Boeren de weg op vanaf McDonald's in Winschoten
WINSCHOTEN (ANP) - Zo'n vijftig mensen hebben zich zondagmiddag verzameld bij de McDonald's in Winschoten voor een boerenactie, meldt een woordvoerster van de fastfoodketen. Volgens haar waren er in totaal zeven tractoren aanwezig. De actievoerders zijn zojuist de weg op gegaan, maar de woordvoerster weet niet in welke richting.
Op sociale media gaan beelden rond dat auto's met zwaailichten en tractoren vlak bij de A7 rijden, in de buurt van de Duitse grens. Een woordvoerster van de gemeente Oldambt laat weten dat de actievoerders zowel Nederlandse als Duitse vlaggen bij zich hebben.
Een woordvoerster van Farmers Defence Force (FDF) meldt dat de actie niet is georganiseerd door de boerenclub. Wel zijn er volgens haar leden van FDF aanwezig bij de actie. Bij de McDonald's was politie aanwezig, maar een politiewoordvoerder kan zelf nog niks zeggen over de actie.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
53 minuten geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
6 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
7 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
7 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
7 uur geleden