Boeren melden bedreigingen vanwege protestacties
LEEUWARDEN (ANP) - Boerenactieclubs Agractie en Belangen Agrarysk Fryslân zeggen ernstige bedreigingen en een ultimatum te hebben gekregen. Daarin wordt iedere boerderij in het land omschreven als doelwit van sabotage en brandstichting als de boeren doorgaan met hun protestacties. De bedreigingen staan in een brief die de boerenclubs voor de jaarwisseling hebben ontvangen.
De brief is ondertekend met vier afkortingen, die extremistische netwerken zouden vertegenwoordigen. De boerenclubs roepen agrarische bedrijven op waakzaam te zijn en extra veiligheidsmaatregelen te treffen. "We laten ons niet intimideren en gaan door met het verdedigen van onze belangen, waar nodig met (legale) acties."
In de dreigbrief wordt de boerenactie omschreven als "puur terroristisch, waartegen een zwakke overheid nauwelijks optreedt". "Wij gaan jullie arrogantie, ontkenning, onwil en terreur niet met lede ogen aanzien".
Belangen Agrarysk Fryslân heeft aangifte gedaan namens de Nederlandse boeren. De politie zegt onderzoek te doen maar kan verder nog geen details geven.
Meer uit Binnenland
ZANDVOORT (ANP) - Vijf F-35-vliegtuigen en een Chinook zijn zondagmiddag over het circuit van Zandvoort gevlogen voorafgaand aan de Formule 1-race die daar plaatsvindt. Onder de Chinook hing een grote Nederlandse vlag, van dertien bij twintig meter. De helikopter cirkelde volgens een ANP-verslaggever sinds 14.15 uur boven de badplaats. De F-35's kwamen rond 14.45 uur overgevlogen.
7 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De NS vervoerde tot 13.00 uur op zondag al "een kleine 58.000 mensen" naar Zandvoort. Dat meldt de vervoerder. De grootste stroom fans is inmiddels aangekomen in de badplaats.
9 uur geledenZANDVOORT (ANP) - David Moolenburgh, de burgemeester van Zandvoort, heeft op de ochtend van de voorlopig laatste Dutch Grand Prix een dubbel gevoel. "Ik denk dat het een hele mooie dag wordt, maar wel met een verdrietig randje." Dat de koning er ook bij zal zijn zondag, noemt hij bijzonder.
13 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het is zondagochtend op station Haarlem alweer vroeg druk in de treinen richting Zandvoort, ziet een ANP-verslaggever. In de badplaats gaat de laatste dag van de voorlopig laatste Dutch Grand Prix van start. De NS hanteert net als de afgelopen dagen een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.
14 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Maarten van der Weijden stelt de overhandiging van een cheque aan het Prinses Máxima Centrum tot nader order uit. De 45-jarige zwemmer wil eerst aansterken, nadat hij zijn zwemtocht voor het goede doel vrijdag moest beëindigen wegens ziekte.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Opnieuw zijn door de regen van de afgelopen week wat droogtemaatregelen afgeschaald.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - Op zaterdagochtend hebben tussen 07.00 tot 09.00 uur al ruim 17.000 racefans de trein naar Zandvoort genomen, meldt de NS. Daar vindt dit weekend de voorlopig laatste Dutch Grand Prix plaats. De NS hanteert een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.
1 dag geleden