvoerder.
Eerder vrijdag bezochten boeren met trekkers de provinciehuizen van Noord-Brabant en Drenthe. Op het provinciehuis in Den Bosch uitten de Brabantse boeren hun zorgen over de stapeling van regels waar ze mee te maken hebben. Corné de Rooij, voorzitter van ZLTO Hart van Brabant vroeg de provincie nog eens goed te kijken naar de Brabantse regels die bovenop de landelijke en Brusselse voorschriften komen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen kwamen donderdagmiddag bijeen voor een lawaaiprotest bij het Maagdenhuis, het bestuurlijk centrum van de Universiteit van Amsterdam (UvA). Ze protesteerden tegen banden van de UvA met Israëlische universiteiten en bedrijven en tegen de Dies Natalis, die even verderop werd gevierd. De UvA viert haar 393e verjaardag. Volgens de betogers zou er geen feest moeten zijn "in tijden van genocide", meldde de organisatie op Instagram.
7 uur geledenWESTBROEK (ANP) - De ongeveer veertig koeien die donderdag door een rooster van een stal waren gezakt bij een boerderij in het dorp Westbroek (Utrecht) zijn allemaal ongedeerd in veiligheid gebracht, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio. Hoe het rooster naar beneden heeft kunnen komen, is niet duidelijk.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Studenten en medewerkers van de Radboud Universiteit in Nijmegen moeten voortaan een extra code invoeren om in te loggen op een beveiligde verbinding van de instelling. Wie dat niet doet, kan geen gebruik meer maken van EduVPN. De beveiliging van de dienst is donderdag aangescherpt "vanwege de recente cyberaanvallen op onderwijsinstellingen".
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De inzamelingsactie voor de 8-jarige jongen die als enige uit zijn gezin de explosies aan de Haagse Tarwekamp overleefde, heeft ruim 100.000 euro opgebracht. Het bedrag van de crowdfunding, die al een tijdje is gestopt, is inmiddels rechtstreeks overgemaakt aan de nabestaanden van het Chinese gezin. Dat laat initiatiefnemer Asian Heritage NL weten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd mensen hebben donderdag voor de 55e keer een stil Gaza-protest gehouden buiten het ministerie van Buitenlandse Zaken, ondanks een mogelijk bestand tussen Israël en Hamas. De demonstratie van rijksambtenaren en anderen is gericht tegen de Nederlandse opstelling in de Gaza-oorlog.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De persoon die donderdagmiddag in Den Haag ongeoorloofd een gebouw binnenliep waarin twee ministeries zijn gevestigd, deed dat door met een medewerker mee naar binnen te glippen. De politie meldt dat het gaat om een man die kort daarvoor vroegtijdig was weggelopen bij een zitting in de Haagse rechtbank, in het nabijgelegen Paleis van Justitie.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Mediadirecteur Willemijn Francissen vertrekt per 1 februari aanstaande, eerder dan gepland, bij de NTR. Dat heeft de omroep donderdag bekendgemaakt. Zij was al enige tijd tijdelijk teruggetreden om ruimte te maken voor een lopend extern onderzoek naar de werkcultuur bij de NTR.
11 uur geleden