Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeren en tuinders bezorgd over tekort aan arbeidskrachten

Boeren en tuinders bezorgd over tekort aan arbeidskrachten

ZOETERMEER (ANP) - Ondernemers in de land- en tuinbouw zijn bezorgd over een dreigend tekort aan seizoensarbeiders, doorgaans mensen uit Midden- en Oost-Europa. Normaal gesproken zijn er elk jaar zo'n 170.000 arbeidsmigranten werkzaam in de Nederlandse land- en tuinbouw, maar dit jaar dreigt er volgens LTO Nederland een tekort vanwege de corona-uitbraak en beperkende maatregelen vanuit overheden. Ook in de transport en logistiek kunnen zich problemen gaan voordoen.

"We maken ons grote zorgen", zegt een woordvoerder van LTO, die niet kan zeggen hoe groot het mogelijk tekort aan seizoensarbeiders is. "Door de coronacrisis is het onzeker hoeveel arbeidsmigranten naar Nederland zullen afreizen. Zeker nu bijvoorbeeld Duitsland seizoenswerk fiscaal aantrekkelijker maakt."

Bij Transport en Logistiek Nederland (TLN) leven eveneens zorgen. "Voor ons is het probleem met name het laten terugkeren van chauffeurs die naar hun familie zijn gegaan in de laatste tijd. Zij moeten na thuiskomst eerst in quarantaine en komen bij het terugreizen vaak in de problemen aan de grens vanwege de lappendeken aan formaliteiten van individuele landen." Volgens de TLN-woordvoerder gaat het daarbij om "duizenden" chauffeurs.

Frank van Gool

Niet overal wordt een tekort aan arbeidsmigranten ervaren of gevreesd. Topman Frank van Gool van OTTO Workforce, dat 12.000 uitzendkrachten waaronder veel arbeidsmigranten bemiddelt, laat weten dat zijn bedrijf nog aan alle vraag kan voldoen en verwacht dat dit komende maanden zo blijft. "We hebben het afgelopen weken wel zwaar gehad met de drukte in distributiecentra van supermarkten. Richting de paasdagen kan het weer uitdagend worden."

Wel maakt Van Gool zich zorgen om een mismatch tussen vraag en aanbod zodra de economie na de coronacrisis weer aantrekt. "Iemand met alleen horeca-ervaring, kan niet direct aan de slag in transport en logistiek."

"Ons beeld is heel diffuus per sector", vertelt een woordvoerder van evofenedex, de ondernemersvereniging voor handel en logistiek. "In de voedingsmiddelensector is extra drukte en een personeelstekort, maar in branches die helemaal stil liggen is er een overschot." Evofenedex begint volgende week aan een onderzoek naar de behoefte aan het in- en uitlenen van logistiek personeel tussen de verschillende branches. "Bijvoorbeeld orderpickers, heftruckchauffeurs en magazijnmedewerkers."

Meer uit Financieel

VS versoepelen sancties tegen Venezuela na gekrompen aanbod olie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.

6 uur geleden
Amerikaanse rechter blokkeert dagvaardingen tegen Fed en Powell

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.

7 uur geleden
Wall Street sluit lager in afwachting van voortgang Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.

8 uur geleden
Slechts 77 schepen passeren Straat van Hormuz, meldt databedrijf

LONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.

8 uur geleden
Installateur Feenstra waarschuwt voor oplichting door nepmonteurs

LELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.

10 uur geleden
AEX sluit licht hoger rond aanhoudende zorgen over Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.

11 uur geleden
China ziet 'positieve signalen' Nederland na gesprek met minister

BEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.

12 uur geleden