Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Boeren en autosector in Mexico roepen op tot dialoog met VS

Boeren en autosector in Mexico roepen op tot dialoog met VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Boeren en producenten van auto-onderdelen in Mexico hebben opgeroepen tot dialoog met de Verenigde Staten om een handelsoorlog te voorkomen. Dit gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump besloot een importheffing van 25 procent in te voeren op producten uit Mexico en Canada.

De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zei dat ze wacht op een reactie van Trump op een voorstel om te praten over migratie en drugshandel. Die zaken spelen volgens Trump een rol in zijn beslissing om de tarieven op te leggen. Sheinbaum kondigde aan maandag meer bekend te maken over wat haar regering gaat doen naar aanleiding van Trumps maatregel.

De agrarische sector en de auto-industrie zijn naar verwachting de sectoren die het hardst worden getroffen. Vertegenwoordigers van deze sectoren vrezen dat de tarieven Noord-Amerika's concurrentiepositie zullen ondermijnen. Volgens de Nationale Industrie voor Auto-onderdelen (INA) in Mexico werken er in de drie landen ongeveer elf miljoen mensen in de sector. De kosten van een gemiddelde auto kunnen volgens de INA ongeveer 3000 dollar (een kleine 2930 euro) hoger worden.

Export naar VS

De Nationale Landbouwraad (CNA) zei dat de helft van alle avocado's, tomaten, chilipepers en bessen die in de Verenigde Staten worden geconsumeerd uit Mexico komt. Het land exporteert ook rundvlees en varkensvlees naar de VS ter waarde van 1,5 miljard dollar (ruim 1,46 miljard euro). De CNA riep op tot "eenheid en dialoog".

Zowel Canada als Mexico hebben aangekondigd als vergeldingsmaatregel ook importbelasting op Amerikaanse goederen te gaan heffen.

Meer uit Financieel

Gewasprijzen op hoogste niveau sinds 2023 door Iranoorlog

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De langdurige sluiting van de Straat van Hormuz door de oorlog in het Midden-Oosten en extreem weer hebben de prijzen voor landbouwproducten naar het hoogste niveau in twee jaar gestuwd. Het risico op voedselinflatie, oftewel hogere prijzen voor basisvoedingsmiddelen, is door de hogere gewasprijzen in combinatie met hogere kosten voor kunstmest en het vooruitzicht van kleinere oogsten verder toegenomen.

7 minuten geleden
Rusland voorspelt prijsdaling olie na vertrek VAE uit OPEC

MOSKOU (ANP/RTR) - Het vertrek van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uit oliekartel OPEC leidt er waarschijnlijk toe dat olieproducerende landen hun productie opvoeren. Daardoor zouden olieprijzen op termijn moeten dalen, voorspelt de Russische minister van Financiën Anton Siluanov.

10 minuten geleden
Vattenfall profiteert van hoge elektriciteitsprijs in Scandinavië

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in het eerste kwartaal fors meer winst gemaakt. Het bedrijf profiteerde van hogere prijzen in Scandinavië, aldus topvrouw Anna Borg in de kwartaalupdate van het bedrijf.

44 minuten geleden
Spaanse inflatie loopt verder op door hogere energieprijzen

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Spanje is in april verder opgelopen tot 3,5 procent, meldt het Spaanse Nationaal Statistisch Instituut (INE). Dat is het hoogste niveau sinds juni 2024. In maart stegen de consumentenprijzen in het Zuid-Europese land volgens de Europese rekenmethode al met 3,4 procent, door de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.

46 minuten geleden
Iranoorlog drukt op boekingscijfers bij Booking.com

NORWALK (ANP/BLOOMBERG) - Reisbedrijf Booking Holdings, het moederbedrijf van Booking.com, heeft zijn verwachtingen voor dit jaar verlaagd, omdat de oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar reizen drukt. Volgens financieel directeur Ewout Steenbergen zorgde de oorlog al voor meer annuleringen en minder nieuwe boekingen in het eerste kwartaal. In het tweede kwartaal voorziet hij nog meer impact.

1 uur geleden
Adidas verdient meer aan verkoop sportkleding

HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verdiend. Het bedrijf verkocht vooral veel meer sportkleding dan een jaar eerder. Ook zag de Duitse sportkledingfabrikant meer vraag naar zijn voetbal-, hardloop- en trainingsproducten.

1 uur geleden
Brussel dringt aan op gebruik leeftijds-app voor eind dit jaar

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie dringt er bij lidstaten op aan om de EU-leeftijdsverificatieapp voor het einde van het jaar te gebruiken. Dat zei Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) woensdag.

1 uur geleden