Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeren melden bedreigingen vanwege protestacties

Boeren melden bedreigingen vanwege protestacties

LEEUWARDEN (ANP) - Boerenactieclubs Agractie en Belangen Agrarysk Fryslân zeggen ernstige bedreigingen en een ultimatum te hebben gekregen. Daarin wordt iedere boerderij in het land omschreven als doelwit van sabotage en brandstichting als de boeren doorgaan met hun protestacties. De bedreigingen staan in een brief die de boerenclubs voor de jaarwisseling hebben ontvangen.

De brief is ondertekend met vier afkortingen, die extremistische netwerken zouden vertegenwoordigen. De boerenclubs roepen agrarische bedrijven op waakzaam te zijn en extra veiligheidsmaatregelen te treffen. "We laten ons niet intimideren en gaan door met het verdedigen van onze belangen, waar nodig met (legale) acties."

In de dreigbrief wordt de boerenactie omschreven als "puur terroristisch, waartegen een zwakke overheid nauwelijks optreedt". "Wij gaan jullie arrogantie, ontkenning, onwil en terreur niet met lede ogen aanzien".

Belangen Agrarysk Fryslân heeft aangifte gedaan namens de Nederlandse boeren. De politie zegt onderzoek te doen maar kan verder nog geen details geven.

Meer uit Binnenland

Noodverordening om brand Venray nog zeker tot donderdagochtend

VENRAY (ANP) - De noodverordening die de gemeente Venray dinsdag heeft ingesteld vanwege de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen blijft tot zeker donderdag 10.00 uur van kracht. Dat laat een woordvoerder van de Noord-Limburgse gemeente weten.

5 uur geleden
Rob Jetten bezoekt Venray na grote natuurbrand, spreekt dank uit

VENRAY (ANP) - Premier Rob Jetten heeft woensdag een bezoek gebracht aan Venray. "Bedankt aan iedereen die hier de afgelopen dagen heel hard heeft staan zwoegen en werken", zei hij.

7 uur geleden
COC krijgt prijs voor gelijkheid tijdens WorldPride

AMSTERDAM (ANP) - Belangenorganisatie COC Nederland heeft woensdag een prijs gekregen tijdens de WorldPride in Amsterdam, een internationaal evenement voor lhbtqia'ers. COC ontving een International Pride Award, als "voorvechter van gelijkheid" voor queer personen. De award wordt toegekend door VN-organisatie UNDP en lhbti-organisatie ILGA World.

8 uur geleden
Brandweer: brand in duinen Wassenaar onder controle

WASSENAAR (ANP) - De brand in de duinen bij Wassenaar is onder controle, meldt de brandweer Haaglanden. Die houdt het gebied in de gaten om opkomende hotspots te bestrijden. Dat zijn kleine brandhaardjes die door de wind oplaaien.

9 uur geleden
Hotel in duinen bij Wassenaar ontruimd om natuurbrand

WASSENAAR (ANP) - Een hotel in de duinen bij Wassenaar wordt woensdag ontruimd, omdat er in de omgeving een brand woedt. De evacuatie van Fletcher Hotel Duinoord gebeurt uit voorzorg, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. De bezoekers worden ergens anders opgevangen. Het is niet bekend om hoeveel mensen het gaat.

10 uur geleden
Natuurbrand in Limburgse Boschhuizerbergen onder controle

OOSTRUM (ANP) - De natuurbrand die sinds maandag in het Limburgse gebied Boschhuizerbergen bij Oostrum woedde, is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio woensdagmiddag. Het vuur is nog niet volledig uit. De brandweer blijft dan ook nog in het gebied, zodat eventuele oplaaiingen snel ontdekt en gestopt kunnen worden, aldus de veiligheidsregio.

11 uur geleden
Waterschappen zijn door droogtemaatregelen heen: de rek is eruit

DEN HAAG (ANP) - Enkele waterschappen in het zuiden en oosten van Nederland hebben geen maatregelen meer achter de hand om de droogte te bestrijden. Onder meer Brabantse Delta en Drents Overijsselse Delta zeggen alle mogelijke maatregelen te hebben genomen om het water op peil te houden.

13 uur geleden