Boeren demonstreren massaal in Brussel en andere Belgische steden
BRUSSEL (ANP) - Boeren zijn met zo'n duizend tractoren donderdagochtend naar de Belgische hoofdstad Brussel gekomen om te protesteren, meldt de politie. De boeren demonstreren tegen landbouwregels die volgens hen te streng zijn.
Demonstranten op het Brusselse Luxemburgplein hebben branden gesticht en gooien met eieren naar gebouwen van het Europees Parlement. Ook wordt er vuurwerk afgestoken en is een monument op het plein vernield.
Ook in andere steden zoals Gent wordt geprotesteerd, meldt de VRT. Verschillende wegen worden door boeren geblokkeerd.
In Brussel zijn de boeren bijeen omdat een Europese top in de hoofdstad wordt gehouden. De boeren hopen zo aandacht te trekken voor hun demonstratie. De top gaat niet over landbouwbeleid, maar over Europese steun aan Oekraïne in de oorlog met Rusland.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn in de nacht van woensdag op donderdag minstens twaalf mensen om het leven gekomen. Dat melden de lokale autoriteiten donderdag.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donderdag vinden gesprekken tussen Israël en Libanon plaats. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft drie "mannelijke drugsterroristen" gedood bij een aanval op een schip in de oostelijke Stille Oceaan. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft in de nacht van woensdag op donderdag melding gemaakt van diverse Russische aanvallen op het land. Daarbij is in Kyiv een kind van 12 jaar omgekomen, aldus burgemeester Vitali Klitsjko op Telegram.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
5 uur geleden