Boeren verdienen steeds vaker bij, bijvoorbeeld met windmolens
DEN HAAG (ANP) - Boeren doen steeds vaker meer dan alleen gewassen verbouwen of veehouden. Ze doen bijvoorbeeld aan landschapsbeheer of verkopen hun eigen producten aan huis, zoals kaas van de boer. De laatste jaren zijn met name veel agrarische bedrijven duurzame energie gaan produceren. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Ongeveer vier op de tien agrarische bedrijven hebben dit jaar inkomsten uit iets anders dan boeren. Dat komt neer op 22.000 bedrijven, 60 procent meer dan vier jaar geleden.
Sinds 2016 houden ruim drie keer meer boerenbedrijven zich bezig met de productie van duurzame energie, bijvoorbeeld met windmolens op hun land. Natuur- en landschapsbeheer is de populairste activiteit naast het boeren. Het komt ook regelmatig voor dat agrarische bedrijven hun producten zelf verkopen, bijvoorbeeld in een eigen winkel of aan lokale horeca. "Dat zijn echte ondernemers die hun producten niet alleen maken, maar ook vermarkten", zegt een woordvoerder van het CBS hierover.
Uit de cijfers blijkt ook dat dit soort activiteiten voor steeds meer boeren niet slechts een bijverdienste zijn. Een vijfde van de agrarische bedrijven die iets doen naast gewassen verbouwen en veehouden, haalt hier meer dan de helft van de omzet uit. Zowel kleine als grote boerenbedrijven houden zich met zulke activiteiten bezig.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
34 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
43 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
5 uur geleden