Boeren de weg op vanaf McDonald's in Winschoten
WINSCHOTEN (ANP) - Zo'n vijftig mensen hebben zich zondagmiddag verzameld bij de McDonald's in Winschoten voor een boerenactie, meldt een woordvoerster van de fastfoodketen. Volgens haar waren er in totaal zeven tractoren aanwezig. De actievoerders zijn zojuist de weg op gegaan, maar de woordvoerster weet niet in welke richting.
Op sociale media gaan beelden rond dat auto's met zwaailichten en tractoren vlak bij de A7 rijden, in de buurt van de Duitse grens. Een woordvoerster van de gemeente Oldambt laat weten dat de actievoerders zowel Nederlandse als Duitse vlaggen bij zich hebben.
Een woordvoerster van Farmers Defence Force (FDF) meldt dat de actie niet is georganiseerd door de boerenclub. Wel zijn er volgens haar leden van FDF aanwezig bij de actie. Bij de McDonald's was politie aanwezig, maar een politiewoordvoerder kan zelf nog niks zeggen over de actie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet een aantal dingen beter uitleggen in het wetsvoorstel voor het verhogen van het eigen risico. De Raad van State vindt het een goed wetsvoorstel en schrijft in het advies ook te begrijpen waarom het gebeurt, maar er is nog onduidelijkheid over hoe financiƫle ondersteuning wordt geregeld voor mensen die dat nodig hebben.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) bekijkt de mogelijkheden om "enkele personen" medisch te evacueren van het cruiseschip MV Hondius. Dat meldt een woordvoerder.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de KB nationale bibliotheek in Den Haag is "een bijzondere vondst van verzetsmateriaal uit de Tweede Wereldoorlog" gedaan, meldt de organisatie in een persbericht. Het gaat onder meer om vervalste persoonsbewijzen en ontheffingen, foto's van gebombardeerde steden en voedselkaarten voor concentratiekampen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse krijgsmacht waarschuwt de Amerikaanse marine aan te zullen vallen als deze de Straat van Hormuz binnenvaart, schrijven Iraanse staatsmedia. De Verenigde Staten kondigden zondagavond aan vanaf maandag schepen door de belangrijke zeestraat te begeleiden. Iran benadrukt dat veilige doorgang moet worden gecoƶrdineerd met het land.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail verwacht dat het treinverkeer tussen Utrecht en Den Haag rond 09.00 uur weer wordt vrijgegeven. De seinstoring bij Moordrecht, waardoor er geen treinen konden rijden, is verholpen. Er was daar een kabel kapot gegaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam een "ongelooflijk laffe daad" genoemd op haar socialemediakanalen. Halsema spreekt van "vernielzucht en opzettelijke beschadiging van ons nationale monument".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kabinet en Kamerleden reageren boos op de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam op de dag dat Nederland de doden van de Tweede Wereldoorlog en andere oorlogen herdenkt.
2 uur geleden