Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeren verdienen steeds vaker bij, bijvoorbeeld met windmolens

Boeren verdienen steeds vaker bij, bijvoorbeeld met windmolens

DEN HAAG (ANP) - Boeren doen steeds vaker meer dan alleen gewassen verbouwen of veehouden. Ze doen bijvoorbeeld aan landschapsbeheer of verkopen hun eigen producten aan huis, zoals kaas van de boer. De laatste jaren zijn met name veel agrarische bedrijven duurzame energie gaan produceren. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Ongeveer vier op de tien agrarische bedrijven hebben dit jaar inkomsten uit iets anders dan boeren. Dat komt neer op 22.000 bedrijven, 60 procent meer dan vier jaar geleden.

Sinds 2016 houden ruim drie keer meer boerenbedrijven zich bezig met de productie van duurzame energie, bijvoorbeeld met windmolens op hun land. Natuur- en landschapsbeheer is de populairste activiteit naast het boeren. Het komt ook regelmatig voor dat agrarische bedrijven hun producten zelf verkopen, bijvoorbeeld in een eigen winkel of aan lokale horeca. "Dat zijn echte ondernemers die hun producten niet alleen maken, maar ook vermarkten", zegt een woordvoerder van het CBS hierover.

Uit de cijfers blijkt ook dat dit soort activiteiten voor steeds meer boeren niet slechts een bijverdienste zijn. Een vijfde van de agrarische bedrijven die iets doen naast gewassen verbouwen en veehouden, haalt hier meer dan de helft van de omzet uit. Zowel kleine als grote boerenbedrijven houden zich met zulke activiteiten bezig.

Meer uit Financieel

Europees Parlement stemt in met strengere douaneregels

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met de hervorming van de douane-unie. "Met de nieuwe wetgeving krijgen de EU en de nationale douaneautoriteiten eindelijk de instrumenten om onze interne markt, bedrijven en consumenten te beschermen", zegt de Nederlandse Europarlementariër Dirk Gotink (NSC). Hij is namens het parlement als rapporteur verantwoordelijk voor het dossier.

59 minuten geleden
Lufthansa sluit regiodochter om hoge kerosineprijzen en staking

FRANKFURT (ANP) - Luchtvaartconcern Lufthansa grijpt in vanwege hoge brandstofprijzen en recente stakingen. Het bedrijf stopt later deze week met de vluchten van zijn regionale dochtermaatschappij Lufthansa CityLine. De 27 vliegtuigen van het verlieslatende onderdeel worden permanent uit het vliegschema gehaald, meldt Lufthansa.

1 uur geleden
Reclame cryptopartijen bevat nog te vaak onjuiste info, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.

1 uur geleden
Reclame cryptopartijen bevat nog te vaak onjuiste info, ziet AFM

AMSTERDAM (ANP) - In reclames van cryptopartijen zit nog altijd te vaak onjuiste, onduidelijke of misleidende informatie. Dat stelt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na nieuw onderzoek. De toezichthouder maakt zich zorgen en vindt dat de sector verantwoordelijkheid moet nemen.

1 uur geleden
NVM aan overheid: pak problemen informatie funderingsrisico's aan

UTRECHT (ANP) - Huiseigenaren dreigen de dupe te worden van de problemen rond de nieuwe manier waarop ze worden geïnformeerd over de funderingsrisico's van hun woning. Als de overheid geen regie neemt om de problemen op te lossen, "dreigt een situatie waarin woonconsumenten klem komen te zitten tussen onduidelijke risico-inschattingen, beperkte onderzoekscapaciteit en onzekerheid bij financiering", stelt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).

1 uur geleden
Eigenaar Doritos en Lay's verkoopt meer snacks na prijsverlaging

PURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - PepsiCo, moederbedrijf van Doritos en Lay's, heeft weer meer snacks verkocht, blijkt uit de kwartaalcijfers van het bedrijf. Het aantal verkopen in de snackdivisie bij de Amerikaanse multinational was in de afgelopen kwartalen juist dalende. Topman Ramon Laguarta spreekt van een "opmerkelijke verbetering" in de verkoop van gemaksvoedsel als geheel.

1 uur geleden
FT: Brussel wil soepelere regels voor fusies

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil fusies binnen de EU eerder goedkeuren als ze de Europese markt verder vooruithelpen. Dat meldt de Financial Times op basis van richtlijnen voor fusies die de Europese Commissie binnenkort mogelijk gaat herzien.

2 uur geleden