Boeren protesteren opnieuw in Den Bosch
DEN BOSCH (ANP) - Boeren in Brabant gaan vrijdag opnieuw naar het provinciehuis in Den Bosch. Ze protesteren tegen de in hun ogen onrealistische stikstofmaatregelen van het provinciebestuur. Dat heeft Mark de Jong, woordvoerder van ZLTO, bevestigd naar aanleiding van berichtgeving van het Brabants Dagblad.
Volgens de zegsman zijn de Brabantse regels veel strenger dan het landelijke beleid. "Dat zet Brabantse boeren meteen op achterstand. Het beleid wordt gemaakt van achter het bureau, er wordt onvoldoende gesproken met de boeren zelf over wat wel en niet kan", aldus de Jong. Hij geeft wel aan dat de provincie "een stap in de goede richting" zet en dat ze graag met elkaar in gesprek komen over een realistisch stikstofbeleid.
De boeren verzamelen vrijdag om 10 uur voor het provinciehuis. Naar verwachting komen er 400 tot 500 boeren, met of zonder tractor.
Meer uit Binnenland
LISSERBROEK (ANP) - De politie heeft na bijna 24 jaar een man aangehouden in een verkrachtingszaak. Hij wordt ervan verdacht in 2002 een toen 16-jarig meisje te hebben verkracht in Lisserbroek. De verdachte is een 64-jarige man uit de gemeente Haarlemmermeer, meldt de politie.
14 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag excuses aangeboden voor de lange duur van het onderzoek naar de dodelijke aanrijding van Tamar (14) uit Marken op 25 juli 2020. "Het tijdverloop is niet goed te praten en heeft te lang geduurd", zei de officier van justitie bij aanvang van de drukbezochte strafzaak in de rechtbank op Schiphol. De excuses waren gericht aan verdachte Jamal T. (33) en de nabestaanden.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het percentage baby's en kleuters dat is gevaccineerd is licht gedaald ten opzichte van vorig jaar. Dat staat in een rapport van het RIVM (Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu) over de vaccinatiegraad, waarin het percentage kinderen dat is gevaccineerd jaarlijks wordt onderzocht.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de Haagse Schilderswijk is de ergste onrust voorbij na de winst van Marokko op Nederland op het WK. Momenteel speelt het zich vooral nog af in de zijstraten van de Vaillantlaan.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de buurt van de Kruiskade in het centrum van Rotterdam zijn vier mensen opgepakt bij ongeregeldheden. Op straat werd feestgevierd na de winst van Marokko op Nederland, maar de sfeer sloeg na enige tijd om.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Haagse Schilderswijk heeft de ME dinsdagochtend ingegrepen. Het waterkanon is ingezet om een groep supporters van de Vaillantlaan te krijgen, een doorgaande weg, ziet een ANP-verslaggever. Ze blokkeerden daar de weg.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In 2025 kwamen bijna 309.000 immigranten naar Nederland, 8000 minder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De daling kwam vooral door een afname van het aantal asiel- en kennismigranten van buiten de Europese Unie.
3 uur geleden