Boeren rijden toeterend langs Huis ten Bosch
DEN HAAG (ANP) - Na het protest bij de binnenstad van Den Haag reden de demonstrerende boeren luid toeterend langs Huis ten Bosch, de woning van koning Willem-Alexander. Enkele boeren staken hun arm uit het raam van de trekker om de koning te begroeten. De politie beveiligde de omgeving van het paleis.
In de middenberm, tussen de trekkers en het paleis in, stond het bestuur van Farmers Defence Force. Voorzitter Mark van den Oever stak regelmatig zijn hand op naar de langsrijdende boeren om ze een persoonlijke groet over te brengen. "Het feest is natuurlijk nog niet klaar natuurlijk, maar ik wil wel even laten zien dat we trots op ze zijn", zegt Van den Oever.
De organisatoren van het protest, Farmers Defence Force, wilden de demonstratie aanvankelijk houden bij Huis ten Bosch. Daar wilden de boeren een petitie overhandigen aan de koning, maar ze kregen geen toestemming van de gemeente. Het protest werd verplaatst naar de Koekamp, niet ver van het Malieveld. Kort erna mocht een kleine delegatie naar het kantoor van het zogenoemde Kabinet van de Koning bij de Hofvijver, om daar een brandbrief aan te bieden.
Duidelijk statement
Van den Oever had "liever gehad dat het Kabinet van de Koning naar de Koekamp was gekomen" om de brief in ontvangst te nemen, maar verder is de actie volgens de voorzitter tot nu toe "fijn gelopen, en ik denk ook dat het een duidelijk statement is".
In de middag demonstreren de boeren bij het kantoor van het Centraal Bureau Levensmiddelenhandel, de koepel van supermarkten, in Leidschendam. Van den Oever hoopt dat directeur Marc Jansen daar naar buiten komt, zodat hij het nieuwe keurmerk 'FarmerFriendly' kan overhandigen. Met dat keurmerk wil Farmers Defence Force "een eerlijker verdeling van de marges binnen de keten" afspreken.
Meer uit Binnenland
'T HARDE (ANP) - Om de grote natuurbrand bij 't Harde te helpen blussen, zijn inmiddels vijf helikopters van de luchtmacht ingezet. Het Defensie Helikopter Commando (DHC) meldt via X dat een vierde Chinook en een Cougar naar het gebied op de Veluwe zijn gestuurd. Dat zijn twee verschillende types transporthelikopters.
43 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand die woedt op het militair oefenterrein Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is nog niet onder controle. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio ter plaatse. De brandweer is druk met het blussen van de brand en de woordvoerster denkt dat dit "nog zeker de hele nacht" gaat duren.
45 minuten geleden'T HARDE (ANP) - Een deel van de A28 is afgesloten door de hevige natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde. Tussen Harderwijk en Wezep is de snelweg in beide richtingen afgesloten, meldt de ANWB. Ook de N309 en de N795 richting Epe zijn dicht vanwege de brand die woensdagmiddag op het oefenterrein uitbrak.
1 uur geledenDEN HAM (ANP) - In een bos bij het Overijsselse Den Ham woedde woensdag een natuurbrand. Deze was rond 17.45 uur onder controle, meldt Brandweer Twente.
1 uur geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde ontstond tijdens een militaire oefening op het schietterrein, zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee woensdag. Maar of de brand ook veroorzaakt is door de oefening is nog niet bekend. Daar doet de marechaussee onderzoek naar.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Ten zuidwesten van Tilburg heeft woensdag een natuurbrand gewoed. Dat gebeurde in een bosgebied aan de noordkant van de A58, bij het De Siptenpad.
3 uur geleden'T HARDE (ANP) - De grote brand op het militair oefenterrein bij 't Harde is "uitzonderlijk groot" voor Nederlandse begrippen. Dat zegt de Landelijk Coördinator Natuurbrandbeheersing Edwin Kok, van het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV). Volgens hem kan het blussen, gezien de weersomstandigheden, nog dagen duren.
3 uur geleden